Zpěvačka Lenka Dusilová slaví 44. narozeniny: Největší risk jejího života byl domácí porod

Lenka Dusilová je česká zpěvačka ověnčená mnoha hudebními oceněními.
Zdroj: Profimedia
Lenka Dusilová je česká zpěvačka ověnčená mnoha hudebními oceněními.Lenka Dusilová je česká zpěvačka ověnčená mnoha hudebními oceněními.Lenka Dusilová je česká zpěvačka ověnčená mnoha hudebními oceněními.Lenka Dusilová je česká zpěvačka ověnčená mnoha hudebními oceněními.+ 4 fotky+ 5 fotek

Lenka Dusilová začala s hudební kariérou už v 10 letech, kdy se představila na folkovém festivalu s básní Adolfa Heyduka, kterou sama zhudebnila. V roce 1988 nastoupila do legendárního pěveckého souboru Bambini di Praga. V roce 2000 vyhrává cenu Anděl v kategorii Nejlepší zpěvačka a od té doby byla čtenáři hudebního časopisu Report opakovaně volena jako nejlepší zpěvačka roku.

Petra Járková
Petra Járková 28. prosince 2019

V letech 1994–97 spolupracovala se skupinou Lucie, s jejíž frontmanem Davidem Kollerem založila skupinu Pusa. Jejich skladba Muka byla nominována na cenu Anděl v roce 1996.

Spolupráce s Čechomorem

Po vydání se na sólovou dráhu Lenka Dusilová začala také spolupracovat s folk-rockovou skupinou Čechomor. Hostovala na jejím přelomovém albu Proměny, které produkoval skladatel Jaz Coleman, jenž o ní mluvil jako o „velkém talentu“. Duet Dusilové a Franty Černého z Čechomoru na úvodní skladbě alba se v roce 2001 usadil v hitparádách na několik měsíců a byl zvolen Skladbou roku na udělování cen Anděl. Album Proměny se stalo platinové a získalo cenu Anděl za Album roku. V současnosti hraje kromě sólových koncertů i se svojí doprovodnou kapelou Baromantika.

Domácí porod

V polovině května roku 2014 porodila syna Edwarda, ale až později přiznala, že porod proběhl v domácím prostředí. „Chtěla jsem samozřejmě rodit v porodnici za dohledu doktorů, jenže nakonec se porod neočekávaně rozjel tak rychle a dobře, že jsem se zcela intuitivně rozhodla zůstat doma,“ prozradila zpěvačka magazínu Reflex.

Koncert Queen Symphonic: Spojení rockového bandu a symfonického orchestru
Mohlo by Vás zajímat:

Koncert Queen Symphonic: Spojení rockového bandu a symfonického orchestru

Negativní komentáře

Domácí porody u nás nemají příliš dobrou pověst, protože při nenadálých komplikacích může nepřítomnost lékařů a přístrojů ohrozit život dítěte. Dusilová se svěřila, že se i ona setkala s velmi negativními názory, když přiznala, jak její dítě přišlo na svět, přestože domácí porod neplánovala.

Odmítání pediatrů

Zpěvačku dokonce odmítli i někteří pediatři. „Rodila jste doma? Najděte si někoho jiného,“ slyšela několikrát Lenka, která rodila syna pět a půl hodiny.

NA ZPĚVAČKU LENKU DUSILOVOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články