Fit a krásnátestovánísoutěže

Pevné vlasy i krásné rty: Olivový olej umí zázraky

Pevné vlasy i krásné rty: Olivový olej umí zázraky
Zdroj: pixabay.com
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V kuchyni ho má téměř každý a kdo ne, ten by si ho měl co nejrychleji pořídit. Řeč je o olivovém oleji, který nabízí velmi všestranné využití. Kromě toho, že dochutí salát, postará se například i o pevnější a kvalitnější vlasy! A na co dalšího funguje?

Petr Jirsa 7. srpna 2020

Lidé se často vrhají do obchodů s kosmetikou a utrácejí tisíce za nejrůznější produkty. Přitom zapomínají, že si mohou od svých problémů pomoci i tím, co najdou doma ve spíži. Jasným příkladem je olivový olej, který je doslova zázračnou surovinou. Co všechno umí a na co jej můžete využít?

1. Podporuje růst vlasů

Olivový olej je podle mnohých považován za nejlepšího pomocníka při vypadávání vlasů. Použití je jednoduché. Stačí ohřát trochu oleje a poté jej jemně vmasírovat do pokožky hlavy. Následně hlavu na několik minut zakrýt ručníkem a nakonec olej vymýt šamponem. Tento proces se doporučuje opakovat jednou týdně a můžete se těšit z pevných a zdravých vlasů.

2. Zbavuje suchých rukou a nohou

Co jiného by pomohlo na suchou pokožku než mastný olej. Večer po sprše si natřete nohy a ruce olivovým olejem, na nohy nasaďte teplé ponožky a ruce schovejte do rukavic. Následně přes ponožky a rukavice přetáhněte igelitové sáčky. A ráno se dočkáte příjemného překvapení.

Krásky, které zastavily čas: Uhodli byste, kolik jim doopravdy je?
Mohlo by Vás zajímat:

Krásky, které zastavily čas: Uhodli byste, kolik jim doopravdy je?

3. Působí proti stárnutí pleti

Dobře hydratovaná pleť stárne mnohem pomaleji než pleť, která trpí žízní. Připravte si proto peeling z olivového oleje, třtinového cukru a špetky himálajské soli. Ve sprše aplikujte na tvář a dekolt. Opláchněte a pokožku pak jemně vysušte, aby na ní zůstala tenká vrstva olivového oleje. Olivový olej je zároveň plný antioxidantů, a tak napomáhá například i při snaze zbavit se akné.

4. Stojí za jemnými rty

Rozlučte se navždy se suchými a rozpraskanými rty. Stačí si vytvořit jemný peeling z olivového oleje, medu a cukru, aplikovat na rty a několikrát jimi mezi sebou promnout. Poté stačí jen setřít ubrouskem. Opakujte třikrát týdně.

Jak pečovat o ruce utrápené neustálým mytím? Vynechte peeling, zařaďte masku.
Mohlo by Vás zajímat:

Jak pečovat o ruce utrápené neustálým mytím? Vynechte peeling, zařaďte masku.

5. Je zdraví prospěšný

Rada, která je možná zjevná, ale nesmírně důležitá. Olivový olej je zkrátka přírodním zázrakem a jeho pravidelná konzumace přináší pro tělo spoustu pozitivních účinků. Nejen že chrání před onemocněním srdce, ale slouží jako prevence proti zvýšené hladině cholesterolu, vzniku cukrovky, zácpy a rakoviny tlustého střeva.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu