Patrik (30): Bývalá přítelkyně mi po třech letech vztahu oznámila, že je lesba. Bojím se, že má stejný problém i ta současná

Opravdové příběhy čtenářů: Bývalá přítelkyně mi po třech letech vztahu oznámila, že je lesba. Bojím se, že má stejný problém i ta současná
Zdroj: Unsplash

Vztahy jsou náročné, a když do některého jdete, nikdy dopředu nemůžete vědět, jak dopadne. Rozejdete se, vezmete se nebo budete mít děti? Nad vším visí jeden velký otazník. Patrik vždy šel do všeho po hlavě, když se mu ale minulý vztah nevyvedl, začal o všem víc přemýšlet.

Natálie Volfová
Natálie Volfová06. 10. 2023 10:00

Jsem jako každý chlap, rád bych si našel přítelkyni, založil s ní rodinu a vzal si ji. Chci, aby byla hodná, chytrá a měla ráda děti stejně jako já. Avšak v poslední době se zdá, že moje požadavky jsou přehnané. Na vztahy mám totiž velkou smůlu.

Prošel jsem krutým rozchodem

Před rokem a půl jsem prošel velmi těžkým rozchodem. S tehdejší přítelkyní Evou (26) jsme tvořili pár skoro tři roky, než se náš vztah zhroutil jako domeček z karet. Eva byla úžasná. Měl jsem ji opravdu rád. Bydleli jsme spolu, jezdili na dovolené a vypadalo to, že nás nic nerozdělí. Já si to aspoň myslel.

Měl jsem dokonce v plánu ji požádat o ruku. K tomu už ale nedošlo. Eva náš vztah utnula dřív, než jsem měl šanci to udělat. Oznámila mi, že je lesba. „Snažila jsem se tuto část sebe co nejvíc upozaďovat, ale dál už to prostě nejde,“ řekla mi v den našeho rozchodu. 

Mám psychické problémy

Byla to pro mě ohromná rána, celou dobu jsem neměl ani tušení, že by mělo být něco v nepořádku. Myslel jsem si, že mě miluje stejně jako já ji. Ale pravda byla jinde, celou dobu se mnou se jen přetvařovala a snažila se být někým, kým není. Nesu to velmi špatně, ještě teď cítím, že na tom nejsem psychicky dobře.

Když jsem si konečně našel novou přítelkyni, bylo to na mně znát. Mám velké problémy s důvěrou. Moje nová přítelkyně Nikola (30) je přitom laskává, hodná a snad se mnou jedná narovinu. Na první pohled by se to tak mohlo zdát, ale já mám problém jí věřit. Co když mě zklame stejně, jako mě zklamala Eva?

Nikomu nevěřím

Co když mi po několika letech vztahu znovu oznámí, že se přetvařovala? V hlavě se mi honí všemožné myšlenky a přemýšlím, jakými způsoby by mě mohla zradit. Nejraději bych se jí rovnou zeptal, jestli náhodou není lesba. Ušetřil bych si tím trápení, ale myslím, že to není dobrý začátek vztahu.

Nevím, jak mám celou situaci řešit, jak v sobě vybudovat ten pocit, že mohu lidem věřit. Mám se se svými problémy svěřovat Nikole, nebo bych ji tím jen odradil? Jsem v situaci, kdy nevím, jak dál. Nechci o ni přijít, proto bych to v sobě měl vyřešit co nejdřív.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články