Manželský souboj ve StarDance mezi Markem a Evou Adamczykovými: Doma si foukáme bolístky a slibujeme si, že to zvládneme

StarDance 2023:  Manželský souboj Markem a Evou Adamczykovými. Doma si foukáme bolístky
Zdroj: Se souhlasem České televize
Herec Marek Adamczyk, známý ze seriálu Kukačky, se letos objeví v taneční soutěži StarDance.Taneční partnerkou Marka Adamczyka bude Lenka Nora Návorková.Lenka Nora Návorková už v minulosti tancovala například s hercem Jiřím Dvořákem.Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková si prý sedli na tanečním parketu velmi přirozeně.+ 8 fotek+ 9 fotek

Herec Marek Adamczyk (35) bojuje letos v taneční soutěži StarDance proti své manželce, úspěšné snowboardistce Evě (30). Jeho průvodkyní parketem bude zkušená tanečnice Lenka Nora Návorková (32). Jak to momentálně vypadá u Adamczykových doma? Radí si navzájem a zkoušejí základní kroky? A je pravda, že Markův nový knírek irituje jeho další soupeřku, herečku Ivanu Chýlkovou (59)? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková16. 09. 2023 08:00

Podle Marka Adamczyka, kterého si můžeme pamatovat ze seriálu Kukačky, zatím vyčerpávající tréninky na StarDance nikterak nezasahují do jeho poklidného rodinného života s olympijskou vítězkou Evou Adamczykovou, dříve Samkovou. "U nás doma se mlčí málokdy. Až se bude mlčet, bude to těsně před smrtí," směje se Marek, pro kterého se milovaná žena stane na pár měsíců nesmlouvavou soupeřkou.

"Doma si potom foukáme bolístky a říkáme si, že to zvládneme," směje se herec v rozhovoru pro Lifee.cz. A tak zatím jediné, co ve stáji StarDance budí emoce, je jeho nový knírek. "Bude záležet na reakcích lidí. Většina je zatím s mým knírem spokojená, kromě Ivanky Chýlkové. Tu nějak irituje. Možná knír vydrží, uvidíme," dodává oblíbený Marek.

Marek Adamczyk měl problém s botami

Marku, Lenko, jak se vám spolu tancuje a jaké byly začátky? Museli jste si na sebe zvykat?
Lenka Nora Návorková: Každý si na sebe zvyká a myslím, že my si na sebe zvykli rychle.
Marek Adamczyk: Vývoj je tak rychlý, až má člověk tendenci na začátky rychle zapomínat.
Lenka: Přijde mi to jako před rokem, jako by to bylo strašně dávno.
Marek: Strávíte spolu tolik času!
Lenka: A je to hrozně intenzivní.
Marek: S jiným člověkem by vám to trvalo deset let, než by se to natolik nahromadilo. Začátky rozhodně nebyly nepříjemné nebo nečekané. Rychle jsme zjistili, že asi dobrý.
Lenka: Přišlo mi to hezky přirozené: "Čau, jdeme na to!“ Začínali jsme základním krokem.
Marek: Největší problém jsem měl paradoxně s botami. S Lenkou ne.

Aha, takže praktická překážka. A už jste to dohnal?
Marek: Už mě boty netlačí. A Lenka je konstantní.

Tanec není přirozený pohyb, ale Marek má motivaci

Proměnilo se od té doby vaše tělo? Máte lepší kondici?
Marek: Trošku jsem shodil, ale myslím, že mám o trochu horší kondici. Dřív jsem měl čas cvičit, chodit do fitka, a teď všechno věnuji tancování. Tanec je přeci jen pohyb, který je v něčem stereotypní a tělo nezatěžuje úplně ideálně. Proto si myslím, že jsou zdravější způsoby, jak zůstat v kondici. Na druhé straně je tam obrovská radost z toho, jak pohyb funguje. Pracovat s tělem tímto způsobem je pro mě poměrně nová věc. Dosud jsem to dělal přirozeně, často, ale dělal jsem si to po svém. Najednou se dostáváte na dřeň těch principů a estetických nároků.

Jaký je Marek tanečník? Je pečlivý?
Lenka: To ano. A myslím, že všechno vychází z toho, že je motivovaný. Marek by si rád zkusil co nejvíc tanců. Respektive všechny.
Marek: No jasně, to bych chtěl.
Lenka: A hlavně je hodně přemýšlivý. Společenský tanec totiž rozhodně není přirozený pohyb. Marek nad těmi věcmi přemýšlí, chce to pochopit a nebere to na lehkou váhu.
Marek: Řídím se tím, že dokud člověk sám nedokáže něco vysvětlit nebo popsat dalšímu člověku, tak jí sám nerozumí. Chci mít pocit, že tomu rozumím a že vím, proč které pohyby dělám a mám je v hlavě uložené. Musím je také umět vyvolat kdykoliv, nejen s pomocí tanečnice. Z toho plyne ten dojem, že jsem přemýšlivý. Čím víc je ta dovednost moje a mám pocit, že jí vládnu, tím si ji dokážu víc užít.

Eva s Markem si doma foukají bolístky

Probíhá nějaká interakce s tanečním párem, ve kterém je vaše žena Eva Adamczyková? Zkoušíte si doma základní kroky?
Marek: Každý máme jiné tance a náš první kompatibilní tanec přijde až v polovině soutěže. Teď se na sebe koukáme a občas se navštěvujeme na zkušebnách.

Probíhají také nějaké emoce? Typu: "Děláš to špatně, pojď, já ti poradím.“
Marek: Na to nemáme, abychom si vzájemně radili, co se týká tance. Je dobré si radit ohledně toho, jak zvládat tu zátěž nebo jak se vyrovnávat s pocity, které člověk zažívá. Mnohdy je to frustrující, protože vám ty pohyby nejdou. A to není příjemné. Já ale pořád tvrdím, že bez toho bychom se to nikdy nemohli naučit. To je právě ten zásadní moment, kdy se člověk učí – když mu to nejde. Když vám to potom jde, tolik už se toho nenaučíte. Tohle je třeba moje rada, kterou jsem Evce dal. Doma si potom foukáme bolístky a říkáme si, že to zvládneme.

Jaká vládne doma atmosféra? Mlčíte?
Marek: Ne, u nás doma se mlčí málokdy. Až se bude mlčet, bude to těsně před smrtí.

Markův knírek irituje Ivanu Chýlkovou

Zavřete dveře a o StarDance se vůbec nebavíte?
Marek: My doma dveře nemáme. Snažíme se dělat si také program mimo StarDance. Chodíme třeba za kulturou, na výlety, když máme volno, a plánujeme si společné volné bloky. Samozřejmě, že StarDance teď zabírá hodně času, ale oba jsme s tím počítali a oba nás to baví.

Marku, ten knír, který máte dnes, to je nějaká novinka? Uvidíme vás s ním také během přenosů?
Marek: Bude záležet na reakcích lidí. Většina je zatím s mým knírem spokojená, kromě Ivanky Chýlkové. Tu nějak irituje. Možná knír vydrží, uvidíme.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články