Fit a krásnátestovánísoutěže

Domácí smetanová zmrzlina našich babiček: K výrobě vám stačí jen tři ingredience

Zdroj:Tatramleko.cz

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Za totáče nebylo tak jednoduché přijít do cukrárny, vybrat si z nepřeberné nabídky druhů zmrzlin váš oblíbený kopeček, zaplatit dvacku a s chutí se do něj pustit. Pokud chtěl někdo zmrzlinu, musel si ji vyrobit. No a protože to byla laskomina mezi dospělými i dětmi velmi oblíbená, naučily se její výrobu babičky dokonale, a to dokonce jen ze tří surovin.

Petra Járková 26. června 2019

V té době samozřejmě neexistovaly ani žádné zmrzlinové stroje, nebylo tedy snadné zmrzlinu umíchat. Babičky si ale i tak poradily a naučily se připravovat dokonalou zmrzlinu ručně, a to navíc jen ze tří surovin.

Základem byla šlehačka, Salko, které v té době bylo k mání a místo pravé vanilky se používal extrakt, med, cukr či jiné dochucovadlo.

Thumbnail # Nejznámější pražské zmrzlinárny: Kde si skutečně pochutnáte?
Mohlo by Vás zajímat:

Nejznámější pražské zmrzlinárny: Kde si skutečně pochutnáte?

Kdo si chtěl zmrzlinu ještě více ozvláštnit, přidal do ní marmeládu, čerstvé ovoce nebo třeba dřeň z jahod, oříšky a jiná semínka.

Pokud tuto zmrzlinu jednou ochutnáte, můžete si být jisti, že dnes běžně prodejné chemické náhražky už nevezmete do pusy a v těchto letních tropických dnech si jí připravíte do mrzáku pořádné zásoby.

NA JEDNODUCHÝ RECEPT, JAK PŘIPRAVIT ZMRZLINU JEN ZE TŘÍ INGREDIENCÍ, SE PODÍVEJTE DO NAŠÍ GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu