Fit a krásnátestovánísoutěže

4 tvrdá fakta, že vás častý sex hodí do kondice

4 tvrdá fakta, že vás častý sex hodí do kondice
Zdroj: Johnnygreig.photoshelter.com
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Patří k nejpříjemnějším slastem. A dle někoho k hříchům. Mají však tito jedinci ponětí o blahodárném působení sexu? Milování zlepšuje zdravotní kondici a vědci přitakávají. Tohle jsou 4 tvrdá fakta, jimiž zavřete ústa všem, kteří vám pravidelnou neřest vymlouvají.

Jana Jánská 30. září 2016

1. Orgasmus vám může přidat pár let života

Tonystake.com

Nejde o žádnou vábničku na čtenáře, ale tvrdý fakt vyplývající z několika studií. Jednou z nich je ta z roku 1997. Výzkumníci v tomto roce pozorovali zdravotní kondici přes 900 mužů mezi 45 a 59 lety, kteří měli alespoň dvakrát týdně orgasmus.

Pokud patříte k těmto šťastlivcům, můžete juchat, protože snižujete riziko ischemické choroby srdeční o polovinu! A to oproti těm, kterým se nejvyšší sexuální slasti dostává méně než jednou měsíčně.

Ale pozor – to neznamená, ženy, že byste se měly obrnit bombarďáky vaší babičky. Naštěstí se činili i jiní vědci, kteří prokázali, že ženy pravidelně dosahující vrcholu žijí déle než ostatní. Čím to?

Je to jednoduchá rovnice – podle vědců se sexuální spokojenost promítá do vztahu, díky čemuž to partnerům vydrží déle. A stabilní vztah nemůže působit na zdraví jinak než blahodárně.

2. Sex léčí vaše srdce

Chatelaine.com

O této fantastické zprávě jsme se zmínili už v prvním bodě – studie z roku 2009 odhalila o polovinu nižší riziko srdečních chorob u mužů, kteří souložili dvakrát až třikrát týdně. Frekvence je v tomto případě důležitá – u mužů s jedním či několika pohlavními akty za měsíc se riziko nezměnilo.

Proto netroškařte. Zvýší se váš srdeční tep a sníží krevní tlak. A máte pohyb! Sexem spálíte zhruba 150 kalorií za hodinu. Není to žádná sláva, ale znáte to – lepší než drátem do oka.

3. Soulož na dobrou noc

Coloribus.com

Při sexu se vyplavuje řada chemikálií, včetně serotoninu, oxytocinu a prolaktinu. A právě poslední zmíněný hormon přímo souvisí se spánkem. Pokud je tedy převalování v posteli (teď nemyslíme to hravé s partnerem…) vaším denním chlebem, dejte si namísto sklenice teplého mléka lekci v posteli.

4. Milování, nebo stres? Buď jedno, nebo nic

Acutezmedia.com

Sex a stres na sebe působí odpudivou silou. Pokud jsme dlouhodobě ve stresu (kvůli rušné městské dopravě, pracovním povinnostem apod.), chuť na sex klesá. Zahopsáte-li si však se svou drahou polovičkou častěji, bude to stres, který se dá na ústup.

Během soulože tělo vylučuje samé krásné hormony – od endorfinů, „hormonů štěstí“, po oxytociny, „hormony lásky“, které zmírňují bolest.

V náruči partnera se ale všechny starosti jeví maličké, není-liž pravda?

Zdroj: Huffington Post

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu