Anna (24): Zjistila jsem, že táta má milenku. Když jsem se to chystala říct mámě, dokonale mě uzemnil

Anna (24): Zjistila jsem, že táta má milenku. Když jsem se to chystala říct mámě, dokonale mě uzemnil
Zdroj: Freepik

Anna zjistila, že má její otec poměr, nedokáže se kvůli tomu podívat své matce do očí. Když ho s nevěrou konfrontovala, jen pokrčil rameny a řekl, že to jednou sama pochopí. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková14. 08. 2023 17:00

Jsem naštvaná na svého otce, který se začal po padesátce chovat jako klasický chlap s druhou mízou. Strašně mě zklamalo, když jsem ho uviděla s mladou milenkou. Mámě to tajím, ale nevím, jak dlouho to vydržím. 

Při procházce městem jsem zahlédla otce s mladou kočičkou

Výjimečně jsem se šla s kamarádkou projít do centra, nemám ráda davy turistů. Byl krásný den, sledovaly jsme šlapadla na řece, když do mě kamarádka drcla. „Ty bláho, není to tvůj fotřík?“ 

Muž pomáhající o mnoho let mladší slečně v minisukni do šlapadla byl opravdu můj otec. Neměl tušení, že ho někdo z dálky pozoruje a nikterak se netajil tím, že k sobě mají s dotyčnou blízko. Chvílemi jsem si myslela, že loďku převrhnou. 

„Tak to je trapas. A zítra mají s mámou oslavu narozenin,“ pronesla jsem zhnuseně. Kamarádka mě ujišťovala, že je to normál. Její otec i strýc se po padesátce zbláznili. Já měla ovšem o tátovi jiné mínění. Od toho osudného odpoledne jsem se mu jen těžko mohla podívat do očí.

Táta v tom uměl chodit, choval se naprosto normálně

Následující den jsem bedlivě pozorovala tátovo počínání. Vesele si prozpěvoval, sem tam mámu líbnul na tvář, zkrátka v tom chodil zkušeně, až se mi z něj zvedal žaludek. Sem tam ho prozradilo nenápadné psaní na mobilu a jeden telefonát ze zahrady uprostřed večírku.

Chtěla jsem na něj „uhodit“ a dát mu za mámu co proto. Byla jsem ale benevolentní a dala mu nějaký čas. Myslela jsem si, že bokovku pustí dřív či později k vodě. Podle jejího vzezření šlo čistě o tělesnou záležitost a táta si přeci musí sám uvědomit, kde je jeho místo.

Jenže ani po třech měsících se nic nezměnilo. To už jsem si chodila jeho noční hovory do zahrady poslechnout a objevovala se tam prohlášení, jako „miluji tě“ a podobně. Na tátu jsem vystartovala, když to nečekal. Stála jsem večer před domem, když se vracel z údajné pracovní schůzky.

Myslela jsem si, že bude v šoku a hned vše napraví

Táta se choval naprosto klidně a po mém výstupu mě pohladil po tváři s tím, že to pochopím, až dospěju. Tím mě dorazil a vyprovokoval. „Jestli tu štětku nenecháš být, řeknu všechno mámě,“ vyjekla jsem, takhle drzá jsem na něj nebyla snad ani v pubertě. Jenže on svým chováním zklamal i mou důvěru v muže. 

„Je to mnohem složitější a ublížila bys všem mnohem víc. Radím ti, nech to být,“ poznamenal jen. Odešel do domu a nechal mě tam stát jak přikovanou. Později se ukázalo, že máma o nevěře ví. Moc to nechápu, ale už se jim do toho nepletu.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články