Hrůzný čin z lásky i pohodlnosti: Grant Amato zastřelil matku, otce i bratra jen proto, že nepřáli jeho vztahu

Grant Amato
Zdroj: Wikimedia Commons, Seminole County Sheriff's Office, Public domain

Když Grant Amato přišel o práci ošetřovatele, byl na dně. Nevěděl, co má dělat. V oboru se mu podobné zaměstnání nepodařilo najít, a tak se rozhodl, že zkusí štěstí na internetu. Začal streamovat na Twitchi. Jeho rodina ho v tom podporovala. Otec a bratr mu dali k dispozici dokonce své kreditní karty, aby si mohl nakoupit potřebné zařízení a zaplatit propagaci. To ale ještě nevěděli, jak se jim za to odvděčí.

Kamil Šivák
Kamil Šivák12. 09. 2023 11:00

Amatův kanál neměl zdaleka takový úspěch, v jaký doufal. Měsíčně mu to vynášelo maximálně 150 dolarů. Dál si tak vesele utrácel z kreditek. Jenomže tím nepodporoval skomírající podnikání, ale webcam modelku z Bulharska Siloviyu Ventsislavovu. Zamiloval se do ní, a tak ji začal sponzorovat. Nakonec jeho dluh činil 200 000 dolarů. Jeho rodina se mu snažila pomoci. Chtěla ho zbavit nezdravé závislosti na zcela cizí ženě. On však veškerou intervenci odmítal.

Neúspěšná streamovací kariéra Granta Amato

Grant Amato se narodil 20. května 1989 Chadovi a Margaret, farmaceutovi a manažerce provozu. Měl dva bratry – Codyho, se kterým vyrůstal – a Jasona, jenž však žil jinde. Jelikož oba rodiče pracovali ve farmaceutickém průmyslu, rozhodl se Grant po střední nastoupit na zdravotnickou školu. Toužil se stát anesteziologem. To ale bylo nad jeho síly, takže brzy studium vzdal. Přesto se mu podařilo najít místo ošetřovatele, které však musel v roce 2018 opustit. Vedení totiž zjistilo, že pacientům neprávem podal nejméně osm lahviček sedativ.

Nově nalezená záliba ve streamování mu ale také nepřinesla toužebně očekávaný zisk. Když zjistil, že na svůj kanál dokázal přilákat jen pár lidí, stáhl se do sebe. Začal bloumat bezcílně po různých webech, až narazil na takzvané cam girl a výše uvedenou bulharskou modelku.

Imaginární vztah, který vyšel pěkně draho

Grant modelce samozřejmě o sobě lhal. Asi by nebyl pro ni aktraktivní jako nezaměstnaný člověk. Naopak, zasypal ji penězi a zaplatil vše, na co si jen vzpomněla. Namluvil jí, že má úspěšný kanál zaměřený na počítačové hry. Aby o tom ani na chvíli nezapochybovala, poslal jí i erotické hračky a spodní prádlo, aby měla co na sebe při svých vystoupeních. Proč to všechno dělal? Přesvědčil sám sebe, že je mezi nimi hluboké pouto.

Pomalu a jistě se jí stával posedlý. Kromě dárků také platil za soukromou konverzaci. Žena si samozřejmě s ním nepovídala jen tak zadarmo, protože k němu nechovala stejné sympatie. Když se o všem dozvěděl jeho otec a bratr, zaplatili mu luxusní odvykací kúru, jenž ho měla zbavit závislosti na pornografii. Grant ale v rehabilitačním centru vydržel jen několik dní, dospěl k závěru, že pomoc nepotřebuje. Jeho otec mu nakonec dovolil vrátit se předčasně domů, ale za tří podmínek – najít si práci, docházet k terapeutovi a přerušit kontakt s modelkou.

Byl zaslepený

Navzdory tomu, že mu rodina nabídla druhou šanci, se Grant zoufale snažil kontaktovat bulharskou modelku (příhodnější by ale bylo ji nazývat lehkou děvou). Dokonce si od své matky půjčil mobilní telefon. Když to jeho otec zjistil, definitivně ho vykopl z domu. To Granta přivedlo k šílenství. Následující den, 24. ledna 2019, se vrátil domů s úmyslem postřílet celou svou rodinu.

Matku střelil zezadu do hlavy, když zrovna pracovala u svého stolu. Pak v kuchyni počkal na otce, toho střelil za ucho. To ho ale nezabilo. Snažil se tak odplazit do bezpečí. Podruhé už jeho vykutálený syn mířil přesně. Pak pomocí otisku prstu odemkl jeho telefon a přilákal do domu bratra Codyho. Přišel až za několik hodin. Jakmile otevřel dveře, střelil ho Grant do obličeje. Pak se pokusil pouzdro s pistolí připevnit na jeho kalhoty, ve snaze oklamat policii.

To jim také řekl, když ho našli v nedalekém hotelu. Se slzami v očích tvrdil, že to udělal Cody. Usvědčil ho flash disk, který připojil k rodinnému počítači. V době vražd tedy v domě prokazatelně byl. Také se snažil ke svému notebooku připojit Codyho mobil, přenos dat ale nebyl dokončen, protože neznal heslo. Ačkoli i nadále tvrdil, že je nevinný, porota mu to neuvěřila. Jen se nemohli jednohlasně shodnout na trestu smrti. Dostal tak doživotní vězení bez možnosti propuštění.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Grant Amato
Allthatsinteresting.com: Grant Amato, The Florida Man Who Stole $200, 000 And Murdered His Family Over A Webcam Model

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články