Dáša (43): Zjistila jsem, že jsem těhotná. Mám strach, jak to ve vyšším věku zvládnu

žena
Zdroj: freepik.com

Dáša má dva dospělé syny. Nedávno ale zjistila, že je těhotná, což byl pro ni šok. Žádné další dítě už s manželem neplánovali a Dáša má strach, jak těhotenství a péči o dítě zvládne. Také doufá, že miminko bude zdravé, protože s přibývajícím věkem je vyšší riziko nejrůznějších onemocnění.

Kateřina Niekurzáková
Kateřina Niekurzáková 10. července 2020

Mám dva dospělé syny Tomáše (21) a Pavla (18) a žádné další dítě už jsme s manželem Vladimírem (48) rozhodně neplánovali. Jelikož mi v poslední době začala vynechávat menstruace, myslela jsem si, že už jdu do přechodu a nijak jsem to neřešila. Na gynekologii mi ale řekli zprávu, která mě odrovnala. Jsem totiž těhotná!

S něčím takovým jsem nepočítala

V první chvíli jsem si myslela, že se gynekolog spletl. Ten mě ale ujistil, že se rozhodně neplete, protože já jsem ve třetím měsíci. Byla jsem tak šokovaná, že jsem se nezmohla na slovo. Cestou domů mi proběhly hlavou tisíce myšlenek a já měla strach, jak to všechno zvládnu. Doma jsem to samozřejmě řekla manželovi, který z toho byl také odrovnaný.

žena ve středních letech
Mohlo by Vás zajímat:

Táňa (45): Přála bych si ještě miminko. Manžel mi ale řekl něco strašného

Dítě si necháme, i když to není snadné

Věděli jsme, že na potrat už je pozdě a já bych na něj stejně nešla. O adopci a podobných věcech jsme s manželem ani neuvažovali. Jsme rozhodnutí si dítě nechat, i když víme, že to nebude jednoduché. Manželovi bude příští rok padesát a pokud jde o děti, začínal se pomalu těšit spíš na roli dědečka, že se stane po třetí otcem by ho ve snu nenapadlo a popravdě se na to ani moc necítí. Já mám strach, aby bylo dítě zdravé, protože patřím k opravdu starším rodičkám.

žena
Mohlo by Vás zajímat:

Pavla (40): Dcera si pořídila v osmnácti dítě. Teď je s manželem živíme oba

Doufáme, že všechno bude ok

Absolvovala jsem všemožná vyšetření a vypadá to, že je dítě zdravé, což je pro mě teď to hlavní. Už vím, že to bude holčička, a tak nějak si říkám, že se nám snad ta holčička do třetice přeci jenom narodit měla. Jako rodina se na miminko přes počáteční rozpaky začínáme těšit a věříme, že to zvládneme, i když budeme starší rodiče.

Tomáš (33): Lucka se mnou chce mít dítě. Já ale miluju Hynka
Mohlo by Vás zajímat:

Tomáš (33): Lucka se mnou chce mít dítě. Já ale miluju Hynka

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články