Fit a krásnátestovánísoutěže

Nenáviděná i milovaná vévodkyně z Cornwallu: Camilla slaví 71 let. Kdy ji Británie konečně přijala?

Zdroj:Facebook.com

+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Společnost Camillu dlouho nechtěla přijmout. Dnes se může pyšnit hrdým titulem vévodkyně z Cornwallu, ale byly časy, kdy tomu tak zdaleka nebylo. Lidé totiž dávali přednost princezně Dianě, která za tragických okolností zemřela při automobilové nehodě. Jak britská veřejnost přistupuje k manželce prince Charlese v současné době?

Veronika Hándlová 17. července 2018

Slavný románek následníka britského trůnu Charlese a Camilly, potomka válečného hrdiny, započal již dávno předtím, než přišla do hry princezna lidských srdcí, Lady Diana

Oboustrannou náklonnost mladých milenců ale záhy přerušily Charlesovy vojenské povinnosti. Když se princ po několika měsících vrátil, zjistil, že se Camilla provdala za armádního důstojníka Andrewa Parker Bowlese. S tím otěhotněla a porodila mu dvě děti – syna Thomase a dceru Lauru. Princ tak zůstal sám, nadále jej však s Camillou pojilo přátelství.

Když se v roce 1981 konala velkolepá svatba, během níž pojal Charles za manželku Dianu Spencer, všichni si mysleli, že je jeho vztah s Camillou již minulostí. Ve skutečnosti to bylo právě naopak. Blízkost Camilly a Charlese a jejich časté návštěvy způsobovaly ve svazku velké napětí. Diana, která cítila, že není vše v pořádku, začala trpět psychickými problémy a páchala demonstrativní sebevraždy.

Thumbnail # S přezdívkou John John byl označen za nejkrásnějšího muže planety. Syn prezidenta Kennedyho zemřel tragickou smrtí ve vlastním letadle
Mohlo by Vás zajímat:

S přezdívkou John John byl označen za nejkrásnějšího muže planety. Syn prezidenta Kennedyho zemřel tragickou smrtí ve vlastním letadle

V roce 1994 se v televizním rozhovoru princ přiznal k cizoložství a o dva roky později, kdy už byla Camilla svobodná, přišel rozvod. A Camilla zažívala doslova peklo. Všude na ni číhali novináři, dostávala nenávistné vzkazy a lidé se jí dokonce pokoušeli vloupávat do domu. “Každou chvíli ťukali na dveře, lezli dovnitř komínem, bušili na okno. Bylo to strašné. Byla to velmi nepříjemná doba a nepřála bych to ani svému nejhoršímu nepříteli. Nepřežila bych to bez své rodiny,” uvedla v jednom z rozhovorů.

Když se situace téměř uklidnila, přišla další rána. V roce 1997 princezna Diana zemřela a na Camillu se opět snesla vlna hněvu. Stáhla se tedy z očí veřejnosti a zpět se vracela velmi pozvolna. Do královské rodiny vstoupila oficiálně až svatbou s Charlesem v roce 2005. Již o rok později byla jedním měsíčníkem prohlášena manželkou roku.

Dnes už sympatickou Camillu britská společnost přijala a dokonce ji mnozí velebí za to, jak pečuje o svého chotě. Je obdivována i pro svůj smysl pro humor a bezprostřednost. Na případnou roli královny se údajně nijak nepřipravuje a otázkám týkajícím se tohoto tématu se snaží vyhnout. Její nová role by ale přitom mohla přijít již velmi brzy.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu