Sára (27): Poskytla jsem kamarádce azyl po rozchodu s přítelem. Ve slabé chvilce se mi svěřila se zarážejícím plánem

Příběhy nešťastné lásky: Poskytla jsem kamarádce azyl po rozchodu s přítelem. Ve slabé chvilce se mi svěřila c plánem
Zdroj: Freepik

Každý vnímá rozchod jinak. Někdo se uzavře do sebe, jiný hledá náhradu a někdo se dostane do depresí. Každý jsme jiný, a proto můžeme mít odlišné reakce. Sářina kamarádka má v plánu zahodit celý dosavadní život.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 27. 11. 2023 13:00

Chápu, že rozchody jsou náročné, sama jsem si několika prošla, ale proč se moje nejlepší kamarádka chová tak dětinsky, to nechápu. Dianu (27) znám od první třídy a celou dobu jsme nerozlučné kamarádky, proto mě tak šokuje, co chce udělat.

Kamarádka měla dlouhodobého přítele

S Dianou jsme si rozuměly od první chvíle, je to člověk, kterému se můžu s čímkoliv svěřit a vím, že mě nebude soudit. Jsem si jistá, že ona to má stejně, a asi proto se mnou sdílela svůj plán. Je to pár měsíců, co si Diana prošla těžkým rozchodem. S bývalým přítelem chodila skoro deset let.

Poznali se ještě na střední, a přestože jsou každý jiný, vztah jim vydržel. Celou dubu byli jako hrdličky, nikdo by netipoval, že by v jejich vztahu mohlo něco skřípat. Je mi moc líto, že to nakonec dopadlo rozchodem, protože byli vážně krásní a já jim přála, aby spolu zůstali.

Rozchod kamarádku zdrtil

Když mi Diana tvrdila, že ji přítel podvádí, nechtěla jsem tomu věřit. Proč by to dělal? Diana je nádherná a nikdy nenajde krásnější ženu. Ukázalo se ale, že Dianino tušení bylo správné. Rozchodem byla kamarádka naprosto zdrcená. Odstěhovala se od přítele a začaly jsme bydlet spolu.

I když od té chvíle uplynuly už tři měsíce, je to pro ni stále těžké. Byli spolu opravdu dlouho a není pro ni snadné na přítele zapomenout. Vzdor nevěře ho totiž nikdy nepřestala milovat a pořád si přeje, aby se to nějak slepilo dohromady.

Kamarádka chce odjet do zahraničí

Teď ale zjistila, že je to marné, a přišla s nevšední myšlenkou. „Musím odsud odjet,“ řekla mi. „Už tady prostě nechci být, všechno to na mě padá. Pojedu třeba na Nový Zéland a budu tam pár měsíců cestovat,“ dodala. Nemohla jsem tomu uvěřit. „A co budeš dělat s prací, co tady máš? A hlavně, kde na to vezmeš peníze?“ nechtěla jsem jí to dovolit.

„V práci skončím, a co půjde, to prodám, a nějaké peníze si tak našetřím,“ dodala. Byla jsem z ní nešťastná, přišlo mi to jako bláznivý nápad, navíc úplně zbytečný. Mám o Dianu strach a nechci o ni přijít. Mám ale tušení, že se mi jí to nepovede vymluvit.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články