11 věcí, které dělají neúspěšní lidé o víkendu

19. července 2016
Animalfair.com
Animalfair.com

„Je víkend – mrknu na Facebook, lehnu si k televizi a nebudu nic dělat (i když bych měl/a navštívit rodiče) a večer se nechám unášet chutěmi luxusních drinků, protože dát si jednou týdně do nosu není nic hanbatého!“ Poznáváte se? Pak pro vás úspěch není prioritou. Těchto 11 věcí dělají lidé, kterým se nedaří.

1. Nemají žádný plán

Nemáte plán, necháváte věci napospas. Jasně, je víkend. Zkuste si ale někdy zpětně zhodnotit hodinu po hodině, jak jste dva volné dny strávili. Možná budete překvapeni, kolik času jste strávili doslova nicneděláním.

Tím není myšleno nic jiného než bezcílné brouzdání na Facebooku nebo zírání do stropu. Představte si, kdyby tyto dlouhé minuty vystřídala činnost, která vás naplňuje nebo u které se skvěle pobavíte. Může to být káva s kamarádkou, četba knihy nebo klidně úklid skříně, jejíž chaos vás už dlouho rozčiluje.

2. Neudělají si čas na své blízké

Nejúspěšnější lidé světa věnují část víkendu své rodině. Ta jim doplní palivo, které vyčerpali v týdnu při pracovním shonu. Získají i pocit naplnění, že svůj čas rozdělili mezi ty, na kterým jim nejvíce záleží. A nebudou mít pocit, že čas mizí jako písek mezi prsty. Právě málo chvil věnovaných rodině se objevuje na seznamu největších lítostí na sklonku života.

3. Nechají se napospas technologiím

Je to podobné jako s klouby – budeme-li je přetěžovat, nakonec tlak neustojí a začnou bolet. Stejné je to s lidskou myslí. Po pracovním týdnu praská ve švech, neboť ji bez ustání plníme informacemi z internetového světa. Může se to projevit únavou nebo bolestí hlavy.

A tak, jako kultivujeme naše tělo (ať už cvičením, nebo mastmi), musíme pečovat o svou mysl. Užívejte si chvíle, kdy nemáte starosti, a vyprázdněte hlavu. Jedině tak bude moct přijímat nové informace následující týden.

4. Nudí se        

Jděte za tím, co vás rozradostní. Sejděte se s kamarádkou, která oplývá úžasným smyslem pro humor, nebo si s oblíbenou partou udělejte piknik.

5. Nedospávají

Názory na to, zda dospávat hodiny spánku ukrojené v průběhu týdnu, se liší. Úspěšné persony by ale doporučily dopřát si spánku, co hrdlo ráčí. Budete se cítit osvěženi a navrátí se vám chuť začít nový pracovní týden s pozitivní myslí.

Thewrap.com

6. Mrhají penězi

Nejbohatší lidé světa jsou si plně vědomi svého úsilí, které vynaložili na to, aby se teď nemuseli trápit stavem konta. Utratit peníze lze lusknutím prstu, tak rychle ale nenabydou. Proto si úspěšní jedinci vybírají, jaké akce navštíví. Ty s volným vstupem nebo výlety do blízkého okolí jsou ideálním programem na víkend.

7. Nepřemýšlí o sobě

Bezcílné „vymetání“ akcí krátkodobě uspokojí. Jakmile ale pomine víkend, navrátí se realita v plné síle. Abyste se jí nebáli, udělejte si ji příjemnou. Vyhraďte si o víkendu chvilku pro sebe a přemýšlejte o tom, kam se váš život ubírá. Ujasněte si vaše cíle. Díky tomu ta vaše realita získá konkrétní obrysy. A budete mít motivaci v pondělí vstát.

8. Nemohou přestat myslet na práci

Pokud s dotěrnými myšlenkami na práci máte problém, sepište si v pátek, co vás v pondělí nebo příští týden čeká. Nejenže budete lépe připraveni, ale vaše mysl uvolní kapacitu pro, abyste si víkend užili bez starostí. Vše bude na papíře a v případě potřeby si jej vždycky můžete vzít k ruce. 

9. Jsou líní a vadí jim to

Nicnedělání je skvělá věc, ale jen pokud při ní nemáte výčitky svědomí. Není důvod se povalovat před televizí, když vám tu a tam přijdou na mysl výčitky. Buď, anebo.

10. Neodpočívají               

Jen dobře promazaný stroj pracuje na plné obrátky. U lidí je oním mazivem (kromě jídla, pití, sexu a duševní pohody) dostatečný odpočinek. Budete-li pracovat i o víkendech, nebudete se nikdy cítit zrelaxovaní, což se může podepsat na vašem úspěchu.

11. Nepřipravují se na nový týden

Už jsme se o to trochu otřeli výše, ale kdo si naplánuje pracovní týden, předejde stresu, a zvýší tím své šance na úspěch. Připravte si seznam věcí, co je potřeba udělat, a sepište si k položkám priority. Nejprve splňte ty nejdůležitější a nakonec ty, u kterých nevadí, že je uděláte trochu později. Časový harmonogram pracovních úkolů je tajemstvím úspěchu.

Zdroj: Business Insider