Sestra Radka Gudase: Brácha mi zakazoval randit s hokejisty, stejně jsem si jednoho vzala

Sestra Radka Gudase: Brácha mi zakazoval randit s hokejisty, stejně jsem si jednoho vzala, říká Karolina Neuvirthová
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Radko Gudas se sestrou Karolinou a jejím manželem Michalem Neuvirthem.Radko Gudas a Michal Neuvirth jsou hokejoví přátelé.Radko Gudas má velkou hokejovou rodinu.Radko Gudas prý sestře Karolině zakazoval randit s hokejisty. + 17 fotek+ 18 fotek

Hokejový obránce Radko Gudas (34) je synem legendárního hokejisty Leo Gudase (59), ale úspěchy slaví také jeho mladší sestra Karolina (31), která se vdala za bývalého hokejistu Michala Neuvirtha (36), se kterým má dvě děti, Emily (7) a Marka (5). Mimo to vystupuje s populární dětskou show Karol a Kvido. V talkshow Na kafeečko promluvila Karolina o dětství v hokejové rodině a také o seznámení s manželem.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 17. 06. 2024 05:00

Herečka a zpěvačka Karolina Neuvirthová Gudasová (31) procestovala s bratrem Radko Gudasem (34) kus světa, a to díky hokejové kariéře jejich otce. "Táta byl první hokejista v naší rodině a jeho brácha byl také hokejista. Náš dědeček byl voják. Kluci hráli hokej, tátovi se dařilo, takže jsme s ním cestovali po celém světě. Do školy jsme chodili rok v Německu, do školky ve Švédsku…" popisuje v talkshow Na kafeečko své dětství Karolina, která se narodila v Mnichově. "Táta se stěhoval každý rok a tam, kam se stěhoval, jsme bydleli. Proto jsem se narodila v Německu."

Táta Leo Gudas (59) nijak netrpěl tím, že děti nevyrůstají ve své domovině. "Myslím, že byl šťastný, že jsme ve špatných dobách nebyli v Česku. V zahraničí jsme si to užívali. Díky tomu umíme s bráchou dobře německy i anglicky," zamýšlí se Karolina.

Doporučené video: Karolina Neuvirthová Gudasová v talkshow Na kafeečko

Brácha Radko Gudas mi zakazoval randit s hokejisty

O kolik let je od tebe brácha Radko starší?
O dva roky. Vypadá, že je starší mnohem víc, protože má velké fousy jako Bud Spencer.

Kde se narodil on?
Ten se narodil v Praze. Myslím, že rok hrál táta za Spartu, proto se podařilo, že se brácha narodil tady.

A do toho hokejisté. Promiň, ale říkají se o nich hrozné věci.
To se říká také o herečkách a o modelkách. Navzájem si nemáme co vyčítat.

To nemáme. Ale je to také úplně jiný svět?
No jasně, každá uzavřená společnost je jiná.

Ty jsi se kamarádila s hokejisty?
Ne. Měla jsem to od bráchy zakázané. Takže první hokejista, se kterým jsem chodila, byl můj manžel.

Nechodila jsi se dívat ani na tréninky?
Chodila jsem se dívat na bráchu, ale protože jsem byla ségra hokejisty, tak to kluci měli od bráchy zakázané. Asi by od bráchy dostali přes držku. S mým manželem mě seznámil brácha. Nejprve byli kamarádi.

Ani v pubertě se ti nelíbil nějaký bráchův kolega?
Líbilo se se mi jich hodně, ale já jsem se nelíbila jim. Jako malá jsem nosila ortopedický korzet a kluci se na mě koukali divně. Nebyla jsem středobod zájmu hokejistů, kteří měli všechny ty hezké holky.

Teď by si říkali: „Zlatý korzet!“. Proč jsi ho nosila?
Dodnes mám dvojitou skoliózu a kvůli tomu jsem musela nosit korzet. Jezdila jsem do lázní, léčila jsem se, a nosila jsem ho šest let.

Bolí tě z toho záda?
Záda bolí bez korzetu. Když se někomu stane nehoda, nosí plastový korzet. A ten jsem nosila šest let.

To muselo být nepohodlné.
Nebylo to na pohled moc sexy.

Karolina se zamilovala do hokejisty Michala Neuvirtha

S touhle diagnózou není příjemná záležitost ani těhotenství a porod.
Bála jsem se toho, ale díky tomu, že jsem celý život hodně cvičila, tak to neprobíhalo s komplikacemi. Naštěstí to proběhlo skvěle. Na to, že jsem měla obrovské děti, tak dobré.

Takže jsi jednou přiletěla za bráchou, který hrál tehdy hokej v Americe, a byl tam tvůj budoucí manžel.
Brácha byl naštvaný, že za ním často nelétám. Jednou se mi stalo, že jsem u něj dva roky nebyla. Potom jsem přiletěla a po třech měsících už jsem tam byla pořád.

Ale v té době už jsi byla v divadle. V sedmnácti letech jsi nastoupila do Semaforu a později do Plzně.
Ano, hrála jsem také na Nové scéně v Bratislavě. A v té době jsem poznala svého manžela.

A on řekl: „Hele, já tu hokejku neodložím.“
On to sice řekl, ale já jsem řekla: „No ale já se nebudu stěhovat, dokud třeba nebudu těhotná nebo zasnoubená.“ Byla jsem v té době dost velká kariéristka, takže jsem v žádném případě nechtěla všeho nechat. No jo, ale do roka jsem byla těhotná.

Pochopil, že přes to vlak nejede.
Rok a půl jsem hrála, pořád jsem létala tam a zpátky. Tři týdny jsem hrála, dva týdny byla v Americe. Bylo to náročné. Nějak jsme to zvládli a potom už jsem tam letěla s břichem. Tři neděle před porodem už jsem letěla do Ameriky a porodila tam.

To je dobře, že jsi to stihla a nerodila v letadle.
V té době mi bylo 25 let a to má člověk všechno na háku. Teď bych tam letěla asi o trochu dřív. Kdo ví, co se může stát.

Když manžel opustil NHL a vrátil se do Česka, jak moc velký to byl šok?
On to měl obecně v životě složité, skončil ze dne na den kvůli zranění kyčlí a tři měsíce na to začala pandemie covidu. Bylo to jedno z nejnáročnějších období.

Na fotografie velké hokejové rodiny sourozenců Radko Gudase a Karoliny Neuvirthové Gudasové se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články