3 tipy, jak umlčet hlučného souseda: Co dělat, když máte pocit, že bydlíte s ním

26. srpna 2018
unsplash.com
unsplash.com

Potřebujete se na zítřejší den vyspat, ale váš soused se rozhodl oddávat rozkoši, a to s přemírou decibelů? Jak se bránit proti nesoucí se melodii stenů, když se ráno nechcete probudit s kruhy pod očima?

Máte skvělý byt zařízený podle sebe. Konečně jste si koupila porcelánovou sochu čivavy, kterou jste chtěla už jako malá, a nikdo vám neříká, že je to nevkusné. Krása střídá nádheru a vy ráno s radostí vstáváte vstříc novému dni. Přeci jenom jste se ale předešlou noc moc nevyspala. Důvodem byl váš soused, který si dopřával milostných radovánek a vy jste se budila pokaždé, když jeho milá vstupovala do nebeských bran. Zdi většiny domů, ať už bydlíte kdekoliv, nejsou zvukotěsné, a tak sdílíme životy našich sousedů. Někdy více, než bychom potřebovali.
Řešení existuje několik. Některá více, některá méně radikální.

Zatněte zuby
Pokud vám zbývá ještě trocha trpělivosti, chvilku počkejte, jestli nejde jen o tzv. „rychlovku“. Dejte sousedovi šanci a obětujte čtvrthodinu.

Zacpěte uši
Stejně tak, jako jste to dělávala, když jste studovala (nebo stále studujete) a nechtěla jste být okolními ruchy rozptylována. Špunty do uší jednoduše koupíte v lékárně. Neberte ty nejlevnější, nemusely by dostát svému účelu a vás by čekala další hodina převalování se v posteli.

Hluk přehlušte hlukem
Braňte se stejným způsobem. Na chvilku pusťte hlasitou muziku, jestli ji soused zaregistruje. Pokud není ignorant, uvědomí si, že svou árií může někoho rušit.

Použijte sílu
Vezměte bačkoru a zabušte na zeď. Buďte opatrná, ať si tam nenaděláte šmouhy nebo neoloupete barvu. Jestli vás z bušení začne bolet ruka, taktika zřejmě nevyšla. Bušit můžete i pěstí, ale pozor, ať ještě ten večer nejdete na pohotovost.

Běžte na návštěvu
Úkol jen pro odvážné. Zůstaňte v pyžamu, na hlavě si udělejte hnízdo a tvařte se opravdu unaveně. Zazvoňte a čekejte, co bude následovat. Pokud neotevře, ale zvuky utichnou, jste vítěz. Pokud otevře, slušně mu sdělte, že jste pracující/studující člověk, je po desáté hodině a vy byste ráda byla zítra vyspalá.

Extrémní řešení:
Lehněte si do kuchyně na zem.

Pořiďte si diktafon a jeho hudební vystoupení nahrajte, vypalte na cd a hoďte do všech schránek v domě s nápisem „Opera z bytu č.6“.

Jděte spát ke kamarádce.

Odstěhujte se.