Gurmeti, těšte se! Dva světoví michelinští šéfkuchaři předvedou svůj kulinární koncert v Praze

Tomáš Horák se pustí do souboje s německými kolegy.
Zdroj: Triton
Duo šéfkuchařů berlínské restaurace Facil, oceněné dvěma michelinskými hvězdami.Jeden z nejkreativnějších pražských šéfkuchařů Tomáš Horák.Svěží předkrm s okurkou, gin-tonic-kefírem a avokádem.Srnčí hřbet fermentovaný v koji rýži, který na talíři doplňuje lanýžový gel, brusinky či špekový prach. + 2 fotky+ 3 fotky

Ojedinělá gastronomická akce se uskuteční koncem listopadu v Praze. Během degustační večeře poměří své síly trojice špičkových šéfkuchařů. Na jedné straně pomyslné barikády bude stát jeden z nejkreativnějších českých šéfkuchařů Tomáš Horák, jeho protivníkem bude duo šéfkuchařů berlínské restaurace Facil, oceněné dvěma michelinskými hvězdami.

Petra Járková
Petra Járková 11. října 2019

Souboj kuchařů

Šéfkuchaři se dvěma hvězdami Michelin se v Praze výjimečně objevují, ale aby vařili společně s pražským kolegou, to tu ještě nebylo. Degustační večeře bude navíc probíhat v noblesním interiéru umělé krápníkové jeskyně restaurace Triton z počátku minulého století, která je pro podobné akce jako stvořená.

Harmonie chutí

Tři špičkoví šéfkuchaři připraví celkem sedm pokrmů, čtyři pod značkou Facil týmu, tři z dílny Tritonu. Hosté tak budou mít skvělou příležitost porovnat vybroušené pokrmy oceněné dvěma hvězdami s prací jednoho z největších es moderní pražské gastronomie. Zajímavá je také skutečnost, že všichni tři šéfkuchaři vycházejí ze stejných kořenů, neboť měli stejné učitele. A všichni tři sázejí na moderní pojetí gastronomie včetně špičkového „uměleckého“ stylingu, byť třeba berlínští kuchaři nepoužívají maso fermentované v koji rýži, což je právě velká doména Tomáše Horáka.

Co se bude podávat?

Berlínští šéfkuchaři Jaochim Gerner a Michael Kempf si připravili několik signature pokrmů svého podniku, jedním z velkých hitů restaurace Facil je rafinovaná prezentace švábského vepříka, respektive vepřového bůčku doplněného prémiovým kaviárem, ústřicí Gillardeau a zeleným kardamonem. Další překvapení nabízí špičková chuť prémiového lososa v kombinaci s čočkou a mořskou řasou či fantastické holubí prso v překvapivém chuťovém souznění s grapefruitem a tamarillem.

Tzv. pštrosí vejce jsou výbornou pochoutkou z mletého masa.
Mohlo by Vás zajímat:

Zapomenutá dobrota: Pštrosí vejce z mletého masa podle šéfkuchaře Romana Pauluse

Česká kvalita

A nyní k trumfům na české straně. Tomáš Horák se svým týmem bude servírovat svěží předkrm s okurkou, gin-tonic-kefírem a avokádem či svou legendární prezentaci srnčího hřbetu fermentovaného v koji rýži, který na talíři doplňuje lanýžový gel, brusinky či špekový prach. Celé menu bude doprovázené pečlivě vybranými, špičkovými víny včetně elegantní champagne.

Tomáš Horák

„Překvapilo mě, že v podstatě vaříme úplně stejně, že dodržujeme stejná pravidla, jaká jsme se před více než deseti lety naučili. Samozřejmě, konečný výsledek je odlišný, protože gastronomie je umění. A i když máte stejné barvy a stejnou techniku, každý vykouzlí něco jiného a neopakovatelného. Proto se těším, jak budou naše pokrmy souznít a jak se budou doplňovat. A současně mám radost, že našim hostům nabídneme jedinečný a nezapomenutelný zážitek,“ prozradil český zástupce kuchařů Tomáš Horák.

NA SVĚTOVÉ KUCHAŘE A JEJICH DOBROTY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články