Nejlepší svačiny do práce: 6 dobrot pro požitkářky, které zvládnete za pár minut

Nejlepší svačiny do práce: 6 dobrot pro požitkářky, které zvládnete za pár minut
Zdroj: Pixabay.com

Obstarat si přes den svačinu, bývá občas problém. Zejména, když chcete alespoň z části dodržovat zásady kvalitního a vyváženého jídelníčku. Naše svačiny si ovšem stihnete připravit ještě ráno, než odejdete z domova a nebude vám to trvat ani dvě minuty.

Jana Jánská
Jana Jánská 07. 05. 2020 12:00

Chutná svačina vám zpříjemní den a zažene hlad do hlavního jídla. Samozřejmě, že si můžete namazat třeba chleba s máslem, ale proč svačinu odbývat, když si ji můžeme zpříjemnit nějakou prima mňamkou. Třeba z následujících receptů:

Popcorn s omáčkou Sriracha

Původně jste omáčku Sriracha dostali pouze ve vietnamských bistrech, dnes se dá koupit v každém specializovaném obchodě. Tohle ultra pálivé dochucovadlo nepasuje jenom k rýžovým nudlím, jak tuto kombinaci nejspíš znáte právě ze zmíněných restaurací, ale překvapivě se hodí i k popcornu. Pokapejte ho ještě olivovým olejem a na tuto lahůdku nedáte dopustit.

Okurková svačina s wasabi

Je zdravá, je dietní, ale přiznejme si – co do chuti nevábí. Zkuste ale okurku namočit do dresinku wasabi a poznáte rozdíl. Připravíte ho jednoduše smícháním wasabi, sezamových semínek a sójové omáčky. V kombinaci se zeleninou získáte správný podíl živin i uspokojivých chutí.

Falešné guacamole

Pokloňme se starým Aztékům za to, že světu darovali tuto jednoduchou dobrotu. Avokádový dip s rajčaty zvaný guacamole učaruje chuťovým buňkám v hot dogu, sendviči, salátu i s nachos. Původní receptura uvádí šest ingrediencí, zdravou pomazánku si ale vytvoříte už se čtyřmi přísadami. Rozmačkané avokádo rozmixujte s cibulí, citronovou šťávou a slunečnicovými semínky. Nejlépe chutná s nachos, namazaný na celozrnný chleba je ale také ucházející – ne náhodou se avokádu přezdívá máslová hruška.

Jogurt pro mlsouny

Každodenní boj může zažívat ten, kdo drží dietu a nepracuje z domova. Nejen korporáty bývají hojně vybaveny automaty se sušenkami. Navíc mnohé firmy nemají ani kantýnu, a když už, nedochucené pokrmy stejně posílají hladového zpět ke „krabicím“ překypujícím kaloriemi. Mlsat lze ale i zdravě. Jediné, co budete potřebovat, je jogurt, mix sušených plodů a dvě minuty na přípravu. Právě ty jsou rozhodující pro to, abyste příště „nezabloudili“ pro ihned dostupnou, avšak nezdravou svačinu.

Batátová polévka se sušeným zázvorem

Tato polévka nasladko poslouží coby dostačující svačina i lehký oběd. Ohřívejte batáty 2 minuty v mikrovlnce, poté je oloupejte a nakrájejte na menší kusy. V míse si připravte základ z vody a hnědého cukru, přidejte batáty a směs ohřívejte další 3 minuty. Dozdobte sušeným zázvorem. Čínská polévka nemá proti té rychlé a lahodné batátové šanci.

Edamame s mořskými řasami a slanými tyčinkami

Je to jako s nachos – samotné chutnají dobře, ale s výrazným dipem ještě líp. I tyto tři potraviny se setkaly, aby posunuly své chutě na novou úroveň. Milovníci slaného si z konzumace edamame (nezralých sójových bobů), mořských řas a slaných tyčinek současně odnesou gurmánský zážitek.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články