Fit a krásnátestovánísoutěže

Letošní Eurovizi zrušil koronavirus. Kapela Bucks Fizz se připomněla slavnou písní, se kterou soutěž vyhrála v roce 1981

Thumbnail # Letošní Eurovizi zrušil koronavirus. Kapela Bucks Fizz se připomněla slavnou písní, se kterou soutěž vyhrála v roce 1981

Zdroj:Profimedia.cz

Nadcházející sobota měla být věnovaná každoroční hudební soutěži Eurovize. Letošní ročník se měl uskutečnit v nizozemském Rotterdamu, ovšem koronavirová pandemie ji poprvé za pětašedesát let zrušila. Fanoušci si přesto přišli na své a mohli si vychutnat online song kapely Bucks Fizz, která se svou písni tuto soutěž vyhrála v roce 1981.

Kateřina Sobolová 13. května 2020

Vítěznou písní britské kapely Bucks Fizz se téměř před čtyřiceti lety stala skladba Makinig Your Ming Up. Úspěšnou skupinu tehdy tvořili Bobby G, Cheryl Baker, Mike Nolan a Jay Aston.

Thumbnail # Lady Gaga k nepoznání. Hvězdy showbyznysu udělaly neobvyklý koncert na podporu boje proti koronaviru
Mohlo by Vás zajímat:

Lady Gaga k nepoznání. Hvězdy showbyznysu udělaly neobvyklý koncert na podporu boje proti koronaviru

Vítězná kapela nevydržela pohromadě

Jejich show stála za to. Předvedli parádní vystoupení, ukázali skvělé taneční kreace a zazpívali skvělou píseň. To všechno pak vyvrcholilo stržením dlouhých sukní partnerek, pod kterými měly jen minisukně.

Britské, narychlo vytvořené čtyřčlenné seskupení si rychle získalo srdce nejen celého Spojeného království a po celém světě prodalo více než 50 milionů desek. Nyní však kapela funguje ve dvou provedeních – v jednom je Bobby G a ve druhém seskupení se pod názvem The Fizz nachází zbytek tehdejší kapely.

Thumbnail # Čtyři roky od smrti zpěváka Prince: Stal se Jehovistou, odmítal se léčit s AIDS a věřil, že ho zachrání Bůh
Mohlo by Vás zajímat:

Čtyři roky od smrti zpěváka Prince: Stal se Jehovistou, odmítal se léčit s AIDS a věřil, že ho zachrání Bůh

Právě oni se spojili s korespondentem BBC Stevem Rosenbergem a dali dohromady zajímavý nápad. Každý z členů kapely The Fizz se připojil online ze svého domu a společně si zazpívali slavnou píseň z roku 1981, se kterou v irském Dublinu získali 136 bodů a vyhráli Eurovizi. Těsně za nimi tehdy skončili umělci z Německa, Francie a Švýcarska. Jejich online vystoupení se pak objevilo v ranním vysílaní BBC Breakfast.

Českou republiku měl reprezentovat Ben Cristovao

Ve světě stále řádí koronavirus, Eurovize se však nevzdává. Své síly proto spojila s YouTube a společně ocenili zpěváky, zpěvačky a kapely, kteří dlouze a tvrdě pracovali na svých letošních vystoupeních. Ve dvoudílném online seriálu tak věnovali svou pozornost všem umělcům, kteří letos měli na Eurovizi startovat

Thumbnail # Přepych, až přechází zrak. Zpěvák Jon Bon Jovi prodává svůj zámek, uvnitř má i soukromou hospodu
Mohlo by Vás zajímat:

Přepych, až přechází zrak. Zpěvák Jon Bon Jovi prodává svůj zámek, uvnitř má i soukromou hospodu

Evropská vysílací unie (EBU) v sobotu 16. května také odvysílá pořad s názvem Europe Shine a Light, ve kterém diváci uvidí vystoupení všech jednačtyřiceti letošních finalistů. My se tak můžeme těšit i na písničku Bena Cristovaa, který měl reprezentovat Českou republiku. Tento pořad má zároveň zdůraznit důležitou myšlenku evropské sounáležitosti, která je v této obtížné době potřebná.

Thumbnail # Podlehl hudbě  i tanci: Jak si Ben Cristovao vydobyl místo ve světě showbyznysu
Mohlo by Vás zajímat:

Podlehl hudbě i tanci: Jak si Ben Cristovao vydobyl místo ve světě showbyznysu

Další články

Zavří­t reklamu