Fit a krásnáTestovánísoutěže

Na zimu vyzrajte stylově: V kabátu z umělé kožešiny budete šik

Na zimu vyzrajte stylově: V kabátu z umělé kožešiny budete šik
Zdroj: Freepik.com
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Venkovní teploty už se pohybují kolem nuly a zima je nepříjemně lezavá. Jediné, co si přejeme, je zahřát se. A ještě lépe, aby nám to také pěkně slušelo. Zapomeňte na nafoukané péřové a vatové bundy a pořiďte si kožíšek. Lehce extravagantní, přesto slušivý, a hlavně krásně teploučký.

Jana Šulcová 25. listopadu 2020

Kabáty a bundičky z umělé kožešiny jsou opravdu tou nejlepší volbou. Někdy jsou od pravé kožešiny k nerozeznání, jindy naopak svojí výstřední barevností syntetický původ hrdě přiznávají.

Není kožich jako kožíšek

Drahé kožešiny byly odjakživa výsadou lepší společnosti a každá vznešená dáma i pán nějaký ten kožich vlastnil. Avšak několik posledních roků se ochránci zvířat tvrdě postavili proti kožešinovým farmám a dosáhli toho, že krásná zvířata chovaná pouze pro kožešinu dostala svobodu a ke slovu se konečně dostaly umělé materiály.

Imitace zvířecí srsti dokáže opravdu k nerozeznání vypadat jako například polární liška či persián. Jindy se ale předvádí v těch nejdivočejších barvách a délce chlupu. Vypadá to možná lacině, ale účel plní. Módní kožíšky totiž nesmí být nudné.

Jen žádnou šedou: Červená barva rozsvítí podzim a zlepší náladu
Mohlo by Vás zajímat:

Jen žádnou šedou: Červená barva rozsvítí podzim a zlepší náladu

Jenom samé výhody

Kromě už zmiňované ochrany zvířat jsou umělé kožešiny výhodné i v mnoha dalších ohledech. Tím prvním, který vás jistě zaujme, je cena. Za plyšák dáte zlomek toho, kolik byste museli vysázet za pravého norka.

Nezanedbatelná je také hmotnost takového kabátku. Při celodenním nošení těžkého kožichu majitele večer bolela ramena i hlava. Moderní kabáty jsou tak lehounké, že je na sobě skoro nezaznamenáte. A posledním benefitem je údržba. Váš umělý kožíšek dají do pucu v každé čistírně. Kdežto s kožichem byste museli ke kožešníkovi, a to ještě kdoví jestli by se mu údržba opravdu podařila.

Aby vám brýle nezavařily! 7 chyb, kterých se dopouštíme při výběru
Mohlo by Vás zajímat:

Aby vám brýle nezavařily! 7 chyb, kterých se dopouštíme při výběru

Jak je nosit

Pamatujte si – každá kožešina, ať už umělá, nebo pravá, vám vždy opticky přidá nějaké ty kilogramy. Proto vybírejte střih, který bude slušet právě vaší postavě.

Malé a drobné postavy nejlépe využijí krátké bundičky a volné kabátky, a to v délce do pasu nebo maximálně těsně pod zadeček. Jestliže vás trápí širší boky a stehna, ukryjete je v delším rovném střihu dosahujícím zhruba po kolena. Chcete-li zdůraznit své křivky, dopřejte si vypasovaný nebo v pase přestřižený kožíšek. Vysoké a štíhlé dámy si můžou dopřát robustní kožich, a to dlouhý klidně až na paty.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články