Nájemník z pekla Scott Pettigrew: Neplatil, pil, dělal nepořádek a nakonec svoji bytnou zavraždil

muž, vztek
Zdroj: Pixabay

Na jaře roku 2016 se šestašedesátiletá Anita Cowen rozhodla pronajmout pokoj ve svém kalifornském domě mladšímu kolegovi Scottu Pettigrewovi. Záhy však zjistila, že je to "nájemník z pekla" a soužití s ním se promění v noční můru, ze které není úniku.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 03. 07. 2024 16:00

Pettigrew často vyhazoval do dřezu odpadky, dovoloval svým psům kálet po celém domě. A když přišel domů opilý a pozvracel se v koupelně, nikdy to po sobě neuklidil. Navíc Anitě neustále vyhrožoval. Ta tak nakonec u soudu vybojovala zákaz přiblížení. Dlouho ho ale nevyužila...

Stěhování Scotta Pettigrewa

Padesátiletý Pettigrew se ke své spolupracovnici přestěhoval poté, co byl vystěhován z původního bydliště kvůli "hádce se sousedem". Problémy nastaly téměř ihned. Nájem zaplatil jen první měsíc. Všude byl nepořádek. Navíc ženu okradl o šperky, vyřízl baterii z jejího mobilu a polil jí vodou počítač.

Poté, co jí začal ke všemu vyhrožovat, požádala o zákaz přiblížení. Vystěhovat se ale nemusel. Soudce jen nařídil, že má být mezi nimi odstup pěti metrů a všichni psi musí ven z domu. Prý ji ještě nenapadl, takže by neměl přijít o střechu nad hlavou. To byla velká chyba.

Vražda Anity Cowen

Dokumenty o zákazu přiblížení doručila policie Pettigrewovi 14. června 2016. Vše v klidu podepsal. Večer se ale mezi ním a Anitou strhla hádka. Vše slyšel i její syn, který s ní byl zrovna na telefonu. Kvůli obavám o její bezpečnost se k ní se svou ženou ihned vydal. Také upozornil místní strážníky na potencionálně nebezpečnou situaci.

Když policisté dorazili ve 23:42 do Anitina domu, našli v bazénu její bezvládné tělo. Bylo poseté modřinami a řeznými ranami. Z hlavy měla vytrženy chomáče vlasů. Pettigrew byl u sebe v pokoji, ležel na posteli. Zcela nahý. Byl samý škrábanec. Byl okamžitě zatčen.

Děsivé místo činu

Místo vraždy připomínalo scénu z hororu. Všude byla cítit psí moč a výkaly. Na podlaze byly šmouhy od krve. Lednička zela prázdnotou. V dřezu byly hory neumytého nádobí. Jídlo a kuchyňské potřeby měla Anita schované ve své ložnici.

Scottův pokoj byl plný odpadků, nevypraného oblečení, lahví od alkoholu a volně prodejných prášků na spaní. Byl nalezen také audiorekordér, který žena před svou smrtí zprovoznila. Nahrávky na něm byly nezvratné důkazy Pettigrewovy viny. U soudu ale muž odmítl obvinění z vraždy prvního stupně. Jeho právník argumentoval tím, že byl v tu noc silně opilý a rozrušený. Vraždu tak údajně neplánoval.

Prokurátor ale poukázal na to, že vrah ženě již předtím několikrát vyhrožoval zabitím. Po zatčení se také několikrát pokusil o sebevraždu, což může naznačovat pocit viny či snahu vyhnout se trestnímu stíhání. V srpnu 2019 byl tak odsouzen k minimálně pětadvaceti letům vězení.

Zdroje informací:
Womanandhome.com: Worst Roommate Ever - Who Is Scott Pettigrew And Where Is He Now?
Alltahtsinteresting.com: The Horrific Story Of Scott Pettigrew, The Tenant From Hell Who Murdered His Elderly Roommate

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články