Michaela Kuklová namalovala portréty dětí Emmy Smetany i Veroniky Arichtevy: Podívejte se na její domácí galerii

Míša Kuklová pozvala na návštěvu naši redaktorku Šárku Schmidtovou.Míša Kuklová a její portrét syna Luky od Veroniky Arichtevy.Portrét Ariel, dcery Emmy Smetany - malovala Míša Kuklová.Jeden z oblíbených obrázků Míši Kuklové.+ 24 fotek+ 25 fotek

Herečka Míša Kuklová pozvala na návštěvu magazín Lifee.cz a neváhala a hned nás uvedla do svého obývacího pokoje, který byl vybudovaný z původní sednice – protože její domeček byl kdysi malou chaloupkou. Sama ji přebudovala na krásné a příjemné bydlení pro sebe a svého syna.

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 11. 06. 2024 06:00

V našem pořadu Vítejte! nám Míša Kuklová povyprávěla o tom, co ji přivedlo na místo, kde právě žije a překvapila vyjmenováním mnoha míst, kde během svého života bydlela, od centra Prahy až po okres Praha-západ. „A od miminkovského věku až do mých čtyř let jsem přebývala s rodiči dokonce v Německu!“ dodává Míša. Nakonec zakotvila v pohádkovém domečku, kde jí společnost dělají i pejsek a kočička, fenka Justy a kocourek Tygr.

Míša se ráda obklopuje květinami

Míšo, můžu se tě zeptat, z čeho ten lahodný čaj, který jsi mi uvařila?
Nic zvláštního to není, jenom bezinkový sirup zalitý horkou vodou. Ale dělávám i v kombinaci se zázvorem, který nechám louhovat celou noc, protože pak krásně pálí.

A bezinky si, jako správná hospodyňka, trháš sama u silnice?
Ne, tam rozhodně ne. Jezdím si pro ně někam, kde není silnice ani mšice a ani žádní zvědavci, kteří by mě okukovali. A dej si k čaji i perník, který jsem sama upekla.

Koukám, že máš ráda také květiny, všude kolem nás jsou vázy s krásnými kyticemi!
Květiny k životu patří, mám je moc ráda a po celý rok se jimi obklopuji. Barevnost, to je moje!

Herectví si naši Jasněnku našlo samo

Dobře si pamatuji na byt v centru Prahy, kde jsem tě kdysi navštívila. Co mě zaujalo byly tvoje obrazy…
Tehdy to ještě o mně nebylo tak známé, že maluju, proto ti to možná utkvělo v paměti. Měla jsem tam tehdy jednu místnost, která byla obrazy doslova zaplněná.

Pravda, byla jsi známá jako herečka a svoje výtvarné nadání jsi možná tajila. Jak jsi k němu vůbec přišla?
Nějaké nadání jsem zdědila, to kdybys viděla malovat moji maminku! Ale nevěnovala se tomu, bohužel. A pravda je, že jsme původně chtěla být malířkou, navštěvovala jsme dokonce přípravku na UMPRUM, ale osud nakonec rozhodl jinak.

Ty jsi přičichla k herectví už jako školou povinná, viď?
Tak, tak. V šestí třídě kompars, v osmé už jsem hrála hlavní roli… A bylo rozhodnuto, mládí je rádo akční. Ale malovat jsem nikdy nepřestala, i když na ně nemám často tolik času, kolik bych si přála.

Míša Kuklová plánuje výstavu

Přestože jsi úspěšnou herečkou, maluješ každou volnou chvilku...
Pomohl mi k tomu paradoxně covid, kdy mi malování portrétů pomohlo k obživě. Některé obrázky jsem si schovala, třeba portrét hlavních protagonistů z filmu Love Story, a ráda bych z nich někdy v budoucnu měla výstavu. Kam bych přidala i portréty krásných dětí, která jsem namalovala svým kamarádkám, Arielku Emmy Smetany a Luka Verči Arichtevy.

Zkusila jsi někdy namalovat i svůj autoportrét?
Samozřejmě, vždyť se říká, že by ho měl mít každý malíř. A tak ho mám i já.

Poradíš mi, nebo komukoli jinému, kdo by chtěl malovat, jak začít?
Malovat může každý! Třeba já mám ráda realitu, učila jsem se na starých mistrech, ale klidně můžeš malovat cokoli tě napadne. Vezmi si barvy, rozhlédni se kolem sebe a maluj. Maluj to, co ti je vlastní. Jenom dáváš svoje pocity na papír.


Co zajímavého se ještě ve videoreportáži z návštěvy u Míši Kuklové dozvíte:

  • Jaké byly její malířské začátky
  • Od kdy maluje akvarelem
  • Jaký obraz kopírovala, když se učila malovat
  • Který obraz byl jejím prvním
  • Na jaké představení by nás v současné době pozvala
  • Kdo je jejím partnerem ve hře Všechno je dovoleno
  • Který z bratrů Langmajerů s ní hraje ve hře Ani za milion!

Související články

Další články