Nejlepší párové rituály na podporu lásky: Udržet jiskru ve vztahu pomůže vlastní svátek, časová kapsle i společné vaření

Nejlepší párové rituály na podporu lásky: Udržet jiskru ve vztahu pomůže vlastní svátek, časová kapsle i společné vaření
Zdroj: Freepik

Rituály hlásí návrat. Pro lásku jsou nesmírně důležité, pomáhají udržet vášeň, spojují a udržují vztah v kondici. S nimi vám to bude klapat jako v dobře fungující firmě. Co si třeba na Valentýna vytvořit aspoň jeden přesně na míru?

Lucie Daniel
Lucie Daniel11. 02. 2024 14:00

Rituály se praktikují v nesčetných společenských vztazích, od náboženských setkání a sportovních událostí až po obchodní jednání. Leckdo říká, že vytvářejí „dobrou atmosféru“. A to i v partnerství. Různé studie potvrzují jejich výhody. Páry, které nějaké rituály mají, uvádějí více pozitivních emocí a větší spokojenost a oddanost ve vztahu. Že o nich víte, ale postrádáte inspiraci? Následující rituály podpoří romantiku a fungují i jako prevence rozchodů.

Mějte svůj vlastní speciální den

Vánoce, Valentýn, Velikonoce, narozeniny... Všechno tohle je skvělé, ale představte si, že vyberete svůj vlastní zvláštní den, který si každý rok se svým partnerem připomenete. Můžete se rozhodnout pro něco roztomilého z vaší historie, třeba první polibek či první společné bydlení. Krása této romantické tradice spočívá v tom, že si sami určíte, co a kdy oslavíte.

Pokud nechcete přijít s vlastní svátkem, vyberte nějaký, který již existuje. Myšlenkou třeba takového Mezinárodního dne laskavosti (připadá na 13. listopadu) je být na sebe a na ostatní hodní a dívat se na svět i na partnera s láskou.

Odkládejte telefony

„Vnímáš mě vůbec? Ne, zase jsi na Facebooku!“ Novodobá závislost na mobilních telefonech, pro kterou má angličtina výraz phubbing, narušuje především kvalitu komunikace, neboť osoba, jež „phubuje“, je sice přítomná fyzicky, ale ne duchem – svého partnera neposlouchá a plně se mu nevěnuje. Lék ovšem existuje.

Dohodněte se, že pokaždé, když se o víkendu sejdete na gauči, oba své telefony odložíte a vydržíte hodinu či dvě bez technologií, posílání textových zpráv a sledování sociálních sítí. Při troše štěstí si s partnerem zase začnete „staromódně“ povídat.

Vytvořte časovou kapsli

Papírová krabice s víkem nebo obyčejná velká sklenice od okurek může skvěle posloužit k dalšímu rituálu, který podpoří vaši lásku. Ukládejte do nich lístky z koncertů a divadel, jež během roku navštívíte, schovejte si účtenku z valentýnské večeře, drobné mince a kamínky z dovolené, fotografie a další drobné předměty, za které jste partnerovi vděční. To vám umožní se jednou za čas ohlédnout a zasnít se nad krásnými vzpomínkami.

Choďte na své první rande znovu a znovu

Mezi další úžasné párové tradice patří i znovuprožívání seznámení. Choďte na své první rande – znovu a znovu, scházejte se na místě, které vás spojilo, a staňte se pravidelným návštěvníkem kavárny, kde vás partner kdysi polil sodovkou (pokud ještě existuje).

Jestli tenhle rituál budete chtít dovést k dokonalosti, využijte sílu rekvizitoblečení podobné tomu „kdysi“ romantickou atmosféru a pocity s ní spjaté ještě umocní.

Společně vařte

Nejdůležitější a výjimečné okamžiky života se často točí kolem jídla. Společné vaření a trávení času v kuchyni po boku toho, koho milujete, dává příležitost zastavit se a soustředit na jednoduché věci. V podstatě se jedná o meditativní zážitek a tolik potřebnou týmovou práci, která upevňuje vztahy. Proto se navlékněte do zástěr a aspoň jednou měsíčně s partnerem vykouzlete něco dobrého na zub. Otevře se vám zcela nový svět.

Zdroje informací:
hbs.edu
foxnews.com

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články