Speciální letní potraviny: Proč jsou ty zelené pro vaše tělo nejvhodnější

28. června 2019
Profimedia
Profimedia

Je vám horko, cítíte se bez energie a nejraději byste strčili hlavu do písku a vyndali ji až na podzim? Pak vaše tělo potřebuje vzpruhu. Nakupte si tedy potraviny, které ho pročistí, ochladí a dodají mu znovu sílu. Z čeho můžete vybírat?

Obecně lze říct, že co je zelené, to je pro játra, ledviny a celkovou očistu těla dobré. Chlorofyl, který je v těchto potravinách obsažený, má protizánětlivé účinky, podporuje regeneraci těla a vyplavuje z něj toxiny. Také snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Brokolice

Tato zelenina neobsahuje téměř žádné sacharidy, takže je nejen zdravá, ale také dietní. Je také velkým zdrojem vitamínu C, vitamínů skupiny B a draslíku, který srovná krevní tlak do normy. Díky brokolici se tělo zbavuje přebytečné vody a díky vysokému množství hořčíku mohou správně fungovat svaly, srdce, nervová soustava a hormony.

Česnek

Toto přírodní antibiotiku, které umí s tělem zázraky, z něj dokonce vyplavuje škodlivé látky a nakopne vaši imunitu na maximum. V létě je ideální konzumovat česnek čerstvý, protože je bohatý na vitamín C, allicin, který likviduje viry, bakterie a kvasinky. Kromě toho obsahuje i flavonoidy, které na sebe vážou karcinogenní látky. Tento pomocník snižuje také krevní tlak a zabraňuje zužování cév.

Červená řepa

Nejen, že tento zázrak obsahuje velké množství vitamínu C, minerálů, ale také draslík a křemík, které působí proti roztřepeným nehtům a nezdravým vlasům. Červená řepa si poradí i s viry a antioxidanty spolu s vlákninou zapříčiní správné fungování trávicí soustavy.

PODÍVEJTE SE NA ZELENÉ POTRAVINY, KTERÉ UDĚLAJÍ VAŠEMU TĚLU V LÉTĚ DOBŘE:

Zavří­t reklamu