Dvě sestry, které se nikdy nepotkaly, spojil stejný osud. Esther zemřela na španělskou chřipku, Selma podlehla koronaviru

Na rukou se nachází spousta důležitých bodů.
Zdroj: Pixabay.com

Koronavirus řádí světem a strach v lidech neutichá. Vyděšení jsou hlavně ti starší, kteří jsou jednou z nejohroženějších skupin. V Americe nedávno nemoci Covid-19 podlehla šestadevadesátiletá seniorka. Ta byla shodou okolností sestra jedné z obětí španělské chřipky. Život zkrátka dokáže psát hodně zajímavé příběhy.

Kateřina Sobolová
Kateřina Sobolová 22. dubna 2020

Obávaný koronavirus se stále nezastavil a počet jeho obětí neustále roste. Nedávno nemoc Covid-19 udeřila i na domov asistovaného bydlení v Austinu v Texasu, kde žila šestadevadesátiletá Selma Esther Ryan. Nemoc ji zasáhla v plném rozsahu a ona ji bohužel nedokázala překonat. Společně s ní navíc na pomyslný druhý břeh odešli i další čtyři obyvatelé stejné sociální služby.

Španělská chřipka mohla mít původ v Číně, stejně jako koronavirus. Vyžádala si desítky milionů obětí
Mohlo by Vás zajímat:

Španělská chřipka mohla mít původ v Číně, stejně jako koronavirus. Vyžádala si desítky milionů obětí

Zemřela po narozeninách

„Během pěti dnů jsem pozorovala matku přes okno, jak byla více a více nemocná,“ řekla pro televizní stanici KXAN Vicki Spencer – dcera Selmy. Taky dodala, že bylo velmi těžké nebýt se svou mámou v den jejích narozenin, které „oslavila“ tři dny před smrtí.

„Naše rodina se shromáždila před jejím oknem, ale bohužel už bylo zřejmé, že se stalo to nejhorší,“ prozradila zdrceně Spencer.

Marburg virus patří mezi velká rizika současnosti, stále je aktivní především v Angole a Ugandě (mortalita dosahuje 87 procent). Virus byl objeven v roce 1967 v Německu, konkrétně v Marburgu. Od opic dovezených na pokusy z Ugandy se tu nakazilo 25 laboratorních pracovníků, dalších 6 lidí včetně lékařů a patologa se nakazilo od nemocných lidí. Sedm osob zemřelo.
Mohlo by Vás zajímat:

Nejnebezpečnější viry světa, a koronavirus to není: Marburg virus přivezli do Německa omylem s opicemi

Jejich úmrtí dělí století

Selma tak odešla podobně jak její starší sestra Esther, jejich úmrtí však dělí jedno století. Zatímco Selma podlehla koronaviru, její sestra se stala jednou z obětí španělské chřipky, která ve světě řádila po první světové válce. Dodnes se přesně neví, kolik obětí měla na svědomí, odhaduje se ale, že to bylo mezi padesáti až sto miliony.

Selma s Esther, podle které, jak píše Miami Herald, získala své prostřední jméno, se na světě nikdy nepotkaly. Spojil je však podobný osud.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články