Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Karolina Neuvirthová Gudasová byla hostem Miluše Bittnerové v talk show Na kafeečko. Karolina Neuvirthová Gudasová probrala s Miluškou Bittnerovou své dětství a také svoji show pro děti, Karol a Kvído.Karolina Neuvirthová Gudasová jako Karol v dětské show Karol a Kvído.Karolina Neuvirthová Gudasová založila projekt Karol a Kvído před třemi lety.+ 9 fotek+ 10 fotek

Pozvání do talk show Na kafeečko s Miluškou Bittnerovou tentokrát přijala herečka a zpěvačka Karolina Neuvirthová Gudasová (31), manželka hokejisty Michala Neuvirtha (35) a sestra hokejisty Radko Gudase (33). Karolina ovšem promluvila také o svém alter egu Karol, která je součástí písničkového dua pro děti, Karol a Kvído. Proč její děti nejprve na Karol žárlily? A jak si v NHL poradila s hokejovými manželkami? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková20. 09. 2023 09:00

Herečka a zpěvačka Karolina Neuvirthová Gudasová (31) se narodila v německém Mnichově do hokejové rodiny. Tátou Karoliny a Radka Gudase je totiž legendární hokejista Leo Gudas (58). Do Česka se s manželem, hokejistou Michalem Neuvirthem (35) a dvěma dětmi Emily (6) a Markem (4), vrátila Karolina jen pár měsíců před propuknutím pandemie covidu.

Také díky této vynucené pauze se Karolina pustila do svého hudebního projektu pro děti, Karol a Kvído. Na youtubovém kanálu nasbírali už 68,6 milionu zhlédnutí, pro děti připravují velkolepé a zoufale vyprodané hudební show, a vydali tři alba. "Můj syn Mareček, kterému jsou teď čtyři roky, těžce nesl, když jsem se po koncertu fotila s jinými dětmi. "Proč se s nimi fotíš? Proč nejsi moje máma?“ popisuje Karolina, jak se její děti nejprve vyrovnávaly s její popularitou. "Už to chápe. Obě děti už si zvykly a rozumí tomu. Ve školce je teď pyšný a říká: "To je moje máma! To zpívá moje máma!“

Tip redakce: V pořadu Na kafeečko se odhalila i slavná cvičitelka Olga Studničková Šípková.

Karolina Neuvirthová Gudasová je z hokejové rodiny

Karolíno, narodila jsi se v Mnichově. Co jsi tam dělala?
Já jsem tam nedělala nic, ale můj táta byl také hokejista. Stěhoval se každý rok a tam, kam se stěhoval, jsme bydleli. Proto jsem se narodila v Německu.

Táta byl první hokejista v rodině?
Ano, táta byl první hokejista a jeho brácha byl také hokejista. Náš dědeček byl voják. Kluci hráli hokej, tátovi se dařilo, takže jsme s ním cestovali po celém světě. Do školy jsme chodili rok v Německu, do školky ve Švédsku…

Tenkrát ještě nebylo normální, že si hokejisté vyrazili do světa. Nebo ano?
Já vlastně nevím, tolik jsem to nevnímala. Myslím, že byl šťastný, že jsme ve špatných dobách nebyli v Česku. V zahraničí jsme si to užívali. Díky tomu umíme s bráchou dobře německy i anglicky.

Tvůj brácha je také velmi úspěšný hokejista. Když není v nároďáku, je to trochu smutné.
Není tam taková zábava.

O kolik let je od tebe starší?
O dva roky. Vypadá, že je starší, protože má velké fousy jako Bud Spencer.

Kde se narodil on?
Ten se narodil v Praze. Myslím, že rok hrál táta za Spartu, proto se podařilo, že se brácha narodil tady.

Brácha Radko Gudas jí zakazoval randit s hokejisty

A do toho hokejisté. Promiň, ale říkají se o nich hrozné věci.
To se říká také o herečkách a o modelkách. Navzájem si nemáme co vyčítat.

