Triky Reginy Rázlové na krásnou pleť po sedmdesátce: Obličej si myju obyčejným mýdlem a pak ho vydřu froté ručníkem

Regina Rázlová (76) prozradila tajemství mladistvé pleti: Obličej si myju obyčejným mýdlem a pak ho vydřu froté ručníkem
Zdroj: Herminapress
Herecká legenda Regina Rázlová oslaví za čtyři roky osmdesáté narozeniny.Regina Rázlová se stále aktivně věnuje divadlu i natáčení.Receptem na dlouhověkost je podle Reginy Rázlové optimismus.Regina Rázlová představila na tiskové konferenci České televize svůj nejnovější film Tancuj, Matyldo.+ 8 fotek+ 9 fotek

Herečka Regina Rázlová (76) se na konci listopadu představí v hlavní roli nového filmu Tancuj, Matyldo, který je o ženě s Alzheimerovou chorobou. V rozhovoru pro Lifee.cz prozrazuje, jak se čtyři roky před osmdesátkou udržuje v kondici a odhaluje také své beauty triky pro dokonalou pleť a vlasy. Jaký je její recept na dlouhověkost a trvalou krásu?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 04. 11. 2023 08:00

Čtyři roky před osmdesátkou je herečka Regina Rázlová (76) ve skvělé kondici a dokonce se stále aktivně věnuje filmu i divadlu. Nově ji budeme moci vidět ve snímku Tancuj, Matyldo, kde se zhostila náročné hlavní role, a sice stárnoucí ženy s Alzheimerovou chorobou. Ve filmu si jejího syna zahraje Karel Roden, její bývalý student. Jak na tiskové konferenci prozradila, z Rodenova charismatu měla během natáčení velkou trému, byť jej základy herectví učila právě ona sama.

A protože slavná herečka vypadá stále skvěle, seznámila nás v rozhovoru se svou rutinou v péči o pleť, ale také se svou životní filosofií – optimismem: "Nemáte třeba takovou povahu, abyste byla optimistou, ale můžete mít optimismus jako svůj životní program. To by byla moje rada," směje se nestárnoucí herečka.

Regina Rázlová o Alzheimerově chorobě

Jaká byla vaše příprava na roli ve filmu Tancuj, Matyldo? Role pacientky s Alzheimerovou chorobou musela být velmi náročná.
Myslím, že jsou role, na které vás připraví život. A to, že jste část svého života žila s rodinou, která s touto nemocí zápasila, nebo s druhem, tak tahle tragédie a těžkost vás vycvičí. Jak to má rodina zvládnout? Zvlášť, pokud na to není nijak připravená.

Dozvěděla jste se díky tomu natáčení hodně informací o Alzheimerově nemoci do hloubky? Studovala jste si, jak tato nemoc probíhá?
Určitě ano, ale na druhou stranu, já jsem se také dost chránila. Říkala jsem si, že si to nemohu až tak moc pustit k tělu, abych z toho snad sama neonemocněla. To je také velmi těžké.

Takže jste se na to snažila tolik nemyslet?
Ano i ne. Musíte najít tu správnou míru.

Recept Reginy Rázlové na dlouhověkost

Jak jste natáčení zvládala fyzicky? Ve filmu máte hlavní roli, musí to být velký zápřah.
To opravdu je.

Držíte kvůli své kondici zdravou životosprávu?
Teoreticky ano.

Co to znamená?
To, co říkám. Teoreticky je to zdravý jídelníček a hodně pohybu, ale prakticky se mi to nedaří.

Co se tedy stává, když vám to nevychází dodržovat?
Bolí vás hlava, žaludek, máte špatné zažívání, dusíte se a nemůžete dýchat.

Tomu nevěřím. Máte ve svém věku už nějaký osvědčený recept na dlouhověkost a na krásu? Jak vypadat stále skvěle?
Já bych řekla, že je to humor.

Udržujete se v optimistické náladě.
Ano, je to optimismus. A když přijde ta stresová zátěž – ta přichází každý den – tak to řešíte tak, že si řeknete, že optimismus je zkrátka váš program. Nemáte třeba takovou povahu, abyste byla optimistou, ale můžete mít optimismus jako svůj životní program. To by byla moje rada.

O pleť pečuji mýdlem a froté ručníkem

Jak o sebe pečujete po stránce vzhledu?
Jsem velmi střídmá. Myslím si, že v těchto věcech je méně více. Když namáháte člověka celého, tak trápit jej navíc kosmetickými procedurami je podle mého názoru nadbytečné a zatěžující. Stejně jako si potřebuje odpočinout celý člověk, tak si potřebuje odpočinout i vaše pleť.

Pro herečku musí být velmi důležitá právě dokonalá pleť.
Ano, měla by ji mít jako každá žena především čistou. Řekla bych, že dobře vyčištěná pleť je základem. A to máte buď od Pána Boha, nebo se to musíte naučit a umět to.

Zkoušela jste na pleť různé babské rady? Někdo nedá dopustit na med s ovesnými vločkami a s jogurtem.
Myju si obličej obyčejným mýdlem.

Nezakazuje vám to vaše kosmetička?
Ne! Protože toho make-upu, prachu a potu, který ucpává póry, se nakonec nejlépe zbavíte mýdlem. Byť se dá odličovat všemi možnými přípravky – to už je nakonec jedno. Nejlepší je mýdlo, teplá voda a nahřátý froté ručník. Froťákem potom musíte pleť pořádně vytřít. V kosmetické hantýrce se tomu asi říká peeling. Já si obličej vydřu froťákem!

A vypadáte skvěle. Máte podobný tip také na vlasy? Co třeba nějaké zábaly?
O vlasy mi pečuje můj kadeřník Vítek Romanec. Ale já vždycky skončím u oleje, který vetřu do vlasů. A tak jdu spát, ráno to umyju.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články