Bizarní svatba: Japonec se oženil s hologramem šestnáctileté dívky. Nebyl sám

Bizarní svatba: Japonec se oženil s hologramem šestnáctileté dívky. Nebyl sám
Zdroj: Wikimedia Commons/Beryl_snw, CC0
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jméno Hatsune Miku zná asi málokdo. Jde o počítačem vytvořenou 3D projekci šestnáctileté školačky, která má za sebou vcelku úspěšnou hudební kariéru. Na tom by v Japonsku nebylo až tak nic zajímavého, kdyby si tento hologram nevzal sedmatřicetiletý Akihiko Kondo za manželku...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 4. května 2021

Lásce nelze poroučet. Akihiko Kondo se prostě zamiloval do dívky jménem Hatsune Miku, která sice byla o 20 let mladší, ale on nedal jinak, než že se musela konat svatba. Dívka je vysoká 158 centimetrů, váží 42 kilogramů, má kulaté oči a dlouhé modré copánky. Mimochodem, je jí šestnáct. A ještě dlouho bude. Jde totiž o virtuální idol, který se poprvé objevil v létě 2007.

žena
Mohlo by Vás zajímat:

Anna (29): Přítel mě požádal o ruku, až pak jsme seznámili rodinu. Byla to hrůza, svatba se ruší

Jediná láska

Kondo byl již od puberty přesvědčen o tom, že si nikdy nenajde partnerku. Vše změnilo až seznámení se s Miku. Zbláznil se do ní jako spousta dalších japonských teenagerů a umanul si, že se musí stůj, co stůj stát jeho ženou. Extrémní oddanost celebritám (ať už živým, nebo umělým) je v zemi vycházejícího slunce poměrně častým jevem, Kondovo rozhodnutí ale nadzvedlo obočí i těm největším podivínům.

Jeho rodina s tím samozřejmě nesouhlasila. Zamilovaný muž ale apeloval na to, že našel opravdové štěstí. Miku jej totiž nikdy nepodvede, nezestárne ani nezemře, což by u skutečné ženy těžko našel. Nakonec se dočkal svého snu a součástí obřadu, který se odehrál 4. listopadu 2019, byla také klasická výměna prstenů. Kondo si totiž pořídil i plyšovou hračku podobnou virtuální popové hvězdě. Na svatbu přišlo 39 hostů, jen ženichova rodina tuto slavnost raději vynechala…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SAYS (@saysdotcom)

Věrnost nehrozí

Kondovo manželství není nijak závazné, právo jej totiž v takové podobě neuznává. Firma The Gamer, která hologram vytvořila, upozorňuje, že Hatsune Miku má další ctitele, kteří s ní hodlají uzavřít podobně podivný svazek. Akihiko ale prý ničeho nelituje. Dívka umí rozpoznat jeho tvář a pomocí zabudované kamery a mikrofonu mu odpovídá jednoduchými frázemi a písněmi.

Akihikovi rodiče přesto tiše doufají, že jednou přijde k rozumu. A nejsou jediní. Jen v roce 2017 požádalo o ruku svou oblíbenou virtuální postavu až 3 700 mladých Japonců, kterým to umožnila vývojářská firma Gatebox. Kolik nešťastných rodičů asi připadá na tisíce spokojených mladých mužů?

muž
Mohlo by Vás zajímat:

Michal (26): Z prvního rande jsem musel utéct. Děti, svatba a fotka pro maminku byly moc

Zdroje informací:
Amp.scmp.com: Japanese man marries hologram of virtual idol Hatsune Miku

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články