Kamil (39): Švagrovou jsem nikdy neměl rád. Až na společné dovolené se ale naplno ukázalo, co je to za člověka

Kamil (39): Švagrovou jsem nikdy neměl rád. Až na společné dovolené se ale naplno ukázalo, co je to za člověka
Zdroj: Freepik

Rodinu si člověk nevybírá. Musí se s ní naučit žít, a i když se přižení do rodiny, kde jsou vztahy napjatější, je těžké něco někomu říct. Kamil je ze svojí švagrové nešťastný. Nemá ji rád a nejraději by jí pěkně od plic řekl, co si o ní myslí.

Natálie Volfová
Natálie Volfová21. 09. 2023 10:00

Společná rodinná dovolená nebyl opravdu dobrý nápad. Těch deset dní jsem přetrpěl. Dovolenou mi zkazila především švagrová Adéla (36). Nepříjemnější ženskou svět neviděl.

Vycházet se švagrovou je celkem umění

Přitom moje manželka Anežka (41) je úplně jiná. Je to nekonfliktní osoba, která se ke všem chová mile a přívětivě. Raději všechno řeší, než aby šla do konfliktu. Adéla je ale velmi hádavá, a když se jí něco nelíbí, řekne to bez okolků danému člověku do očí.

Na to, že jsme s Anežkou sedm let manželé, jsem dokázal vycházet s Adélou celkem dlouho. Měli jsme spolu neutrální vztah. Moc jsem se s ní nebavil, a když ano, vždy jsem rozhovor nechal u témat, u kterých jsem tušil, že se nepohádáme. Takže klasika – děti, práce, počasí. Žádná politika, svět, zdraví, aktuality. To bych si pěkně zavařil.

Společná dovolená byl horor

Avšak nikdy jsme spolu netrávili větší čas v kuse, většinou jsme se viděli na rodinných oslavách, a to bylo tak všechno. Když ale tchyně přišla s tím, že by ráda jela na společnou rodinnou dovolenou, nevěděl jsem, do čeho jdu. Už jen výběr destinace byl hotové peklo. My chtěli po Česku, zatímco Adéla do zahraničí. A hádejte, komu se jeho přání splnilo…

I přesto, že jsme jeli do resortu, který vybrala Adéla, nenechala na něm nit suchou. „Mají tu všude tak špinavo, voda v bazénu je studená, a to jídlo taky není moc dobrý,“ začala hned od začátku. Celou dovolenou si jenom stěžovala a moje manželka jen protáčela oči. Nicméně jí neřekla, aby už konečně sklapla, že na její názory nejsme nikdo zvědavý.

Nemůžu ji vystát, ale rodinu rozvracet nechci

A tak to bylo pořád. Já i Anežka jsme byli z Adély nešťastní, nechtěli jsme s ní být, ale ona se nás držela jako klíště. Na pláž chodila s námi, na večeře taky a nedej bože, když jsme si vymysleli vlastní výlet, to jela hned s námi a my museli poslouchat, že s námi vůbec nechtěla jet, ale my ji donutili.

Anežka se držela, ale já pěnil. Opravdu mi ta dovolená ukázala, jak šílený člověk Adéla je. Úplně rozumím jejímu manželovi, že se s ní rozvádí. Já bych s ní taky nevydržel. I těch deset dní bylo na mě moc. Nejraději bych jí řekl, jak moc otravná je, ale vztahy v rodině kazit nemůžu.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články