Kulturistka Věra Mikulcová prozradila snadný recept na ploché bříško: Stačí omezit dvě složky v jídelníčku

Kulturistka Věra Mikulcová prozradila snadný recept na ploché bříško: Stačí omezit dvě složky v jídelníčku
Zdroj: Pavel Dvořák/Extra
Kulturistka Věra Mikulcová na jednom z aktuálních snímků.Kulturistka Věra Mikulcová se s Lifee podělila o svůj jídelníček.Kulturistka Věra Mikulcová denně zhřeší - dopřeje si například malou zmrzlinu.Kulturistka Věra Mikulcová se svou životní partnerkou.+ 13 fotek+ 14 fotek

Kulturistka Věra Mikulcová (42) radí čtenářkám magazínu Lifee.cz, jak před filmovým festivalem v Karlových Varech nebo vysněnou letní dovolenou opticky zformovat postavu do šatů či plavek a odvodněním se zbavit přebytečných faldíků. Mezi hlavní problémy Čechů řadí Věra nadbytek pečiva, soli a alkoholu a pro inspiraci přidává svůj vlastní jídelníček. Dopřává si Věra někdy pizzu nebo zmrzlinu? A jak často?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 22. 06. 2024 08:00

Kulturistka Věra Mikulcová (42) dobře zná pocit nafouknutého břicha. Za dlouhé roky, co se věnuje fitness, už ale našla taktiku, jak se vyvarovat zásadním chybám - například se snaží pravidelně jíst. "Myslím, že zásadní chyba, kterou lidé dělají, je ta, že nejí pravidelně. Doporučuji jíst po dvou až třech hodinách, dodržovat pitný režim a chodit na záchod," překvapuje Věra. "Často se v poslední době setkávám s tím, že se lidé napijí, potřebují čůrat a nejdou. Tělo je potom zavodněné," vysvětluje naše odbornice na fitness. "Lepší je pravidelně jíst, pravidelně pít a všechno dělat tak, jak se má."

Doporučené video: Kulturistka Věra Mikulcová v talkshow Na kafeečko

Věra Mikulcová radí: Přestaňte nadměrně solit

Věra Mikulcová doporučuje především pravidelný pitný režim, který našemu tělu zabrání zadržovat zbytečně velké množství vody. "Když člověk nepije, tak v těle zadržuje vodu. Proto je nutné pít. Když nepijete, tak se tělo brání," říká Věra, která před důležitými závody užívá na odvodnění také speciální tablety. "Ale existuje také přírodní cesta, bylinky. Ať už jsou to vývary z kopřiv nebo jiné odvodňující čaje. Mně osobně tohle nepomáhá. Na druhou stranu, pozornost bych věnovala také soli," poukazuje Věra na další důvod, proč se nám nedaří zhubnout. "Sůl natahuje vodu, takže pokud budete méně solit, odvodníte se snáze."

Češi to přehání s konzumací pečiva

Mezi nešvary, které podle Věry maří úspěšné hubnutí, patří kouření, alkohol a málo vody. "Tohle jsou tři věci, které člověk velmi podceňuje, ale zadržuje v těle kvůli nim vodu. Souvisí s tím také vyšší příjem sacharidů – třeba když jíme hodně pečiva," otevírá Věra další třináctou komnatu Českých jídelníčků. "Cokoliv, co člověk přežene, se odrazí na oteklém těle. Sacharidy bych doporučovala v dopoledních hodinách a maximálně jednou denně," apeluje kulturistka. "Češi musejí mít ráno a večer pečivo, ten rohlík se sýrem, ale nemělo by to tak být. Maximálně jako dopolední svačina a večer zeleninu s kvalitními bílkovinami."

Jídelníček Věry Mikulcové

Jak tedy vypadá běžný denní jídelníček Věry Mikulcové? Záleží na tom, zda se aktuálně připravuje na důležité fitness závody. "Když je dieta, jím klasiku – maso, rýže, zelenina, vaječné bílky a tvaroh. Pokud mám objemovou fázi, tak jím tento základ a přidávám k tomu ovoce, jogurty, jogurtové nápoje," odpovídá jednoduše. A přestože si to málokdo umí představit, také Věra si dovolí menší výživové prohřešky. "Samozřejmě, že jsem také obyčejný člověk, takže občas si dám pizzu, zmrzlinu, sýr i šunku," šokuje Věra s tím, že právě v šunce a v sýru je hodně soli. "Jak často hřeším? Každý den si třeba dám zmrzlinu, ovoce nebo malou čokoládovou tyčinku. Jde hlavně o to, že je to v malém množství. Když se člověk hýbe a k tomu má malé množství těchto pochutin, tak nepřibírá."

Na aktuální fotografie kulturistky Věry Mikulcové se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články