Bylinková péče o vlasy: Šalvěj je přiměje rychleji růst a rozmarýna zatočí s lupy

vlasy
Zdroj: Freepik.com
Za pomoci heřmánku a bez agresivního chemického zesvětlovače můžete přirozeně rozjasnit vaše plavé vlasy.Rozmarýna pečuje o mastné vlasy. Pro zpevnění vlasů a zpomalení jejich vypadávání se skvěle osvědčila bazalková voda.Šalvěj má stimulující účinky na růst vlasů. + 2 fotky+ 3 fotky

Jsou vaše vlasy suché, lámavé a bez lesku? Jestliže vám navíc začaly i víc vypadávat, je na čase poskytnout jim ozdravnou kúru, aby se obnovila jejich rovnováha. Vhodným způsobem, jak mít opět vlasy v kondici, je bylinková péče.

Jana Šulcová
Jana Šulcová 26. října 2020

Vlasy odrážejí nejen celkový zdravotní stav, ale jsou i obrazem duše. Oslabený organismus se projeví na koruně krásy, která najednou ztrácí na hustotě a kvalitě. Začněte proto s jejich obnovou už dnes, a za pár týdnů budete mít znovu oslnivou hřívu. Zvládnete to v pohodě i sama a doma.

Pažitkový zábal proti mastnotě

Pažitku neboli šnytlík milujeme v polévce, báječná je také najemno nasekaná na chlebu s máslem. Možná ale nevíte, že se skvěle hodí pro ozdravení mastných vlasů. Proto si z ní připravíme jednoduchý zábal:

Vezměte 1 velkou hrst (nebo 2 pro dlouhé vlasy) najemno nasekané pažitky a vhoďte ji do 150 ml vařící vody. Už ale nevařte, jen ji nechte pod pokličkou louhovat až do úplného zchladnutí. Výluh přelijte přes plátno, a dobře vyždímejte, abyste získali co nejvíc šťávy. Tu pak smíchejte se dvěma lžícemi zeleného jílu a naneste na vlasovou pokožku. Nechte působit zhruba 30 minut, opláchněte a umyjte šamponem. Kúru opakujte 2x týdně.

květy, žena
Mohlo by Vás zajímat:

Bylinkové balzámy pro krásné vlasy: Vypadávání zpomalí bazalka, heřmánek zesvětluje

Bujná kštice se šalvějí

Milujeme šalvěj v kuchyni a děláme z ní i sirupy proti nachlazení. V domácí kosmetice se šalvěj používá jako stimulant pro rychlejší růst vlasů. Účinná je například v podobě masážního elixíru:

Dvě velké hrsti sušených šalvějových listů macerujte po dobu 10 dní ve 100 ml čisté vodky nebo bílého rumu. Touto tinkturou pravidelně, ideálně každý den masírujte vlasovou pokožku.

soda
Mohlo by Vás zajímat:

Kouzelnice soda: Poklad z kuchyně umyje vlasy, čistí i pleť

Rozmarýna zatočí s lupy

Jestliže řešíte neustálé a otravné vypadávání lupů, zkuste na ně poslat rozmarýnu. Tato typicky středomořská bylinka, které se velmi dobře daří i u nás, poslouží jako důležitý základ pro vlasovou vodu:

Vsypte hrst stonků rozmarýny do litru studené vody a přiveďte k varu. Prudce vařte zhruba 20 minut, nechte pod pokličkou zcela vychladnout a přeceďte přes síto. Výluhem si opláchněte vlasy vždy po umytí. Rozmarýnová voda nejenom že odstraní lupy a přebytečný maz, ale vlasy i lehce ztmaví a rozzáří.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Další články