Sabinu Laurinovou už přerostly její krásné dcery: Valentýna studuje herectví, Maju láká psychologie

Sabinu Laurinovou už přerostly její krásné dcery Valentýna Vojtková a Maja Kameníková
Zdroj: Herminapress
Sabina Laurinová se svými dcerami, Valentýnou (uprostřed) a mladší Majou (vlevo).Valentýna Vojtková se osamostatnila a věnuje se studiu a cestování.Valentýna Vojtková je dcerou Sabiny Laurinové a Josefa Vojtka z kapely Kabát.Herečka Sabina Laurinová na tiskové konferenci k letošnímu Hvězdnému létu pod Žižkovskou věží. + 12 fotek+ 13 fotek

Herečka Sabina Laurinová (52) je mámou dvou dcer, mladší Maji (15) a starší Valentýny (22), která už vylétla z rodinného hnízda. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz vzpomíná herečka na svoji vlastní pubertu, ale odhaluje také, čemu se obě dcery aktuálně věnují. Proč dívkám tolik vadí mediální pozornost? Jakým uměleckým směrem se vydala dospělá Valentýna? A jaké tajnosti má Valentýna před svou mámou? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 03. 06. 2024 05:00

Herečka Sabina Laurinová (52) vychovala dvě krásné a talentované dcery, přičemž dospělá dcera Valentýna už směle kráčí v jejích stopách. Aktuálně je v prvním ročníku na DAMU. "Nechce se vyjadřovat jen tancem a zpěvem, ale také mluveným slovem. Nebyl to takový šok. Ale byla tajnosnubná a dodnes je – nechce se mi s ničím ohledně práce svěřovat. Chce si jít svou cestou a mně do toho nezapojuje," překvapuje herečka. "Ono je to vždycky těžké, když studujete uměleckou školu a rodiče už v tom oboru nějakou dobu působí. Mladý člověk se touží sám vyprofilovat a nechce být spojován s těmi známými rodiči, aby to nevypadalo, že tu cestu má umetenou – což Vája nemá," vysvětluje Sabina Laurinová, jak její starší dcera nad svou kariérou uvažuje.

Sabina Laurinová o pubertě

Sabino, v létě vás čeká pod Žižkovskou věží komedie Návštěva na zabití. Na co se můžeme těšit?
Je to brilantní anglická komedie o tom, jak lidé často propadají předsudkům a domněnkám – o ostatních lidech. Další z témat je, že neumíme říkat ne. V neposlední řadě tam máme pubertální děti, tudíž řešíme pubertu.

Sama jste maminkou dvou dcer. Jejich pubertu už máte asi za sebou?
Řekla bych, že u každého puberta probíhá jinak. Mám třeba pocit, že mě samotnou puberta přepadla daleko později než měla – a nebo jsem ji měla už dřív a pak jsem na ni zapomněla.

Takže jste na škole nebyla divoká?
Právě že moc ne, byla jsem umírněná a pracovitá. Možná, že jsem si pubertu odbyla na základce, to jsem byla divoká a temperamentní.

Dcera Valentýna dělá před mámou tajnosti

Všimla jsem si, že vaše starší dcera Valentýnka se úspěšně dostala do prvního ročníku DAMU.
Ano, zrovna dnes dělá zkoušky, klausury. Je to tak, končí první ročník.

Neděsí vás, že se vydala zrovna do tohoto světa?
Já jsem u Váji zvyklá, protože Vája začínala studiem státní Taneční konzervatoře, klasický balet. Potom pokračovala na Ježkově konzervatoři v oboru muzikál. Vyústilo to v to, že ji to táhne k činohře a k divadlu. Nechce se vyjadřovat jen tancem a zpěvem, ale také mluveným slovem. Nebyl to takový šok. Ale byla tajnosnubná a dodnes je – nechce se mi s ničím ohledně práce svěřovat. Chce si jít svou cestou a mě do toho nezapojuje.

Zvykla jste si na to? Nemáte obavy z toho, že je tak moc samostatná?
Myslím, že je to snad i dobře. Samostatná sice je, ale sleduje také všechny moje věci a rozebíráme je. Chce si jít vlastní cestou. Ono je to vždycky těžké, když studujete uměleckou školu a rodiče už v tom oboru nějakou dobu působí. Mladý člověk se touží sám vyprofilovat a nechce být spojován s těmi známými rodiči, aby to nevypadalo, že tu cestu má umetenou – což Vája nemá. Ale já jsem za ni šťastná, protože dělá něco, co ji baví. Co bude, to nevíme – kam se pohne herectví, jestli budou za pár let stát divadla a jestli vůbec budeme hrát.

Valentýna často cestuje. Cestujete také společně?
Cestovaly jsme spolu hodně dokud se neosamostatnila. V létě mívá spoustu kurzů, jezdí na Jiráskův Hronov a dělá Letní Ambroziády, kde už sama vede děti. Je pro nás čím dál těžší dát dohromady čas. Ale myslím si, že je důležité, abychom si společné chvilky udržely. I letos si čas najdeme.

Mladší dceru láká psychologie

Jak se má vaše mladší dcera Maja?
Neměla bych o svých dcerách tolik hovořit, protože to nemají rády. Nerady jsou veřejně jmenovány a myslím, že si té pozornosti už za svůj život užily dost – jak s maminkou, tak Vája se svým tátou Pepou. Nicméně k vaší otázce – mladší dcera jde trochu jiným směrem. Myslím, že u nás vyvažuje takovou racionální složku. Já s Vájou jsme založeny umělecky, Maja zcela racionálně. Láká ji psychologie a aktuálně jde na střední školu. Nemá malé cíle, psychologie je dlouhá cesta a není snadné se tomu věnovat. Ale já vždycky říkám, že nejdůležitější je, aby holky byly šťastné, ať dělají co dělají.

Na fotografie herečky Sabiny Laurinové s jejími dvěma dcerami, Valentýnou a Majou, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články