Nenáviděná i milovaná vévodkyně z Cornwallu: Camilla slaví 71 let. Kdy ji Británie konečně přijala?

Camilla zažila krušné časy.
Zdroj: Facebook.com
Camilla udržovala s Charlesem vztah ještě v době, kdy byli oba svobodní. Nebyla ovšem shledána vhodnou manželkou pro následníka trůnu. Proto se jejich cesty oficiálně rozdělily. V osobním životě se ale údajně stýkali i během jejich prvních manželství. Proslýchá se, že to byla hlavně Camilla, která na Charlese nemohla zapomenout a stále ho velmi milovala. Nakonec se vzali 9. 4. 2005 ve Windsoru.Dívčí jméno Camilly je Camilla Rosemary Shand. Prvním sňatkem se z ní stala Camilla Parker-Bowles.Ani Charles nemohl na Camillu zapomenout a i během odloučení i považoval za blízkou přítelkyni. + 2 fotky+ 3 fotky

Společnost Camillu dlouho nechtěla přijmout. Dnes se může pyšnit hrdým titulem vévodkyně z Cornwallu, ale byly časy, kdy tomu tak zdaleka nebylo. Lidé totiž dávali přednost princezně Dianě, která za tragických okolností zemřela při automobilové nehodě. Jak britská veřejnost přistupuje k manželce prince Charlese v současné době?

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 17. 07. 2018 15:15

Slavný románek následníka britského trůnu Charlese a Camilly, potomka válečného hrdiny, započal již dávno předtím, než přišla do hry princezna lidských srdcí, Lady Diana

Oboustrannou náklonnost mladých milenců ale záhy přerušily Charlesovy vojenské povinnosti. Když se princ po několika měsících vrátil, zjistil, že se Camilla provdala za armádního důstojníka Andrewa Parker Bowlese. S tím otěhotněla a porodila mu dvě děti - syna Thomase a dceru Lauru. Princ tak zůstal sám, nadále jej však s Camillou pojilo přátelství.

Když se v roce 1981 konala velkolepá svatba, během níž pojal Charles za manželku Dianu Spencer, všichni si mysleli, že je jeho vztah s Camillou již minulostí. Ve skutečnosti to bylo právě naopak. Blízkost Camilly a Charlese a jejich časté návštěvy způsobovaly ve svazku velké napětí. Diana, která cítila, že není vše v pořádku, začala trpět psychickými problémy a páchala demonstrativní sebevraždy.

V roce 1994 se v televizním rozhovoru princ přiznal k cizoložství a o dva roky později, kdy už byla Camilla svobodná, přišel rozvod. A Camilla zažívala doslova peklo. Všude na ni číhali novináři, dostávala nenávistné vzkazy a lidé se jí dokonce pokoušeli vloupávat do domu. “Každou chvíli ťukali na dveře, lezli dovnitř komínem, bušili na okno. Bylo to strašné. Byla to velmi nepříjemná doba a nepřála bych to ani svému nejhoršímu nepříteli. Nepřežila bych to bez své rodiny,” uvedla v jednom z rozhovorů.

Když se situace téměř uklidnila, přišla další rána. V roce 1997 princezna Diana zemřela a na Camillu se opět snesla vlna hněvu. Stáhla se tedy z očí veřejnosti a zpět se vracela velmi pozvolna. Do královské rodiny vstoupila oficiálně až svatbou s Charlesem v roce 2005. Již o rok později byla jedním měsíčníkem prohlášena manželkou roku.

Dnes už sympatickou Camillu britská společnost přijala a dokonce ji mnozí velebí za to, jak pečuje o svého chotě. Je obdivována i pro svůj smysl pro humor a bezprostřednost. Na případnou roli královny se údajně nijak nepřipravuje a otázkám týkajícím se tohoto tématu se snaží vyhnout. Její nová role by ale přitom mohla přijít již velmi brzy.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články