Johana (43): Tajím před kamarádkou vztah s jejím mladším bratrem. Vím, že by to brala jako zradu

Milostné příběhy ze života: Tajím před kamarádkou vztah s jejím mladším bratrem. Vím, že by to brala jako zradu
Zdroj: Freepik

Díky kamarádce Johana potkala báječného muže. Problém je, že je to kamarádčin mladší bratr a ta si nepřeje, aby se s Johanou zapletl. Mimo jiné proto, že už by nemusel mít děti.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 02. 01. 2024 10:00

Když mi Lada (40) představila Vojtěcha (31), zamilovala jsem se do něj na první pohled. Moje kamarádka mi ale klade na srdce, abych jejího bratra nechala ne pokoji, protože by si přála být tetou a já už jsem na něj stará.

Muži v mém věku zřejmě došli

S kamarádkou Ladou jsme si rozuměly hned, jak jsme se v nové práci seznámily. Obě jsme byly svobodné a shodovaly se v názoru, že muži v našem věku nejsou k mání. Alespoň ne ti, kteří by za něco stáli. Chodily jsme se spolu bavit a vzájemně se svěřovaly s našimi eskapádami kolem neúspěšného randění.

Pak mi jednou Lada mimoděk představila svého bráchu. Vojta u ní v domě zrovna něco opravoval a já na něm mohla oči nechat. Chvíli jsem si s ním povídala, měli jsme totiž úplnou náhodou společné známé. Lada nás sledovala lehce ironickým pohledem. Když pak Vojta odešel, upozornila mě, že je na mě prý moc mladý. Zčervenala jsem. „Já vím, ale věk je přeci jen číslo,“ namítla jsem bezelstně.

„To je jistě pravda, ale na bráchu zapomeň. Já chci bejt jednou teta, když jsem sama bezdětná. S tebou už by Vojta nic nestihl,“ řekla mi napůl žertem a napůl vážně. Zcela mě tím vykolejila. Zaprvé jsem měla pocit, že to mezi mnou a Vojtou jiskřilo, a zadruhé mě její slova zasáhla v bolavém místě.

Bratr kamarádky mi nečekaně zavolal

Hodila jsem to za hlavu, nechtěla jsem se s Ladou přít a ani přijít o naše přátelské vztahy. Navíc jsem neměla tak vysoké sebevědomí, abych si byla jistá, že má Vojta doopravdy zájem. Třeba se na mě usmíval jen ze slušnosti. Jenže on mi za týden zavolal. Přes naše společné kamarády si sehnal číslo, s tím jsem nemohla nic dělat.

Navrhl, abychom někdy zašli na procházku a já souhlasila. Ladě jsem nic neřekla, chtěla jsem počkat, co z toho bude. Už po hodině schůzky jsem neměla jedinou pochybnost. Líbila jsem se mu! Nedokázala jsem odolat a začala ho vídat pravidelně. Jen jsem ho poprosila, aby zatím sestře nic neříkal. Moc dobře věděl, že má Lada ochranitelské tendence.

Náš vztah jsme tedy nějakou dobu tajili, mezitím jsem se zamilovala až po uši. Jenže mám dilema, Ladu teď vídám mnohem méně. Myslím, že něco tuší. Nedávno vyzvídala, jestli někoho nemám. Že se vídám s jejím bratrem, by mohla považovat za zradu. Pořád jsem myslela na to, že kvůli mně nebude mít Vojta děti.

Řekl mi, že mám být v klidu, jedno dítě už má

Nastal moment, kdy jsem chtěla Vojtu opustit. Říkala jsem si, že nás věkový rozdíl jednou doběhne a já budu mít výčitky. Pověděla jsem mu pravdu. Vojta mě ale uklidnil, přestože mi pověděl tajemství, ze kterého bych normálně neměla radost.

Můj tajný přítel má dceru, je jí teprve rok, vídají se zatím sporadicky. Do budoucna se ale do výchovy zapojí víc a poví to rodině. Tím se mi ohromně ulevilo. Vojtěch je otcem a já nemusím mít pocit, že bych mu tu roli sebrala. Navíc mě překvapil, protože mi řekl, že v mém věku to není zas tak nemožné a klidně se můžeme o potomka pokusit. Nejdřív ale řeknu pravdu Ladě.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články