Vlašské ořechy: Malý zázrak na boj s cholesterolem i proti stárnutí

Jídlo jako lék? Rozhodně.
Zdroj: unsplash.com
postel, nohyToužíte po pleti bez vrásek? Jezte ořechy 4x týdně.Vaše vlasy budou silné a lesklé.Žádné další lámání a třepení nehtů.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Podobně jako tomu bylo v pohádce o Popelce, která našla v oříšku krásné šaty, můžete i vy objevit malý zázrak. Pouhá hrstka oříšků denně vám sníží hladinu cholesterolu a zpomalí stárnutí.

Beatrice Dandová
Beatrice Dandová 31. října 2018

Již naši předkové přikládali ořechům magickou moc. Podle keltských legend ten, kdo jedl ořechy, získal moudrost a rozvahu. Také se věřilo, že lečí duševní choroby a jako zesilovač touhy se vkládaly do postele novomanželům.

V současné době se ale lidé zaměřují spíše na tu prokazatelnou hodnotu, tu odborníci shledávají hlavně v prevenci proti kardiovaskulárním chorobám. Podle průzkumu z pensylvánské univerzity vlašské ořechy významně snižují hladinu cholesterolu a tímpádem i flexibilitu cév. Když si tedy dopřejete čtyřikrát do týdne hrstku oříšků, předejdete tak možnosti onemocnění srdce. Stejné léčivé účinky se připisují i vlašskému oleji.

Otužujte se, je to pro posílení imunity ideální
Mohlo by Vás zajímat:

Posilování imunity: 6 jednoduchých triků, jak docílit toho, aby vaše tělo úspěšně bojovalo s chorobami

Díky vysokému podílu omega 3 mastných kyselin se snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu. Toto onemocnění souvisí se sníženou citlivostí tkání a nadměrným množstvím tuku v těle. Právě tyto kyseliny, které jsou ve „vlašácích“ omezí riziko chronického zánětu.

Živiny, které obsahují, působí pozitivně na lidskou mysl, navozují pocit spokojenosti a pohody. Vyvažují hladinu hormonů v těle a nastolí tak rovnováhu.

Časopis Food and Function poukazuje i na blahodárné účinky na pleť. Oříšky zpomalují proces stárnutí a vaše pleť bude čistá a mladistvá. Stejně tak i vaše vlasy a nehty budou silné a lesklé.

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články