Tobiáš (30): Všichni kamarádi zbožňují mou bývalou přítelkyni. Bojím se, že ztratím i je

Tobiáš (30): Všichni kamarádi zbožňují mou bývalou přítelkyni. Bojím se, že ztratím i je
Zdroj: Freepik

U rozchodu přátel je někdy těžké určit, na jakou stranu se postavíte. Budete se bavit s oběma, nebo si vyberete jenom jednoho? Tobiášovi kamarádi se rozhodli jasně, dali přednost jeho bývalé přítelkyni.

Natálie Volfová
Natálie Volfová08. 09. 2022 13:00

S Terezou (28) jsem chodil tři roky, ale před dvěma měsíci jsme rozešli. Doteď nerozumím tomu, co se přesně stalo. Prostě měla jednoho dne sbalené kufry a řekla, že si musíme dát pauzu. A pak odešla.

Přítelkyně mi moc chybí

Několikrát jsem se snažil jít za ní, aby mi vysvětlila, co jsem udělal špatně. Opravdu moc ji chci zpět. Byla to nejlepší holka, se kterou jsem kdy chodil. Je veselá, krásná a společenská. Je velmi těžké být bez ní.

Mám to od rozchodu opravdu těžké. Není hodiny, abych na Terezku nemyslel. Pokaždé, když jdu kolem našich oblíbených míst, vzpomenu si, jak jsme tam chodili a jak moc jsme si to spolu užívali. Kamarádi se mě snaží přivést na jiné myšlenky, ale moc jim to nejde.

Kamarádi se stýkají s mou expřítelkyní

Spolužačka z vysoké nedávno pořádala večírek pro přátele. Dali jsme si hezkou večeři, hráli jsme deskovky a pili víno. Najednou mi něco připomnělo Terezu. V kuchyni jsem viděl talíř, který jsem odněkud znal. Přesně takový keramický talíř se stejným malováním vyráběla Tereza.

„Odkud to máš?“ zeptal jsem se spolužačky. „Je mi to líto, nechtěla jsem ti to říkat. Tereza mě a pár dalších lidí pozvala k sobě domů na kolaudačku a všem nám jako uvítací dárek rozdala tyhle talíře. Vím, jak tě mrzí, že jste se rozešli. Chápu, že tohle ti rozhodně nepomohlo,“ řekla mi. „To máš pravdu, vážně by mi nepomohlo, kdybych věděl, že se tajně stýkáte s mou ex,“ řekl jsem naštvaně a odešel z večírku.

Nevím, jak to vyřešit

Opravdu moc mě tím naštvali. Jsem z toho úplně vedle. Jsou to přece moji kamarádi, tak proč je Tereza zve k sobě? Hodně mě to rozhodilo a nemůžu na to přestat myslet jako na zradu. Mám trochu strach, že o ně přijdu také. Že si vyberou ji a já nakonec zůstanu bez přítelkyně i bez kamarádů.

Nejhorší je, že od toho večírku jsem nikoho neviděl. Cítím se sám jako nikdy předtím. Nevím, jak tuto situaci zachránit.

Další příběhy ze života ➔

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články