Jozefína (37): Dcera se v novém bydlišti začala vídat s podivnou kamarádkou. Lákala ji do rozbořeného domu

Tajemné příběhy ze života: Dcera se v novém bydlišti začala vídat s podivnou kamarádkou. Lákala ji do rozbořeného domu
Zdroj: Freepik

Když si Jozefína musela po rozvodu najít nové bydliště poblíž rodičů, myslela, že tím její útrapy končí. Jenže její dcera se na nové adrese začala vídat s neviditelnou kamarádkou. Ta ji neustále lákala do zbořeného domu.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 07. 06. 2024 19:00

Zuzka (7) je rozumné dítě, a když se na nové adrese začala kamarádit s neviditelnou holkou, dostala jsem strach. Pátrání po oné dívce mě zavedlo až do zničeného squatu.

Dcera si zanedlouho našla kamarádku

Po rozvodu s bývalým manželem jsem zůstala na Zuzku sama a nezvládala jsem to. Musely jsme se přestěhovat do města za mými rodiči, aby mi mohli pomáhat. Zuzka to moc dobře nenesla, přeci jen už měla v první třídě kamarádky. Snažila jsem se jí vyjít ve všem vstříc, dokonce jsem jí povolila štěně.

Během prvních dvou týdnů nechtěla o nové škole vůbec mluvit. Pak už ale vypadala veseleji a chodila každé odpoledne ven s Benem za nějakou kamarádkou. Ulevilo se mi, že se nakonec s někým sblížila. Byla velice introvertní a rozvod jí moc nepřidal. Začala jsem se dcery vyptávat na kamarádku a její odpovědi se mi nelíbily.

"Jak to, že není ze školy, tak kde jste se potkaly? To se jen tak potuluje venku kolem sídliště?" přestávalo se mi to líbit. Dcera mi navíc moc detailů nepověděla. Slyšela jsem, jak si povídá v pokojíčku se psem a bylo mi jí líto. Následující den jsem ji sledovala, když šla odpoledne pryč. Co jsem viděla, mě přinejmenším zarazilo.

Dceřina kamarádka byla pro ostatní neviditelná

Dceru jsem přistihla v živém hovoru s někým, kdo tam ale nebyl. Hlasitě se smála, něco si pobrukovala a ukazovala směrem k rozbitému domu. Ben kolem ní pobíhal, ani si ho moc nevšímala. Když se vydala přímo k tomu domu, běžela jsme za ní. Podle mě už to začínalo být vážně nebezpečné.

Ještě aby si hrála na takovém děsivém místě. Ihned jsem jí vyhubovala, ale odpověděla mi, že ji přemluvila Zorka. Ta je prý už uvnitř domu. Chvíli jsme na ni čekaly, ačkoliv jsem věděla, že tam žádná holčička není. Začala jsem mít o dceru velké starosti a došla se na ni vyptat do školy.

Bylo mi řečeno, že se Zuzka s nikým nekamarádí a neustále si něco sama pro sebe šušká. Některé děti si z ní kvůli tomu dělají legraci. Promluvila jsem si se školní psycholožkou a ta okamžitě zmínila můj rozvod. Nevěřila jsem tomu, že by si moje dcera vytvořila imaginární kamarádku kvůli rozvodu. Muselo v tom být ještě něco jiného. Podobné sklony nikdy dřív nemívala.

Zjistila jsem, že dceřina kamarádka je dávno mrtvá

Zuzka mi vyprávěla, že ji Zorka nutí, aby u ní doma přespala. "Já se ale bojím, je to tam celé poničené. Jednou mi v noci ťukala na okno, musela jsem ji vyhnat. Umí být pěkně zlá," vyprávěla mi dcera a já dostala strach. Došla jsem se na policii vyptat, jak je to s tím zničeným domem. Zmínila jsem se o dívce, která je možná bez domova.

Dali mi štos fotek pohřešovaných dětí z okolí a mě napadlo ukázat je i dceři. Zorku našla hned a podle policie se opravdu jednalo o ztracené dítě jedné sociálně slabší rodiny. Vyprávěla jsem jim celý příběh a oni prohledali onen squat. Mrtvola té dívky se našla záhy a od té doby ji moje dcera už nepotkala.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články