Mladá fotografka Lucie Levá dál bojuje s rakovinou střev: Prozradila nám, kde hledá sílu a motivaci

Hostem Miluše Bittnerové v talk show Na kafeečko byla fotografka Lucie Levá.Fotografka Lucie Levá promluvila o rakovině střev, kterou měla od svých 26 let, a která se jí po roce vrátila.Fotografka Lucie Levá se na svých sociálních sítí pyšní jizvami, díky kterým je dnes naživu.Lucie Levá roky bojovala s bolestmi břicha, které její obvodní lékařka bagatelizovala.+ 6 fotek+ 7 fotek

Fotografka Lucie Levá (32) bojuje s rakovinou tlustého střeva od svých 26 let. Před rokem navštívila talkshow Miluše Bittnerové Na kafeečko, kde o své diagnóze otevřeně promluvila. Jak nyní v rozhovoru pro Lifee přiznává, jen pár týdnů po natáčení se jí nemoc vrátila. Jak dnes vypadá běžný život sympatické Lucie? A jak pečuje o své početné jizvy? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 13. 05. 2024 12:20

Fotografka Lucie Levá (32) patří mezi mladé lidi, které rakovina tlustého střeva zastihla prakticky v rozpuku. A přestože s potížemi ihned vyhledala lékařku, na diagnózu si musela počkat skoro tři roky. Jak dnes zpětně hodnotí, nejednala by jinak. "Čím více nad tím přemýšlím, tak si myslím, že opravdu ne. Přece jen, bylo mi 27 let a byla jsem pouze plná ideálů a snů," říká Lucie v našem aktuálním rozhovoru.

Lucie Levá o svém aktuálním stavu

Fotografka Lucie Levá navštívila talkshow Na kafeečko v srpnu roku 2023. Tenkrát ještě netušila, že si celé martyrium prožije znovu. "Pár týdnů po natáčení se mi potvrdily moje obavy a podstoupila jsem operaci a pak následně půlroční chemoterapii. Aktuálně jsem v remisi," odhaluje Lucie svůj aktuální zdravotní stav. Na svém Instagramu podrobně mapuje průběh své nemoci, která, jak říká, ovlivňuje její život v pravidelných tříměsíčních cyklech. "Vypadá jako dny běžného člověka, jen já se snažím možná o trochu víc ten život užívat a neřešit malichernosti. A vždy tři týdny před vyšetřeními a výsledky jsem hodně nervózní," přiznává sympatická blondýnka, kterou nemoc spojila také se zpěvačkou Aničkou Slováčkovou.

Rakovina byla první facka od života

Jak dnes s odstupem Lucie říká, zásadní životní zlom pro ni bylo právě konečně vyřčení diagnózy, na které se lékaři - s ohledem na její mládí - nejprve váhali shodnout. "Zlom asi začíná hned po vyřčení diagnózy, protože si uvědomíte, že nejste nesmrtelný. Vnímám to jako moji první velkou facku od života," popisuje Lucie. "Pak se samozřejmě pro Vás změní vše od vnímání reality, lidí, svých hodnot a životní filosofie." Radost a motivaci hledá Lucie denně v humoru a také ve svém nadhledu. "I když to moc nevypadá, tak jsem takový morous, který se rád směje. Asi mě nejvíc potěší, když mě něco od srdce rozesměje. A co mě motivuje ? Asi moje vrozená ambicióznost a zvědavost," zamýšlí se onkologická pacientka.

O svém těle teď přemýšlím komplexně

Lucie Levá dnes hodně energie vkládá do studia moderních doplňků stravy, které mohou kvalitu jejího života a její boj s nemocí zlepšit. "Je pravda, že dost experimentuji co se týče doplňků, protože nemoc mě samozřejmě přiměla přemýšlet o těle komplexně," říká Lucie. Na "šarlatánství" ji neužije a ani jej nevyhledává. "Alternativním směrům se docela vyhýbám, protože se v ní skrývá spousty podvodníků, který číhají na zranitelné lidi. A jestli mají smysl ? To samozřejmě nevím, ale něco převratně zázračného jsem zatím teda neobjevila," hodnotí zcela otevřeně Lucie Levá.

Už v talkshow Na kafeečko promluvila o tom, jak ráda pozoruje své jizvy, které jí připomínají vítězný boj o život a také péči lékařů. "Své jizvy hned od začátku mám opravdu ráda… v podstatě je ani nevnímám. Přece jen… jsou na břiše a to každý den neukazujete," míní Lucie. Žádnou speciální péči jim ovšem nevěnuje. "No, ideální by bylo jizvu masírovat a mazat ji, což docela upřímně flákám, tak si ze mě neberte příklad," směje se Lucie.

Na fotografie Lucie Levé a její pooperační jizvy se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články