Osamělý konec Betty White: Slavná hollywoodská herečka, která se o osmnáct dní nedožila 100 let

Betty White
Zdroj: Wikimedia Commons, Alan Light, CC BY-SA 2.0
"Odchod do důchodu nepatří do mého slovníku. Takto se mě nezbaví.""Myslím, že starší ženy mají stále plnohodnotný život.""Přátelé mi říkají, že bych měla používat Facebook ke spojení se svými přáteli. A já na to, že to bych spíše potřebovala tabulku Ouija.""Jsem teenager uvězněný ve starém těle."+ 2 fotky+ 3 fotky

Smrt herečky Betty White na konci roku 2021 zarmoutila spoustu fanoušků. Tato dáma, které scházelo do úctyhodného věku 100 let jen několik dnů, zanechala v srdcích lidí i zvířat nesmazatelnou stopu

Kamil Šivák
Kamil Šivák09. 12. 2023 16:00

Na rozdíl od jiných hollywoodských hvězd, které skončily s příchodem televize v 50. letech, držela Betty White krok s dobou. Třeba tím, že podporovala LGBTQ komunitu, a hlavně svým nezapomenutelným smyslem pro humor. Ale i ji v životě potkalo nejedno trápení, o kterých se však před veřejností raději nezmiňovala.

Těžký život během hospodářské krize

Velká hospodářská krize zničila živobytí milionům Američanů. Mezi ně patřili i Bettyni rodiče, kteří se přestěhovali z Illinois do Kalifornie v naději, že najdou lepší zaměstnání. Finančních potíží se ale nezbavili. Otec si tak začal přivydělávat výrobou a prodejem rádií, což mu ale také moc nevynášelo. A tak zkusil prodávat psy, které ale také nikdo nechtěl. Skončilo to tak, že jim po domě pobíhalo dvacet hladových psů.

Jedno pozitivum to ale přece jen mělo. Betty si díky tomu vytvořila ke zvířatům silné pouto. Milovala psy i kočky. Vzpomínala, jak jí na posteli sedával kocour Toby. A možná právě proto, že byla obklopena domácími mazlíčky, chtěla se stát správkyní lesa. Kvůli sexismu a patriarchálním tradicím to ale ve dvacátých a třicátých letech nebylo možné. Prý to byla ryze mužská záležitost. Svůj sen si splnila až v roce 2010, kdy jí byl udělen čestný titul správkyně.

Nešťastná manželství Betty White

Betty White se poprvé vdávala v roce 1945 za Dicka Barkera, který žil na slepičí farmě. Rozvedli se po pouhých dvou měsících. Život s ním prý připomínal noční můru. Proč se tedy vůbec vzali? Mělo jít pouze o sexuální přitažlivost. Svatba se tak konala jen proto, aby mohl být sex.

Druhý manžel, Lane Allen, na ni zase tlačil, aby se vzdala práce v Hollywoodu. Navíc po ní chtěl děti, což ona kvůli kariéře kategoricky odmítala. Přestože ho velmi milovala, rozhodla se to raději ukončit.

Problémový vztah s nevlastní dcerou

V roce 1963 se Betty vdala potřetí a naposledy. Začalo to ale tragédií. Její budoucí muž Allen Ludden se zrovna vyrovnával se smrtí své první ženy, která po sobě zanechala tři děti. Betty si je později všechny osvojila, s dcerou Marthou si ale nerozuměla. Ta byla kategoricky proti jejich sňatku. Nepříjemné hádky tak byly na denním pořádku. Postupem času se ale vše urovnalo.

Po dvaceti letech Betty o Allena přišla. Prohrál boj s rakovinou. A to bohužel nebylo vše. Zemřela i její matka.

Nedožitá stovka Betty White

Jak již víme, Betty White milovala zvířata. Když jí tak nějaký fanoušek napsal e-mail, v němž se jí svěřoval se ztrátou milovaného mazlíčka, neváhala a vždy osobně odepsala. Sama Betty ve svém životě přišla o několik čtyřnohých parťáků.

Poslední roky svého života strávila kvůli covidu sama u sebe doma. Své přátele viděla jen přes okno. Do přímého styku přišla pouze s pečovateli. Zemřela přesně na Silvestra roku 2021. Do stovky jí zbývalo pouhých osmnáct dní. Její poslední příspěvek na Instagramu (tři dny před smrtí) byl s obálkou časopisu People a titulkem Betty White má 100! "Moje 100. narozeniny... Nemůžu uvěřit, že se to blíží," napsala.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Betty White
Nickiswift.com: Tragic Details About Betty White

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články