Sklátila vás chřipka či viróza? Vykurýrujte se podle tradiční čínské medicíny

17. března 2018
pixabay.com
pixabay.com

Období chřipek a viróz je v plném proudu a vy jste zalehli do postele s horečkami a jen se modlíte, abyste byli co nejdříve fit. Většina s nás se léčí čajem s medem a citrónem a práškem na horečku. Ale existují i potraviny, kterými se léčí Číňané a rychle je zase postaví na nohy.

Zelený čaj

Čaj je nezbytný pro to, abychom se uzdravili. Ale když zvolíte zelený, bude ještě mnohem účinnější. Už staří Číňané ho dávali i malým dětem, aby se rychle uzdravily. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů, pročisťuje metabolismus a uklidňuje.

Skořice

Toto koření je asi nejvíce účinné ze všech. Číňané ho užívají hlavně v zimě. Nejen, že skvěle chutná, ale i voní a má uklidňující účinky. Působí proti zánětu a detoxikaci. Srovná vám vysoký tlak a hladinu cukru v krvi. Když si dáte dvě čajové lžičky denně, budete se cítit jako rybička.

Fenykl

Fenykl je úžasný na vaše zažívací ústrojí. Posílí vaši imunitu a je skvělým zdrojem vitamínu C. Podle starých Číňanů je fenykl prospěšný pro správnou funkci ledvin a jater, je účinný proti plynatosti a křečím. Zároveň pomáhá proti virózám a chřipce.

Zázvor

Nedejte dopustit na zázvor. Je výborným lékem na chřipku, virózu, ale i angínu. Uvařte si z něj čaj. Zázvor vám totiž rychle pomůže k tomu, abyste se co nejdříve uzdravili. Zastavuje množení virů a bakterií, posílá činnost vašeho trávicího ústrojí a odstraní bolest žaludku.

Zavří­t reklamu