Fit a krásnátestovánísoutěže

Spíte na zádech, nebo na boku? Jedna ze spánkových poloh vám způsobuje vrásky

Zdroj:Freepik.com

+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každý z nás jsme jiný a to je vidět i na tom, jak spíme. Zatímco někdo si rád hoví spaním na zádech, jiný se vždy před spaním schoulí do klubíčka jako miminko. Poloha při spaní však kromě toho, že ukazuje naši povahu, také ovlivňuje zdraví. V čem spočívají rizika jednotlivých spánkových pozic, a která poloha je nejlepší?

Tereza Endrštová 14. května 2020

Nejen spánek jako takový, ale i jeho kvalita je pro zdraví důležitá. Ta se přitom mnohdy odvíjí od více faktorů. Mezi ty, které můžeme ovlivnit, patří pozice, v níž spíme. Zjistěte, která je podle odborníků ta nejvhodnější a jak se mezi sebou jednotlivé pozice liší.

Nejzdravější je spaní na zádech

Odborníci se shodují na tom, že nejméně rizik pro záda skýtá spaní na zádech. Má to ale jednu podmínku. Nesmíte mít pod hlavou příliš mnoho polštářů. Jejich větší množství totiž může způsobit bolest krční páteře. Stejně tak mohou mít lidé spící v poloze na zádech větší sklony k chrápání.

Thumbnail # Jak pevný máte vztah se svým partnerem? Zjistěte to podle polohy, ve které nejčastěji usínáte
Mohlo by Vás zajímat:

Jak pevný máte vztah se svým partnerem? Zjistěte to podle polohy, ve které nejčastěji usínáte

Záleží i na kterém boku spíte

Pokud spíte na boku s rukama podél těla, rozhodně to vaše zdraví ocení. Snížíte tak nejen pravděpodobnost, že vás budou bolet záda, ale například také riziko vzniku spánkové apnoe. Tato pozice má ale i své nevýhody. Jednou z nich bývá větší výskyt vrásek vlivem gravitace. To ovšem není vše. Pozor byste si měli dávat také na to, na jaké straně pravidelně usínáte. Na levém boku totiž vyvíjíte velký tlak na játra, plíce a žaludek, na pravé straně se zase zvyšuje možnost pálení žáhy.

Thumbnail # Dobrou noc, strýčku Fido… Proč je kvalitní spánek důležitý nejen pro děti, ale i pro dospělé?
Mohlo by Vás zajímat:

Dobrou noc, strýčku Fido… Proč je kvalitní spánek důležitý nejen pro děti, ale i pro dospělé?

Nejrizikovější poloha je na břiše

Mezi vůbec nejhorší možné polohy pro spánek patří podle odborníků spaní na břiše. To sice podle serveru dailyhealthpost.com může zlepšovat trávení, ale pouze za podmínek, že vydržíte dýchat celou noc přímo do polštáře. A to uznejte sami, že rozhodně nejde ani není příliš vhodné. Nuceným natočením hlavy do jedné strany v této poloze tak směřujete krční páteř do nepřirozené polohy. Jestliže takto spíte dlouhodobě, můžete si snadno přivodit problémy s krční páteří a bolesti zad.

SPÍTE JEŠTĚ V JINÉ POZICI? NA DALŠÍ SPÁNKOVÉ POLOHY A JEJICH VLIV NA ZDRAVÍ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu