Fit a krásnátestovánísoutěže

Tipy a triky psychologů, jak nepodlehnout negativním myšlenkám a zůstat šťastný

Tipy a triky psychologů, jak nepodlehnout negativním myšlenkám a zůstat šťastný

Zdroj:Pixabay.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Dnešní svět je plný negativity. Stačí si pustit televizní noviny, projet se metrem, navštívit prarodiče nebo debatovat s kolegy při obědové pauze. Naše mysl vyprodukuje za den zhruba 75 tisíc myšlenek a dle vědeckých výzkumů je 85 % z nich negativních. Kolikrát ani nepostřehneme, že většinu dne si na něco stěžujeme nebo se soustředíme na nějaký problém či nedostatek. Ne nadarmo se říká, že imunita vězí v hlavě. Jak zůstat zdravý, šťastný a pozitivní i přes dennodenní ofenzivní strategii naší mysli či negativní vlivy z okolí?

Martina Maksymovová 14. ledna 2020

Prázdná hlava

Pro udržení si psychické i fyzické pohody je nezbytné dennodenně detoxikovat naši mysl. Jak říká Sokrates ve známém filmu Pokojný bojovník: „Vynes už ty odpadky!“

Myslí se tím jednak, že se naučíme vypouštět nepotřebné myšlenky, a pak také to, že jim nebudeme podléhat. K tomu nám pomůže meditace, posilování vůle a zaměření mysli. Nemusíme hned jezdit do ašrámů a promeditovat celé dny odříkáním onoho zvučného „óóóóm“, můžeme si najít chvilku i v denní činnosti.

Meditací se totiž rozumí každý úkon, při kterém vypneme hlavu a jsme v přítomném okamžiku. Může to být nějaký sport, vaření či zahradničení. Prostě cokoliv, co nás pohltí, a my se v danou chvíli soustředíme jen na danou aktivitu.

Thumbnail # Chcete být vyrovnaní? Pak dodržujte tyto rady a uvidíte, že se budete cítit skvěle
Mohlo by Vás zajímat:

Chcete být vyrovnaní? Pak dodržujte tyto rady a uvidíte, že se budete cítit skvěle

Studená voda pomáhá

S udržením fokusu a vnitřní stability nám může pomoci také pravidelné otužování. Studená voda posílí ducha i tělo a my se staneme odolnějšími proti negativním myšlenkám. Není dobré se bez pořádné přípravy hned nakládat do ledu, ale můžete vyzkoušet alespoň pár vteřin studené sprchy na závěr vaší koupele.

Thumbnail # Nejlepší filmy pro vaši motivaci – máte vůli jako hlavní hrdina?
Mohlo by Vás zajímat:

Nejlepší filmy pro vaši motivaci – máte vůli jako hlavní hrdina?

Pravidlo děkuji

Při boji s negativním myšlením spolehlivě pomáhá vědomé soustředění se na hezké a pozitivní věci. Můžeme si zavést pravidlo třech vděčností a každý den si napsat minimálně tři věci, za které jsme vděční. Může to být i za to, že obyčejně svítí slunce, že máme partnera nebo útulný domov. Věci, které my bereme jako samozřejmost, nemusí být běžné pro jiné lidi v tísni. Také můžeme zkusit absolvovat jednadvacetidenní výzvu Svět bez stížností podle amerického spisovatele Willa Bowena.

Thumbnail # Psycholožka radí: Proč ve vztazích opakujeme stále stejné chyby?
Mohlo by Vás zajímat:

Psycholožka radí: Proč ve vztazích opakujeme stále stejné chyby?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu