Marek (41): Podezřívám ženu, že děti nejsou moje. Když si udělám test, prý ji zradím a opustí mě

Marek (41): Podezřívám ženu, že děti nejsou moje. Když si udělám test, prý ji zradím a opustí mě

Marek žije se svou manželkou víc jak deset let. A z jejich vztahu mají dvě děti. Ovšem jednoho dne začal manželku podezřívat, že děti nejsou jeho. Dokonce mu ani trochu nejsou podobné. Navrhl, že si udělá pro klid duše test otcovství. Ale pokud to udělá, manželka ho prý opustí za zradu.

Tereza Procházková
Tereza Procházková06. 06. 2020 08:00

Když jsem s Naďou začal chodit, měla tenkrát ještě přítele. Neklapalo jim to a prý se ho bála opustit, aby jí neublížil. Tomu jsem nemohl přihlížet a chtěl ji od něj dostat co nejdříve. Dopadlo to nakonec dobře a my jsme zůstali spolu. Pronajali jsme si byt a za dva roky se nám narodil syn. Když Naďa otěhotněla podruhé, vzali jsme se ještě před porodem. Na svět přivedla krásnou holčičku a my jsme byli kompletní.

Začal jsem ji podezřívat

Všechno bylo v pořádku, Naďka zvládala obě děti a do toho podnikala, a ještě jsme měli čas i pro sebe. Vůbec jsem si nestěžoval. Jednou mi ovšem známý řekl, že viděl Naďu, jak se na ulici baví se svým bývalým. Doma jsem se jí na to zeptal a ona podotkla, že na sebe narazili náhodou ve městě. Nechal jsem to být. Ale za pár dní mi zase ten známý řekl, že je viděl a ať si dám bacha, že je vídá už delší dobu. Uhodil jsem na Naďu, co to má znamenat, ale ona opakovala, že to jsou jen náhody a baví se s ním jen ze slušnosti.

V práci jsem nemohl myslet na nic jiného a chtěl jsem vědět víc. Známý toho moc nevěděl, řekl mi ale, že i jeho manželka je viděla pár let zpátky, jak se spolu baví. A pak mě popíchl: „A všimni si, jakou barvu vlasů mají tvoje děti.“ Já jsem tmavovlasý, ale obě děti mají vlasy světlé. Naďka si je barví na blond. Ale její bývalý je blonďák jak poleno.

Buď a nebo

Docela ve mně hrklo. Znovu jsem si promluvil s Naďkou a tentokrát už jsem křičel. Řekl jsem jí, že se ke mně doneslo, že se s bývalým vídá už dlouho, a navíc má stejnou barvu vlasů jako naše děti. Říkala, že jsem blázen a celé je to absurdní. Jak ji vůbec mohu podezřívat. Navíc ona má taky světlé vlasy, jen si je barví na světlejší blond. Strašně jsem se tím užíral a vzpomněl si, jak se bála odejít z jejich vztahu. Třeba ho pořád tajně miluje, a proto se scházejí.

Navrhl jsem jí, že pokud má svědomí čisté, tak jí teda nebude vadit, když si nechám udělat test otcovství. Zklamaně se na mě podívala a řekla, že si ho klidně můžu udělat, ale jestli to udělám, tak mě opustí, protože jí nevěřím. „Je to zrada a mě uráží, že si myslíš, že jsem ti byla nevěrná.“ Takže jsem teď trochu v patové situaci. Buď si test udělám a dozvím se, že nejsem otec a půjdeme od sebe. Nebo budu otec, ale Naďa mě opustí, protože jsem ji zradil. Četl jsem, že se dají testy udělat i anonymně, ale děti už jsou větší a určitě by jí to prozradily.

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články