Jaký bude rok dřevěného draka? Nese se ve znamení znovuzrození. Prim bude hrát i plnění snů a efektivní komunikace

Čínský nový rok 2024: Dřevěný drak přináší znovuzrození. Prim bude hrát i plnění snů a efektivní komunikace
Zdroj: Unsplash

Desátého února předal podle čínského horoskopu vodní králík, regent roku 2023, své žezlo dřevěnému drakovi. Ten nám bude vládnout celý rok 2024. Co od něj v souladu s feng shui můžeme čekat?

Liběna Kubalíková
Liběna Kubalíková12. 02. 2024 11:15

Zásadním tématem letošního roku je omlazení, oživení a obnova existujícího. Zrození ve smyslu projevení podstaty. Uvolnění ze svazujících “řetězů”, starých křivd a programů. Odvaha a chuť žít naplno převládne nad strachem. Lze získat důvěru ve svou intuici a nechat se vést daným okamžikem.

Tento rok má v sobě potenciál nových začátků - ve vztazích, kariéře, životě vůbec. Není to o tom, že se začíná od nuly. Přistupte k sobě jako k jabloni, ořežte jí staré větve, aby posílila a lépe plodila.

Základní principy tohoto roku jsou:

  • Starejte se o své zdraví a osobní štěstí.
  • Nechte se více vést instinktem, intuicí než rozumem. Lépe uslyšíte sami sebe.
  • Žijte každý den naplno, jako by zítřek neměl přijít.
  • Riskujte. Komunikujte. Otvírejte témata, která jsou tabu.
  • Nespalujte za sebou mosty. Opravujte je.

Tyto principy vložte do všech aspektů svého života. Do partnerských vztahů, pracovního prostředí, domova i k sobě samému.

Jak pečovat o tělo a duši?

Je čas se přestat vymlouvat a podívat se pravdě do očí. Skoncujte se vším, co vašemu fyzickému a psychickému zdraví neprospívá. Dejte vale nevhodné stravě, alkoholu, cigaretám, sociálním sítím, kamarádům, ale také nadměrnému času v posilovně a honbou za dokonalostí.

Oživte v sobě své sny a touhy a pusťte se za nimi. Je možné, že zjistíte, že se od loňska změnily. Nebo zatím nevíte, jaké jsou. Každopádně zkoumejte a objevujte.

Vylezte na kopec, ať získáte nadhled. A zasmějte se sami sobě. Když se přestanete brát vážně a vaše přešlapy a trapné situace vás rozesmějí k slzám, máte vyhráno.

Jak na partnerské vztahy?

Můžete za sebou pálit mosty a vrhnout se do nových začátků. Věřte však, že věci, které jste neuměli vykomunikovat doteď, se vám vrátí jako bumerang. Takže buď budete utíkat, nebo se zastavíte, dodáte si odvahu a aktivně začnete pracovat na osobní proměně. Jakmile začnete měnit sebe, začne se měnit i vaše okolí. Jiná cesta není.

Dejte si s partnerem dostatek svobody. Podporujte se. Respektujte svoji jinakost. Netlačte na pilu. Dopřejte si vzájemně tolik času, kolik každý z vás bude potřebovat. I ta jablka na stromě potřebují čas, aby dozrála. Investujte do sebe, do společných zážitků. To, co letos zasadíte, budete sklízet příštích několik let.

Jak pečovat o domov v tomto roce?

Nepodléhejte trendům. Najděte si svůj styl. Nezahlcujte domov věcmi. Spíše redukujte a uvolňujte si prostor. Díky tomu vám do života může přijít něco nového. Tento rok nabízí příležitost si nastavit nové rodinné rituály, nová pravidla. Než věnovat čas a energii péči o materiální věci, zaměřte se na kvalitu vztahů.

Jak naložit s kariérou?

V pracovní oblasti budete konfrontováni s tématem svobody. Nezáleží, jakou práci děláte, ale cítíte se vnitřně svobodní? Mějte kuráž a řekněte si o zvýšení platu, snížení pracovního úvazku, změnu pracovní náplně. Zkuste si nastavit pracovní podmínky tak, abyste žili nejen prací.

Využijte možnosti rekvalifikačních kurzů, rozvojových workshopů, které vám pomohou k pozici, o které sníte.

A pokud si nejste jistí, jak se sebou naložit v pracovní oblasti, vezměte si měsíc neplaceného volna a dejte si čas, ať to vykrystalizuje samo.

Přeji vám krásné znovuzrození.

Pohled na čínský nový rok 2024 připravila skrze intuitivní vnímání a feng shui životní a bytová poradkyně Liběna Kubalíková, která je autorkou blogu Být v pohodě.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články