Fit a krásnátestovánísoutěže

Romantické drama Anna Karenina: Susanne Lothar zemřela krátce po dotočení snímku, Vronského si měl zahrát Pattinson

Zdroj:TV Nova

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Něžná Keira Knightley a charismatický Jude Law v klasickém románu Anna Karenina ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého. Romantické drama ukazuje puritánské carské Rusko konce 19. století v pohledu na nevěru.

Petra Járková 30. října 2019

Jen letmé setkání Anny a hraběte Vronského stačí k tomu, aby mezi nimi přeskočila jiskra, která se záhy promění v požár, který ani jeden z nich nedokáže a ani nechce uhasit. Tak by se dala jednou větou shrnout romance, kterou milují ženy po celém světě.

Natáčení filmu se neobešlo bez více či méně úsměvných situací, podívejte se na ty nejzajímavější informace o dramatu Anna Karenina.

Pocta filmu Pýcha a předsudek

Ve scéně, kde Anna tančí na bále s Vronským a ostatní tanečníci zmizí, aby kamera znázornila, že mají oči jen pro sebe, je poukázáno na film Pýcha a předsudek. I zde Keira Knightley coby Elisabeth Bennet prožívá stejnou scénu s Matthewem MacFadyenem, který si zahrál pana Darcyho a který v Anně Karenině hraje jejího bratra.

Smutná událost

Herečka Susanne Lothar zemřela krátce po dokončení snímku.

Thumbnail # Jane Austenová zemřela před 202 lety: Zapomeňte na Darcyho a dejte šanci i ostatním hrdinům
Mohlo by Vás zajímat:

Jane Austenová zemřela před 202 lety: Zapomeňte na Darcyho a dejte šanci i ostatním hrdinům

Odmítnutí

Do role Vronského tvůrci zvažovali také obsazení Roberta Pattinsona a Levina měl hrát James McAvoy, ten však odmítl. Z hereček zase odmítly Cate Blanchett nebo Andrea Riseborough.

Francouzská napodobenina

Joe Wright se rozhodl umístit děj filmu na divadelní scénu, a to na základě chování skutečně ruské šlechty, která si v té době „hrála“ na šlechtu francouzskou – mluvila francouzsky, oblékala se francouzsky a bydlela v domech připomínajících domy francouzské aristokracie.

Výuka angličtiny

Švédská herečka Alicia Vikander, která nakonec ztvárnila princeznu Kitty, se pro tuto roli musela naučit perfektní britský přízvuk. Před začátkem natáčení strávila několik měsíců v Londýně a jeho okolí, kde se na svoji roli pečlivě připravovala.

NA FOTKY Z FILMU ANNA KARENINA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

TIP: NA ROMANTICKÝ FILM ANNA KARENINA SE MŮŽETE PODÍVAT DNES OD 20 HODIN NA NOVA CINEMA

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu