Lukáš (37): Moje bývalá rodí děti, aby žila z alimentů. Nechápu, jak jsem se mohl stát její obětí

Příběhy o životě: Moje bývalá rodí děti, aby žila z alimentů. Nechápu, jak jsem se mohl stát její obětí
Zdroj: Pixabay

Každý děláme, co můžeme, abychom zajistili sebe a svou rodinu. Měl to v plánu i Lukáš, dokud nezjistil, že jeho partnerka má své vlastní představy, které ovšem nezahrnují jeho.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká 26. 11. 2023 07:00

Když jsem potkal Terezu, všichni mi náš vztah rozmlouvali. Dvakrát rozvedená se třemi dětmi, to nemůže dopadnout dobře, ale já byl rozhodnutý dát naší lásce šanci. Tereze bylo třicet, byla chytrá, vtipná a hlavně po třech dětech pořád kočka. Bylo to k nevíře, ale mezi nezadanými jsem nepotkal atraktivnější ženu.

Přítelkyni opustili už dva muži a zůstala na děti sama

Řekla mi všechno o svých bývalých. Prvního muže si vzala, když zjistila, že je těhotná, tedy v jednadvaceti. Myslela si, že je to tak správně, a tak to udělala. Žili společně do doby, než malému Tomášovi byli tři roky, pak od ní manžel odešel.

Za dva roky se vdala znovu, protože opět otěhotněla, tentokrát čekala dvojčata. I toto manželství jí vydrželo tři roky a její choť jí znovu opustil, tentokrát kvůli jiné ženě. Když jsem poslouchal její příběh, bylo mi líto jak jí, tak jejích dětí, které byly zlaté a hned si mě získaly.

Nastěhoval jsem se k ní asi po dvou měsících. Moje rodina nesouhlasila, její jsem dosud nepoznal, ale bylo nám spolu dobře. Pomáhal jsem Terce s dětmi a přemýšlel, že kdyby souhlasila, adoptoval bych je. Věděl jsem, že má s bývalými problém s placením alimentů a adopce by všechno vyřešila. Nebyla tím nápadem nadšená, ale ani ho nezahodila, nicméně jsme se o tom nějakou dobu nebavili.

Přítelkyně mi oznámila, že je znovu těhotná

Po roce soužití jsem jednoho večera přišel z práce a čekala na mě krásná večeře při svíčkách. Nikdy jsem nic takového nezažil. Tereze to slušelo, děti byly u její matky a vypadalo to, že nám naplánovala romantický večer ve dvou. Byl jsem nadšený, sedl jsem si a pustil se do večeře.

V půlce jídla mi najednou Tereza přisunula k talíři obálku, ve které se skrýval těhotenský test. „Jsem těhotná, zlato!“ vykřikla nadšeně a já se nechal jejím elánem nakazit. „Jak to uděláme se čtyřmi dětmi? Kam je všechny dáme?“ otázal jsem se jen.

„Najdeme větší byt,“ řekla mi Tereza později večer, když jsme leželi v posteli a chystali se spát. A taky se tak stalo. Narodil se nám Lukáš, přestěhovali jsme se do dražšího a většího bytu a život plynul. Užíval jsem si rodičovství a já opravdu měl pocit, že mám šestičlennou rodinu, což mi dělalo ještě větší radost.

Přišel jsem domů a našel své kufry za dveřmi

Kolem Lukášových druhých narozenin se ale něco začalo měnit. Byl to nenápadný posun, kterého jsem si sotva všiml, ale něco se dělo. Tereza byla nepříjemná, shazovala mě před dětmi, rodinou i přáteli. Přestala se ke mně úplně mít, až jsme vedle sebe žili jako spolubydlící.

Zkoušel jsem věci napravit, ale odmítala jít do poradny, odmítala se mnou mluvit a stále se mi vzdalovala, až jsem jednoho dne našel svoje kufry na chodbě. Myslel jsem si, že tohle se děje jen ve filmech, ale stál jsem před důkazem toho, že to tak není.

Po tomto zážitku jsem kontaktoval její bývalé manžely. Zjistil jsem, že scénář nás všech je téměř totožný. Ani jeden ji neopustil, ona je vyhodila, aniž by jim vysvětlila proč, a pokračovala dál. Zdálo se, že jejím cílem je mít co nejvíc dětí s co nejvíce muži, aby nikdy nemusela pracovat a žila z alimentů. Moje podezření se potvrdilo před několika měsíci, když se potřetí vdala. Hádejte proč?

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články