To nemáme. Ale je to také úplně jiný svět?
No jasně, každá uzavřená společnost je jiná.

Ty jsi se kamarádila s hokejisty?
Ne. Měla jsem to od bráchy zakázané. Takže první hokejista, se kterým jsem chodila, byl můj manžel.

Nechodila jsi se dívat ani na tréninky?
Chodila jsem se dívat na bráchu, ale protože jsem byla ségra hokejisty, tak to kluci měli od bráchy zakázané. Asi by od bráchy dostali přes držku. S mým manželem mě seznámil brácha. Nejprve byli kamarádi.

Ani v pubertě se ti nelíbil nějaký bráchův kolega?
Líbilo se se mi jich hodně, ale já jsem se nelíbila jim. Jako malá jsem nosila ortopedický korzet a kluci se na mě koukali divně. Nebyla jsem středobod zájmu hokejistů, kteří měli všechny ty hezké holky.

Teď by si říkali: „Zlatý korzet!“. Proč jsi ho nosila?
Dodnes mám dvojitou skoliózu a kvůli tomu jsem musela nosit korzet. Jezdila jsem do lázní, léčila jsem se, a nosila jsem ho šest let.

Bolí tě z toho záda?
Záda bolí bez korzetu. Když se někomu stane nehoda, nosí plastový korzet. A ten jsem nosila šest let.

To muselo být nepohodlné.
Nebylo to na pohled moc sexy.

S touhle diagnózou není příjemná záležitost ani těhotenství a porod.
Bála jsem se toho, ale díky tomu, že jsem celý život hodně cvičila, tak to neprobíhalo s komplikacemi. Naštěstí to proběhlo skvěle. Na to, že jsem měla obrovské děti, tak dobré.

Tip redakce: Jak se žije mamince od devíti dětí? Pusťte si pořad Na kafeečko.

Za osm let vztahu šest stěhování

Do jedenácti let jsi vyrůstala po světě?
Spíš po Evropě.

To znamená, že dobře mluvíš jakými jazyky?
Německy a anglicky, rozumím také švédsky. Švédsky už opravdu nemluvím. Možná, že kdybych se tam přestěhovala, dokázala bych to ze sebe vymáčknout. Mám dobrý přízvuk, protože jsem tam chodila do školky a to se nezapomíná. Skladbu vět a slovíčka, to už neumím.

Musela jsi se začlenit a potom zase rychle rozloučit s kolektivem. Jak tohle dítě prožívá?
Tehdy jsem to vnímala v pohodě, protože jsem nic jiného neznala. Dnes mám pocit, že to na mně stopy zanechalo, protože se neumím rychle začlenit do kolektivu. Vždycky čekám, než je kolektiv hotový a začleňuji se později. No a když se mi to povedlo, tak jsme se většinou stěhovali.

Jsi sama takový neposeda?
Zjistila jsem, že vlastně ano – i s mým manželem. My se hrozně rádi stěhujeme. Jsme spolu osm let a už jsme se asi šestkrát stěhovali. Máme to dost podobné a asi to zanechá stopy i na našich dětech. Když jsme spolu žili v Americe, stěhovali jsme se třikrát, a co jsme v Česku, stěhovali jsme se také třikrát.

Stěhovat se nebudu, dokud nebudu těhotná

Takže jsi jednou přiletěla za bráchou, který hrál tehdy hokej v Americe, a byl tam tvůj budoucí manžel.
Brácha byl naštvaný, že za ním často nelétám. Jednou se mi stalo, že jsem u něj dva roky nebyla. Potom jsem přiletěla a po třech měsících už jsem tam byla pořád.

Ale v té době už jsi byla v divadle. V sedmnácti letech jsi nastoupila do Semaforu a později do Plzně.
Ano, hrála jsem také na Nové scéně v Bratislavě. A v té době jsem poznala svého manžela.

