Chybí vám po ránu energie? Změňte to v pěti jednoduchých krocích

energie, radost
Zdroj: Pixabay.com

Znáte tu situaci, kdy se po ránu nemůžete vykopat z postele ani přes usilovné zvonění budíku? Na snídani vám většinou nezbývá dostatek času. Po usednutí na kancelářskou židli se vám vaše ospalost kvapem vrátí a práce vám nejde od ruky. Změňte své ranní zlozvyky a budete celý den jen překypovat energií.

Jana Jánská
Jana Jánská 10. července 2018

1. Motivace

Najděte si skutečně dobrou motivaci pro ranní vstávání. Jóga za úsvitu, lahodná snídaně z čerstvých jahod nebo plavání v liduprázdném bazénu. Budete se pak na brzké vstávání rázem těšit.

2. Dostatek spánku

Základním předpokladem pro dostatek dopoledního elánu je kvalitní spánek. Ideální je neponocovat a jít spát brzy. Ráno se budete cítit svěží a povinnosti vám půjdou snáze od ruky.

Ve své kůži díky konopí: Jak mít jemnou a zklidněnou pokožku?
Mohlo by Vás zajímat:

Ve své kůži díky konopí: Jak mít jemnou a zklidněnou pokožku?

3. Seznam úkolů

Sepište si každý večer seznam povinností, které vás následující den čekají. Tento trik dělá většina nejúspěšnějších osobností světa. Bude se vám snáze usínat a vaše mysl bude ráno lehčí a klidnější.

Matcha čaj patří k těm s nejsilnějšími povzbudivými účinky.
Mohlo by Vás zajímat:

Elixír vitality: Co se stane, když budete pít vodu s medem a citronem každé ráno?

4. Hudební playlist

Nic vás po ránu nenabudí víc než playlist s oblíbenými písničkami. Je dlouhodobě prokázáno, že poslech hudby i prozpěvování pozitivně pozvedne nejen vaši náladu, ale i hladinu energie.

5. Netlačit na pilu

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je většina lidí zamračená a naštvaná? Mnohdy jsou naštvaní, že opět zklamali sami sebe a nedokázali dodržet svá předsevzetí.

Přitom na zautomatizování nové rutiny se doporučuje minimálně 21 dnů soustavného opakování. Neztrácejte proto hlavu hned na počátku svého snažení. Dejte tomu čas a uvidíte, že postupem času se vše zlepší a vy si vybudujete návyk, který už budete opakovat bezmyšlenkovitě.

Lázeňský zážitek s pleťovou maskou od FOREO
Mohlo by Vás zajímat:

Dokonalé Home Spa: Vytvořte si doma lázně a relaxujte

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články