4 tvrdá fakta, že vás častý sex hodí do kondice

S pravidelnými postelovými hrátky klesá riziko srdeční choroby o polovinu!
Zdroj: Johnnygreig.photoshelter.com
Milování zlepšuje zdravotní kondici a vědci přitakávají. Tohle jsou 4 tvrdá fakta, kterými zavřete ústa všem, kteří vám pravidelnou neřest vymlouvají.1. Orgasmus vám může přidat pár let života. Podle jedné studie žijí ženy, které pravidelně dosahují vrcholu, déle než ostatní.2. Sex léčí vaše srdce. O této fantastické zprávě jsme se zmínili už v prvním bodě – studie z roku 2009 odhalila o polovinu nižší riziko srdečních chorob u mužů, kteří souložili dvakrát až třikrát týdně.3. Soulož na dobrou noc. Při sexu se vyplavuje řada chemikálií, včetně serotoninu, oxytocinu a prolaktinu. A právě poslední zmíněný hormon přímo souvisí se spánkem.+ 1 fotka+ 2 fotky

Patří k nejpříjemnějším slastem. A dle někoho k hříchům. Mají však tito jedinci ponětí o blahodárném působení sexu? Milování zlepšuje zdravotní kondici a vědci přitakávají. Tohle jsou 4 tvrdá fakta, jimiž zavřete ústa všem, kteří vám pravidelnou neřest vymlouvají.

Jana Jánská
Jana Jánská 30. 09. 2016 16:44

1. Orgasmus vám může přidat pár let života

Tonystake.com

Nejde o žádnou vábničku na čtenáře, ale tvrdý fakt vyplývající z několika studií. Jednou z nich je ta z roku 1997. Výzkumníci v tomto roce pozorovali zdravotní kondici přes 900 mužů mezi 45 a 59 lety, kteří měli alespoň dvakrát týdně orgasmus.

Pokud patříte k těmto šťastlivcům, můžete juchat, protože snižujete riziko ischemické choroby srdeční o polovinu! A to oproti těm, kterým se nejvyšší sexuální slasti dostává méně než jednou měsíčně.

Ale pozor – to neznamená, ženy, že byste se měly obrnit bombarďáky vaší babičky. Naštěstí se činili i jiní vědci, kteří prokázali, že ženy pravidelně dosahující vrcholu žijí déle než ostatní. Čím to?

Je to jednoduchá rovnice – podle vědců se sexuální spokojenost promítá do vztahu, díky čemuž to partnerům vydrží déle. A stabilní vztah nemůže působit na zdraví jinak než blahodárně.

2. Sex léčí vaše srdce

Chatelaine.com

O této fantastické zprávě jsme se zmínili už v prvním bodě – studie z roku 2009 odhalila o polovinu nižší riziko srdečních chorob u mužů, kteří souložili dvakrát až třikrát týdně. Frekvence je v tomto případě důležitá – u mužů s jedním či několika pohlavními akty za měsíc se riziko nezměnilo.

Proto netroškařte. Zvýší se váš srdeční tep a sníží krevní tlak. A máte pohyb! Sexem spálíte zhruba 150 kalorií za hodinu. Není to žádná sláva, ale znáte to – lepší než drátem do oka.

3. Soulož na dobrou noc

Coloribus.com

Při sexu se vyplavuje řada chemikálií, včetně serotoninu, oxytocinu a prolaktinu. A právě poslední zmíněný hormon přímo souvisí se spánkem. Pokud je tedy převalování v posteli (teď nemyslíme to hravé s partnerem…) vaším denním chlebem, dejte si namísto sklenice teplého mléka lekci v posteli.

4. Milování, nebo stres? Buď jedno, nebo nic

Acutezmedia.com

Sex a stres na sebe působí odpudivou silou. Pokud jsme dlouhodobě ve stresu (kvůli rušné městské dopravě, pracovním povinnostem apod.), chuť na sex klesá. Zahopsáte-li si však se svou drahou polovičkou častěji, bude to stres, který se dá na ústup.

Během soulože tělo vylučuje samé krásné hormony – od endorfinů, „hormonů štěstí“, po oxytociny, „hormony lásky“, které zmírňují bolest.

V náruči partnera se ale všechny starosti jeví maličké, není-liž pravda?

Zdroj: Huffington Post

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články