Fit a krásnátestovánísoutěže

Je váš partner až přehnaně žárlivý? Poradíme vám, kdy z takového vztahu utéct a kdy je lepší naopak zůstat

Je váš partner až přehnaně žárlivý? Poradíme vám, kdy z takového vztahu utéct a kdy je lepší naopak zůstat

Zdroj:pixabay

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Život s chorobným žárlivcem rozhodně není žádný med. Neustále se musíte obhajovat a vysvětlovat mu, kde a s kým jste byla. Mít pro svá tvrzení patřičné důkazy a především s takovýmto člověkem svatou trpělivost. Pokud vám tedy život s přehnaně žárlivým partnerem za to stojí.

Veronika Hándlová 10. května 2018

Každé ženě zalichotí, když na ni její přítel či manžel zažárlí. Je to důkaz jeho lásky a náklonnosti k ní. Ale čeho je moc, toho je příliš. Jestli to váš manžel se žárlením opravdu přehání, je dobré se nad tím zamyslet a rozhodně to nenechat být.

Co lze ještě snášet a co už je neúnosné?

To si musí každá žena nastavit sama, protože hranice, kam až svým mužům dovolí v žárlení zajít, jsou různé. Některá od chorobného žárlivce dokáže odejít během pár dnů, jiná zase s partnerem vydrží žít klidně i několik let. Izolovaná, bez práv a bez přátel.

Kdy tedy říct svému žárlivci adié? Rozhodně v případě, když začne být jeho žárlení za zákonem. Začne vám až příliž zasahovat do osobního života a prostoru.

Nezmění se

Jestli vám váš partner předvádí žárlivé scény a narušuje vaši osobní svobodu a vy s ním zůstáváte, protože věříte, že se změní, máme pro vás špatnou zprávu. Nezmění. Nezmění se ani on sám a nezměníte ho ani vy. Jestli ale chcete s takto postiženým člověkem i tak zůstat, vezměte ho raději k psychologovi. Sama totiž jeho žárlení ukočírovat nezvládnete. Uvědomte si jednu důležitou věc. S chorobně žárlivým člověkem se nedá mluvit. Má vždy svou pravdu a sám nedokáže vidět, proč nemá žárlit. V jeho očích vás může dostat nebo sbalit kdokoliv a kdekoliv.

Thumbnail # Dnes, 8. května se narodil slavný Lex Barker. Skvělý představitel Old Shatterhanda a Tarzana
Mohlo by Vás zajímat:

Dnes, 8. května se narodil slavný Lex Barker. Skvělý představitel Old Shatterhanda a Tarzana

Přiměřená žárlivost je zdravá

Je zcela normální, když na sebe dva žárlí. Může za to láska, která umí být lehce majetnická. Žárlení je také důkaz toho, že se navzájem milujete a máte jeden o druhého starost. Patří to k běžnému vztahu.

Přehnaná žárlivost

Je vlastně skoro jako nemoc. Rozhodně to normální není. Žárlení bez příčiny je psychická porucha a člověk, který nezvládá svou žárlivost držet na uzdě a ve všech vidí svého soka, by se měl jít léčit. Nejhorší jsou bludní žárlivci. Jsou to lidé, kteří své partnery a partnerky osočují z nevěry například s jejich šéfy nebo s lidmi, se kterými si prohodí pár slov. Jsou skálopevně o jejich nevěře přesvědčeni, i když pro to nemají žádné důkazy.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu