Fit a krásnátestovánísoutěže

Do člunů jen ženy a děti, znělo z potápějícího se Titanicu. Nakonec tam byli i tři psi miliardářů

Do člunů jen ženy a děti, znělo z potápějícího se Titanicu. Nakonec tam byli i tři psi miliardářů
Zdroj: Wikimedia Commons, National Archives-Northeast Region
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Titanic byl ve své době největším parníkem světa a není snad nikdo, kdo by neznal jeho tragický příběh. Při první velkolepé plavbě 14. dubna 1912 ovšem nepotopitelná loď naráží do ledovce a po necelých třech hodinách se nad ránem 15. dubna potápí na mořské dno. Příčinou srážky byla velká rychlost a na palubě umírá přes 1500 lidí. Kromě pasažérů a členů posádky bylo na lodi i celkem 12 psů, z nichž se jako zázrakem dokázali tři zachránit. Jaký byl osud mazlíčků miliardářů?

Markéta Kuča 25. července 2020

„Do člunů ženy a děti jako první,“ tak tuhle legendární větu z megafilmu Titanic znají snad úplně všichni. Na palubě největšího parníku světa se ovšem nepřeplavovali pouze lidé, ale také jejich šlechtění psi, kteří byli z velké části majetkem miliardářů. I přestože se většina ze všech sil snažila, aby se do záchranných člunů dostaly mezi prvními ženy a děti, tak z 12 psů na palubě si zvládli šanci na život vybojovat 3. Uvádí to americký  Smithsonian Institution.

Ani v oscarovém filmu autoři nezapomněli na domácí mazlíčky, avšak jejich osud není příliš lidem znám. Titanic narazil do ledovce 14. dubna před půlnocí. Na palubě byla zima, všude panoval chaos, cestující byli zmatení a na zvířata se v tu chvíli příliš nikdo neohlížel. Na Titanicu se plavilo hned několik miliardářů, které na jejich cestě doprovázeli psi, kteří v té době měli prakticky větší cenu než někteří cestující. Titanic byl ve své době nejluxusnější parník, který skýtal nevídaný luxus, a lístek na takovou loď si mohli dovolit pouze skutečně movití lidé. Součástí první třídy byly samozřejmě i psí boudy.

Nejošklivější žena světa Mary Ann Bevan: Trpký osud krásky, která se proměnila v podivnou bytost
Mohlo by Vás zajímat:

Nejošklivější žena světa Mary Ann Bevan: Trpký osud krásky, která se proměnila v podivnou bytost

John Jacob Astor byl obchodník, vynálezce, spisovatel a v pozdější části svého života vlivný milionář a nejbohatší cestující na Titanicu. Jeho majetek se tehdy odhadoval na půl miliardy dolarů. John Astor měl s sebou na palubě elderteriéra Kitty. Johnovi osudnou noc nepomohl ani fakt, že je nejbohatším pasažérem na lodi, a smrt našel v ledovém oceánu stejně jako jeho čtyřnohý miláček.

Tři mazlíčci dostali šanci na život

Zatímco elderteriér měl smutný osud, jeho psí kolega Sun Yat-Sen si svoji šanci na život vybojoval. Sun Yat-Sen byl pekingský palácový psík a jeho majitelem byl americký podnikatel a milionář Henry S. Harper. Oba dva tragédii Titanicu přežili a malý pejsek v klidu dožil do roku 1925, kdy zemřel na rakovinu. Poslední dva přeživší psíci byli pomeraniani. Chlupatá a drobná stvoření, která vice než psy připomínala valící se malé chlupaté koule. Jeden z nich patřil Elizabeth Rothschild, která nastoupila do záchranného člunu a jejího malého mazlíčka si nikdo nevšiml. V pozdější době se Elizabeth tomuto tématu snažila vyhýbat, protože na Titanicu zahynul její manžel. Druhý pomeranian měl za majitelku Margaret Bechstein Hays, která taktéž katastrofu přežila a následně se začala starat o sirotky, kteří na lodi přišli o své rodiče.

Záhadná smrt Ďatlovovy výpravy: Nahá těla se známky radiace se našla poházená ve sněhu
Mohlo by Vás zajímat:

Záhadná smrt Ďatlovovy výpravy: Nahá těla se známky radiace se našla poházená ve sněhu

Co měli zachránění psi společného?

Na tuto otázku se ptá spousta lidí a existuje hned několik teorií. Ta nejpravděpodobnější říká, že tři ze zmíněných psů se zachránili díky tomu, že byli velmi malí a na lodi panovala tak nepředstavitelný chaos, že si malinkých mazlíčků v člunech nikdo nevšiml. Výše zmíněný pes Kitty, který zahynul, byl mohutný a jen tak by ho někdo nepřehlédl.

Na fotografie a další zajímavosti se podívejte zde:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu