Módní faux pas se vrací: Jak kombinovat ponožky a sandály?

Módní faux pas se vrací: Jak kombinovat ponožky a sandály?
Zdroj: unsplash.com
Ponožky v sandálech jsou stále pro některé tabu.V módě jsou také vytažené vysoké ponožky.Při kombinaci sandálů a ponožek se vyvarujte přehnaným barevným kombinacím.Vsaďte na základní barvy.+ 1 fotka+ 2 fotky

Bývaly doby, kdy ponožky v sandálech nikdo neřešil, a bývaly doby, kdy si lidé dobírali právě ty, kteří ponožky v sandálech nosili. Dnes je vše úplně jinak. Byť stále většina považuje tento módní výstřelek za faux pas, ponožky se do sandálů vrací!

Petr Jirsa
Petr Jirsa 13. srpna 2020

Kraťasy, košile s krátkým rukávem, ponožky v sandálech a okolo pasu ledvinka. Takhle nějak by se dal popsat turista devadesátých let. Tenkrát se však móda zdaleka neřešila tolik, jako se řeší dnes. Módní svět je však naprosto nevyzpytatelný, a tak čas od času přijdou světoví návrháři s něčím, co všem vyrazí dech. A nyní se vrací ponožky do sandálů a „hejtři” se mohou zbláznit.

Vše má svá pravidla

Pokud i vy toužíte vyzkoušet něco, na co byste ještě před několika lety neměli odvahu, myslete na to, že je třeba dbát několika nezbytných pravidel. Ať je to jak chce, s nošením ponožek v sandálech se totiž stále pohybujete na hodně tenkém ledě. I přes to, že se tahle módní kreace občas objeví i na přehlídkových molech světových módních domů.

Tepláky s lodičkami, příliš mini a další: Jaké jsou nejčastější letní módní přešlapy?
Mohlo by Vás zajímat:

Tepláky s lodičkami, příliš mini a další: Jaké jsou nejčastější letní módní přešlapy?

V první řadě je důležité, nebo alespoň žádoucí, snažit se nosit ponožky stejné barvy jako sandály. Pokud to jenom trochu jde, neupozorňovat na sandály šílenými barevnými kombinacemi. Zároveň by sandály a ponožky měly nějakým způsobem doplňovat celý outfit, podtrhnout ho. Jestliže například sáhnete po zlatých šatech, doplňte je sandály zlaté barvy a ponožkami barvy stříbrné. Skvěle k sobě padne i klasické kombinace černé a bílé. Jiné kombinace už stojí za zvážení a spíše než stylu jimi dosáhnete do očí bijících paskvilů. 

Nejde však jen o ponožky, do sandálů si klidně můžete vzít i podkolenky. Jejich barevné kombinace však zůstávají stejné jako v případě ponožek.

Hoďte horko na ramínka: Komu sluší tahle letní móda a kdo by se jí měl vyhnout?
Mohlo by Vás zajímat:

Hoďte horko na ramínka: Komu sluší tahle letní móda a kdo by se jí měl vyhnout?

Jako slon v porcelánu…

Obecně je nejlepší se však kombinaci sandálů a ponožek či podkolenek úplně vyhnout. Je snadné udělat přešlap a módní faux pas je na světě. Velký návrat zažily také ledvinky, jejichž nošení je však mnohem snadnější a lze se s nimi jen stěží dopustit pohoršení okolí. Pokud se však za každou cenu chcete účastnit vzkříšení turistického módního výstřelku, dbejte zvýšené opatrnosti.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články