Fit a krásnáTestováníSoutěže

Podivínský historik Anatoly Moskvin: Vykopával z hrobů mrtvoly dívek a dělal z nich panenky

Podivínský historik Anatoly Moskvin: Vykopával z hrobů mrtvoly dívek a dělal z nich panenky
Zdroj: Profimedia
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Anatoly Moskvin se živil sčítáním nebožtíků na hřbitovech, přitom je ale také stihl vykopat z hrobů a naaranžovat do podoby obřích panenek. Prý si o to sami řekli.

Kamil Šivák 12. července 2021

Anatoly Moskvin se narodil 1. září 1966. Je to ruský lingvista, filolog a historik. V roce 2011 byl zatčen za přechovávání dvaceti šesti mumifikovaných těl dívek ve věku od 3 do 25 let.

Mumie Lady Dai: I po 2000 letech vypadá, jako by se měla každou chvíli probudit
Mohlo by Vás zajímat:

Mumie Lady Dai: I po 2000 letech vypadá, jako by se měla každou chvíli probudit

Líbání mrtvé dívky

Fascinaci hřbitovy sdílel Moskvin již se svými přáteli. Avšak skutečný zájem o mrtvé dívky v něm probudil až zážitek, kdy byl v dětství donucen během pohřbu jedenáctileté dívky políbit její voskově bílou tvář. Po absolvování filologické fakulty Moskevské státní univerzity si vydobyl své místo v akademických kruzích. Mezi jeho specializaci patřil keltský folklór a lingvistika.

To ho přivedlo ke studiu pohřebních rituálů. Záhy se o něm začalo říkat, že je excentrický a zároveň geniální. Jeho osobní knihovna čítala více než šedesát tisíc odborných publikací. V té době také začal sbírat panenky, zatím umělé. Vedl poměrně asketický život. S nikým nechodil, nepil, ani nekouřil. Měl být dokonce panic.

Záhada mrkající mumie: Rosalia Lombardo prozradila své tajemství až po sto letech
Mohlo by Vás zajímat:

Záhada mrkající mumie: Rosalia Lombardo prozradila své tajemství až po sto letech

Sčítání mrtvých

V roce 2005 požádal Moskvina jeho kolega Oleg Riabov, aby sepsal seznam pohřbených v oblasti Nižného Novgorodu. Anatolymu se tak splnil celoživotní sen. Mezi roky 2005 a 2007 navštívil přes 752 hřbitovů, což znamenalo urazit denně třicet kilometrů. Během svého putování měl údajně pít z kaluží, přebývat ve stozích slámy, či usínat v rakvích, které byly připravené pro nebožtíky.

To samozřejmě neuniklo pozornosti policie, která ho, poté, co jí sdělil účel své práce a akademický titul, obvinila z vandalství. Zajímavé ovšem je, že závěry jeho práce nebyly nikdy zveřejněny. V roce 2011 se však ruští vyšetřovatelé dopátrali pravdy, která neměla s akademickým výzkumem nic společného.

Anatoly Moskvin a mumie dívek

Moskvin po zadržení nepatřil mezi zločince, kteří mají takzvaně pusu na zámek, ba naopak, ochotně se o všem rozpovídal. Hlavním důvodem, proč znesvěcoval hroby, byla touha po vlastní dceři. Mrtvoly jej prý navíc samy vybízely k tomu, aby je vykopal. Nejprve spával na hrobech a čekal, zda k němu duchové nebožtíků promluví. Později ale těla brával k sobě domů, kde to bylo mnohem pohodlnější. Celkem bylo objeveno až 26 ostatků žen a dívek, kterým mělo aranžování do podoby panenek zajistit důstojný návrat do světa živých. Bylo přeci nemístné, aby se mrtvý probudil v těle, jenž bylo ve značném stádiu rozkladu.

Soud uznal Moskvina za nezpůsobilého a poslal jej do psychiatrické léčebny. V roce 2018 chtěli Anatolyho dostat na svobodu jeho lékaři, protože prý již není nikterak nebezpečný. Následné psychiatrické vyšetření ovšem jejich odborný posudek zamítlo. Moskvin prý nebyl ani zdaleka připravený na to, aby se vrátil do společnosti.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Anatoly Moskvin

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články