Nespoutaný Jiří Hrzán: U policie se ho musel zastat Karel Gott. Do hrobu ho přivedl šílený kaskadérský kousek

Vladimír Menšík a Jiří Hrzán
Zdroj: se souhlasem České televize

Herec Jiří Hrzán byl milovník a rebel v jednom. Ženy se ale nakonec staly jeho zkázou. Když k jedné ze svých početných milenek lezl po fasádě domu oknem, spadl, čímž si přivodil smrtelné zranění. Ostatně to, že nezestárne, mu kdysi vyvěštila i Helena Růžičková.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 26. 05. 2024 11:00

Jiří Hrzán (30. března 1939 až 24. září 1980) působil v divadle i ve filmu. Věnoval se rovněž zpěvu a bavičství. Zahrál si v takových klasikách jako například Pane, vy jste vdova, Drahé tety a já, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách a Bouřlivé víno.

Nedokázal zůstat u jedné ženy

Během svého života se Jiří Hrzán stihl oženit dvakrát. První žena byla zdravotní sestra Věra, druhá modelka Olga. Z obou manželství vzešly dvě dcery - herečka Barbora a výtvarnice Tereza. Před svou smrtí se ještě své kolegyni Vlastě Koudelové svěřil, že má syna. Jeho identitu ale úzkostlivě tajil. Dodnes se tak neví, o koho jde.

Oba svazky skončily na tom, že herec nedokázal vydržet po boku jedné ženy. Měl rád hlavně zpěvačky, modelky a herečky. Ideálně nejméně o hlavu vyšší než on. Častokrát se pak do nějaké zamiloval a pak na ni šíleně žárlil. A tak to šlo pořád dokola.

Z bryndy ho tahal Karel Gott

Jiří Hrzán ale nebyl jen věčně zamilovaný muž, ale také pořádný rebel. Po jednom zápase, kdy Sparta vyhrála titul, šel oslavovat s kamarády. Opil se tak moc, že odpadl přímo na ulici. Bohužel na něho zrovna narazili strážníci, kteří se ho snažili probrat. To se jim i podařilo. Jenomže jakmile Hrzán otevřel oči, pustil se do nich.

Samozřejmě skončil zmlácený ve vazbě. A to měl další den vystupovat v Chrudimi. Dal o sobě vědět až po několika dnech. Policista, jenž ho měl na starosti se ale na jeho propuštění, které požadoval hercův kolega Zdeněk Barták, moc netvářil. Zafungovala až přímluva od samotného Karla Gotta. Hrzán tak nakonec vyvázl jen s podmínkou.

Osudová cesta za milenkou

Jiřímu Hrzánovi, dle kamaráda Zdeňka Bartáka, nedělaly vůbec žádný problém výšky a mnohokrát uváděl v úžas okolí svými kaskadérskými kousky. Jednou šplhal po fasádě budovy až do pátého patra, kde měla bydlet jeho milenka. Tuto neobvyklou cestu zvolil poté, co mu neotevřela dveře. Skončilo to neštěstím - spadl z osmnáctimetrové výšky. Právě Barták se to dozvěděl jako první. Jiří měl totiž u sebe jeho vizitku.

Okamžitě se za ním rozjel do nemocnice. Herec ale již nevnímal. Byl v kómatu, z něhož se už neprobral. Zemřel v pouhých jednačtyřiceti letech.

Na film Prázdniny pro psa s Jiřím Hrzánem, jehož premiéry se sám nedožil, se můžete podívat v neděli 26. května v 16:25 na TV Nova.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Jiří Hrzán
Ženy.iprima.cz: Jiří Hrzán randil s Hanou Čížkovou. Na schůzku přijel trabantem a neměl benzín
Krajskélisty.cz: Jiří Hrzán - Utajený syn, jak havrani jeli pro mrtvolu, která ožila a ... konec, o němž se mluví dodnes
Světženy.cz: Nezapomenutelný jiří Hrzán - Život talentovaného herce předčasně ukončila tragická nehoda

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články