Elixír vitality: Co se stane, když budete pít vodu s medem a citronem každé ráno?

Matcha čaj patří k těm s nejsilnějšími povzbudivými účinky.
Zdroj: Pixabay.com

Zdá se, že elixír zdraví a mládí skutečně existuje. A má ho doma každý, jen o tom ještě neví. Klíčem k dlouhodobé výtečné kondici a kráse je totiž jednoduchost. Šálek horké vody s medem a citronem nalačno denně vymýtí z těla škodlivé bakterie tak účinně, že se dost možná už nikdy nesetkáte s chřipkou, močovými infekcemi a všemi neduhy celého trávicího ústrojí!

Jana Jánská
Jana Jánská22. 02. 2018 18:51

Žádné nachlazení, chřipka ani žaludeční potíže za celičký rok. Žádná potřeba kávy po ránu, zato neuvěřitelná energie a bystrá mysl. A na tváři úsměv, jen co budík přestane zvonit.

Crystal Davis konzumovala vodu s citronem a medem každé ráno nalačno 365 dní v roce. A výše popsaný stav odpovídá její kondici rok po této zkušenosti. Odměna za každodenní pití nápoje, který do sebe většinou vpravíme jen při zvýšené tělesné teplotě, je ale daleko, daleko větší.

Pravidelnou konzumací medu s citronem se zbavíte infekcí močových cest, špatného trávení, pachu z úst i nadbytečného tuku. A získáte energii a veselou mysl, kterou jste měli naposledy před pubertou!

Recept na elixír vitality

Je to jednoduché jako facka – vymačkejte šťávu z poloviny citronu, přidejte pořádnou lžičku nezahřívaného medu v bio kvalitě a přelijte směs horkou vodou. Jednotlivá množství můžete individuální upravovat – ne každý citron je stejně kyselý a šťavnatý a med sladký a hustý. Pokud se vám z kyselosti křiví ústa, nemusíte se překonávat. Příště do hrnku vyždímejte jen čtvrtku citronu.

Po tomto rituálu vyčkejte alespoň půl hodiny, než do sebe vpravíte kávu nebo čaj. Tato dlouhodobá očisťující kůra je vhodná i pro diabetiky.

10 důvodů, proč se citronovo-medový nápoj stane vaším nejoblíbenějším

1. Ochrana močových cest

Med se vyjímá nejen svou nádhernou tmavě zlatou barvou, ale i antibakteriálními účinky. Ve spojení s citronem a vodou je skvěle močopudný, močové cesty se tak pročistí a posílí vůči infekcím. Což ocení zejména ženy, které s nemocemi močového ústrojí zápasí na měsíční bázi.

2. Rozpumpování trávicího ústrojí

S orgány trávicího ústrojí si dobře rozumí každá složka tohoto nápoje. Citron udržuje játra v bdělosti, takže nepřestávají produkovat žluč. Díky tomu lidský organismus hladce rozloží i složitější pokrmy a vezme si z nich to nejlepší.

Jak už nyní víte, med je vysoce antibakteriální. Nesnese se s infekcemi a udělá s nimi rychlý proces. Kromě toho ale pomáhá také s produkcí hlenu v žaludku. Díky tomu je odbourávání toxinů snazší a trávení neustále ve formě.

3. Zářivá krása a zdraví

Chytré ženy už dávno vědí, že jen drahými přípravky z lékárny si svůj půvab dlouhodobě neudrží. Krása totiž začíná zevnitř. Citron má nespočet benefitů pro pleť, ale hlavně pomáhá s čištěním krve a produkcí nových krevních buněk, které jsou symbolem mládí. V kombinaci s medem a vodou se stává také zdrojem kolagenu a regeneračních funkcí.

4. Zácpa na uzdě

Citronovo-medový nápoj nenechá ledabyle pracovat jedinou složku trávicího ústrojí. Ani tu největší. Ve střevech se stává nekompromisním dozorčím produkce hlenu a vstřikování vody do suché stolice, která bývá důvodem zácpy. Teplá voda zase pomáhá nakopnout střeva k pohybu a snazšímu odchodu stolice.

5. Hubnutí bez depresí

Shazování půjde zase o něco lépe! Šťáva z citronu nejenže čistí žaludek, ale pomáhá redukovat přebytečné tuky v těle. Obsažený pektin navíc kočíruje chutě. Směs také umí vytvořit alkalinové prostředí v žaludku, což znamená, že faldy budou rychleji mizet.

6. Zdravé tlusté střevo

V ájurvédě se traduje, že toxiny zvané „ama“ se hromadní ve vnitřní výstelce žaludku. To způsobuje řadu onemocnění včetně rakoviny. Nebezpečnému procesu se dá ale velmi snadno předejít. Ano – ranním citronovo-medovým rituálem. Tato tekutina stimuluje výstelky orgánů trávicího ústrojí v čele s tlustým střevem – a vypuzuje zhoubnou „amu“.

7. Zářivá lymfa

Nedostatečně zavlažovaný lymfatický systém podle odborníků probouzí škálu nemocí. Dehydratace pak může vyústit v únavu, poruchy spánku, příliš vysoký nebo nízký tlak, stres, zácpu a narušení mentálních funkcí. Všechny tyto „strašáky“ porazíte jedním šálkem vody s medem a citronem po ránu.

9. Sluneční energie

Tento horký elixír doplní energii ihned po probuzení a nepřidá téměř žádné kalorie. To zní fér, co říkáte? A protože voda pomáhá vehnat čerstvou krev do mozku a citron aktivuje zažívání, dostanete se z ranní letargie raz dva. Mimoto se vůně citronu vyjímá relaxačními účinky. A umí pozvednout náladu.

10. Čerstvý dech

Po veselé noci plné laskomin a alkoholu to v ústech vypadá jako v polepšovně. Jak s tím zatočit? Citron aktivujte slinné žlázy a odstraňuje nečistoty, med má antibakteriální účinky… Ve spojení s vodou máte ústní vodu cobydup. Ta pomáhá spláchnout bakterie a zbytky jídla přítomné v ústech a krku po ránu. Vezme s sebou i bílý povlak na jazyku. Zbyde jen čerstvý, voňavý dech.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články