A on řekl: „Hele, já tu hokejku neodložím.“
On to sice řekl, ale já jsem řekla: „No ale já se nebudu stěhovat, dokud třeba nebudu těhotná nebo zasnoubená.“ Byla jsem v té době dost velká kariéristka, takže jsem v žádném případě nechtěla všeho nechat. No jo, ale do roka jsem byla těhotná.

Pochopil, že přes to vlak nejede.
Rok a půl jsem hrála, pořád jsem létala tam a zpátky. Tři týdny jsem hrála, dva týdny byla v Americe. Bylo to náročné. Nějak jsme to zvládli a potom už jsem tam letěla s břichem. Tři neděle před porodem už jsem letěla do Ameriky a porodila tam.

To je dobře, že jsi to stihla a nerodila v letadle.
V té době mi bylo 25 let a to má člověk všechno na háku. Teď bych tam letěla asi o trochu dřív. Kdo ví, co se může stát.

Tip redakce: Manželství je během na dlouhou trať, na které se mohou dít různé věci. Vlasta Horváth v pořadu Na kafeečko promluvil o svých pocitech, radostech i strastech...

Zpátky do Česka během pandemie covidu

Když manžel opustil NHL a vrátil se do Česka, jak moc velký to byl šok?
On to měl obecně v životě složité, skončil ze dne na den kvůli zranění kyčlí a tři měsíce na to začala pandemie covidu. Bylo to jedno z nejnáročnějších období.

Covid to prověřil. A ty jsi nemohla normálně pracovat, že?
V té době jsme právě s mým nejlepším kamarádem Lukášem Viltem vymysleli Karol a Kvído. Vzniklo to asi dva měsíce předtím, než začal covid.

Ty jsi nikdy neinklinovala k tvorbě pro děti?
Nemyslela jsem si, že to zvládnu, protože dětské publikum je opravdu náročné.

Vlastní děti na Karol žárlily

Jak to nesou tvoje děti, že mají doma Karol?
Ony nic moc jiného neznají. Mareček, kterému jsou teď čtyři roky, těžce nesl, když jsem se po koncertu fotila s jinými dětmi. "Proč se s nimi fotíš? Proč nejsi moje máma?“. Ale hodně spolu mluvíme, takže jsme se domluvili, že na koncertu jsem pro všechny a potom je čas jen pro nás. Už to chápe. Obě děti už si zvykly a rozumí tomu. Ve školce je teď pyšný a říká: "To je moje máma! To zpívá moje máma!“.

Neumím si představit, že tě děti pustí ze školky, i když je tam hodně cizinců.
Písničky znají i cizinci, protože je máme také v angličtině. Ve školce si naše písničky zpívají i anglicky. V naší školce už mě všechny děti znají a znaly mě ještě předtím, než to bylo masově populární. Vznikalo to tři roky a moje děti chodí celou tu dobu do školky. Teď mi tam říkají: "Já tě znám, já tě mám doma v televizi!“, nebo volají: "Ahoj Karol!“. Jsou na to zvyklé.

Rodiče jsou také nadšení?
Jsou v pohodě. Je pravda, že v civilu, když jdu pro děti do školky, tak nejsem namalovaná, nemám kostým a občas nenosím ani tu ofinu. Občas mě ani nepoznají.

O čem dalším promluvila Karolina Neuvirthová Gudasová:

  • Jaký sport Karolina dělala?
  • Jaké Karolina studovala a nedostudovala školy?
  • Jak se Karolina dostala ke zpěvu a do divadla Semafor?
  • Jak snášela Karolinina maminka i ona sama v dětství hokejové stěhování po Evropě?
  • Kolik má její bratr Radko Gudas dětí?
  • V čem byla jiná od amerických hokejových manželek a co na nich bylo super
  • Pouští manžela do hokejových barů v Praze?
  • Jak zvládli s mužem covidovou krizi
  • Jaké dětství a dospívání měl její manžel
  • Jak vznikl hudební pořad Karol a Kvído

Související články

Další články